Přejít na obsah

Octavia Tour Trumf


George Couser

Doporučené příspěvky

Mám najeto 3000km na TDI Combi a průměrná spotřeba je při klidný jízdě pořád kolem 6l a na dálnici 130tkou 7l, tak bych rád slyšel vaše zkušenosti, protože mi to přijde nějak moc v porovnání s mým Golfem, co má najeto 300000km a bere 5,2l při dálniční rychlosti. Navíc při rychlosti nad 140 je hluk od motoru na delší cesty nesnesitelnej. V tom je 13ti letej Golf taky na lepší úrovni. Buď mám smůlu na kus, nebo jsou tyhle motory tak bídný, nebo z Toura setřásli pár tlumících hmot v rámci snížení nákladů... Mám tam zimáky Barum, tak se to snad zlepší v létě doufám.

Zdravim,

mam najeto cca 1100km a presne to samy jako ty...dalnice pri 130 se drzi do 7litru ale jakmile to zacnes vic honit tak neni problem za vic...hluk potvrzuju u me hlavne aerodynamicky svist -pri 140+ motor taky pekne kvili....na okreskach jezdim za cca 5,4L-6L ale moc to nesetrim verim ze za 4,9 by se to dalo....ta spotreba casem este trochu klesne ale spis jen o par deci :)

jinak srovnani se staryma tdi neni asi na miste :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenosti s TDi, jsem prozatím naprosto spokojený. Najeto 1100 km s prům. spotř. 5,6 l. Jezdím většinou po okrskách tak do 110 km/h, jednou jsem jel dálnici asi vzdálenost 200 km. Hluk nějak neregistruju, mě spíš přijde, že má motor krásný zvuk, a když to srovnám s staršíma OI co jsem měl, fakt nevnímám rozdíl ve hluku. Přijde mi velice optimální výkon a toč. moment ve srovnání s mýma starýma OI. Ale jak tu někdo píše, 140 km/h jsem s tím ještě nejel, tak nemůžu rovnat. Spotřebu u starší 66kw byla v zimě kolem 5,1 l a v létě 4,8 l, předpokládám, že se s dalšími ujetými kilometry k těmto hodnotám přiblížím. Je pravda, že motory dci, crdi, hdi jsou tižší a klidnější, ale na to já kašlu, jsou tu přece jiné klady, které tu už hodněkrát zazněly. Opět jsem testovat zatáčku na parkovišti s ESP a bez, neskutečné, neuvěřitelný rozdíl, sice za to chtějí slušnou sumičku, ale doporučuji! Opakuju, prozatím naprostá spokojenost!!! Když zjistím něco negativního, ihned budu informat. Ještě dodám, zimáky mám Michelin Alpin 3.

Editováno: , autor: izi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mam s benzínem od hluku klid nejak to nehučí ani po dálnici ato jedu na zimákách aty tomu nepřidají.

Takže spokojenost zatím...jen malinko občas pocukne pod plynem kolem 2400 otáček. Ale to si snad sedne....:-)

No vidím že u 1,6 můžeme založit kub cukání motoru a problému s řazením. To řazení si opravdu sedlo po 10tis, cukání nikoliv začalo to kolem 5tis. a teď mám 11tis. a cuká furt, stále v reklamaci i po výměně vstřik.ventilů a svíček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

POZOR doporučuju včas řešit se servisem a vše potvrdit písemně, nenech se uchlácholit že si to sedne a připrav se na to že ti nebudou věřit, při zkušební jízdě jsem jim to musel předvést sám, 2x mi to vraceli protože jim to nic nedělalo, a vyžádají si na tobě odběr paliva cca 2l k odbornému posouzení kvality. V MB asi ví kde příčina ale blafují. Jezdím do servisu jak pitomec a oni čekají po každém úkonu na vyjádření MB, protože diagnostika nic nesignalizuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

POZOR doporučuju včas řešit se servisem a vše potvrdit písemně, nenech se uchlácholit že si to sedne a připrav se na to že ti nebudou věřit, při zkušební jízdě jsem jim to musel předvést sám, 2x mi to vraceli protože jim to nic nedělalo, a vyžádají si na tobě odběr paliva cca 2l k odbornému posouzení kvality. V MB asi ví kde příčina ale blafují. Jezdím do servisu jak pitomec a oni čekají po každém úkonu na vyjádření MB, protože diagnostika nic nesignalizuje.

No po novém roce to dám vědět do servisu a uvidíme co povědí... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak mam najeto 8500 km, gumy GoodYear UG7+, jak jsem psal driv, tak novy to zralo 12 ve meste, mimo 7. Ted mam prumernou spotrebu 6, ale hodne z toho bylo jezdeni po Brne. Pokud jedu po okrskach podle predpisu, tak jedu lehce pod 5 litru. Jinak kdyz jsem jel napr. do Nizozemi a pres Nemecko jsem jel celou dobu 150-200, tak byla prumerna taky 6. Takze zatim spokojenost. Srovnavat spotrebu s Fabii 1,9 SDi uz jsem prestal :-) Jediny, co me stve, jsou ty spinavy zrcadka!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mam najeto 8500 km, gumy GoodYear UG7+, jak jsem psal driv, tak novy to zralo 12 ve meste, mimo 7. Ted mam prumernou spotrebu 6, ale hodne z toho bylo jezdeni po Brne. Pokud jedu po okrskach podle predpisu, tak jedu lehce pod 5 litru. Jinak kdyz jsem jel napr. do Nizozemi a pres Nemecko jsem jel celou dobu 150-200, tak byla prumerna taky 6. Takze zatim spokojenost. Srovnavat spotrebu s Fabii 1,9 SDi uz jsem prestal :-) Jediny, co me stve, jsou ty spinavy zrcadka!

tak snad to este klesne ted pri tech cenach nafty...pri 130ti to mam nakych 6,3....na 180ti to bere nakych 9 :-) na doraz pak 11

zrcatka sem vyresil - kup si v obchode RAIN OFF od Sheronu a napatlej tim bocni okynka a zrcatka a pak to rozlesti...mam to tam uz dva tejdny a jezdim kazdej den a okynka a zrcatka furt cisty :-) :-) akorat nad 120kmh dost svistej..ale to sem uz psal

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vy jste draci s tema kilometrama. Dnes ji mam presne dva mesice a mam najeto poctivych 1200 km. ;) A jak zvlada snih? No, od vanoc jeste nevyjela. Takze ho zvlada velmi dobre. :palec2: Jinak dlouhodoba spotreba je 6,1 l (1,9TDi combi)........uz aby bylo hezky

nj ja to mam tydne tak 800km :-)..a na snih si vyjet mel abys ten traktor poradne prohnal :-D :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pomalu se asi dodaci lhuty zkracujou, protoze u mojeho prodejce pribyla do skladovych aut jedna TDI Combi. Pritom v druhe polovine rijna rikali, ze nemaji co prodavat a lidi s objednavkou ze zacatku rijna nemaji jiste dodani do konce roku.

a nemuze ta skladovka bejt treba objednana v rijnu a pak si to kupujici rozmyslel?Tak prodejci zustala na sklade??Takhle jsem myslel že to chodí...(samozřejmě kupujícímu propadla záloha asi...) ale jen dedukuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to opravdu nějaká neodebraná.Já mám objednáno od prostředka listopadu a jak to vypadá,tak mi ji dovalej až někdy v dubnu :aggressive: .Ještě ji ani Škodovka nepotvrdila :help: . Volal jsem do Škodovky a prej toho maj moc.Jen mi řekli,že je servis dobrej ofrk,že mi ve smlouvě potvrdil první čtvrtletí,když to bude nejspíš až ten duben.

Když tu ale čtu o tom hvízdání a podobně,tak nevím,jestli se mám vůbec těšit :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to opravdu nějaká neodebraná.Já mám objednáno od prostředka listopadu a jak to vypadá,tak mi ji dovalej až někdy v dubnu :aggressive: .Ještě ji ani Škodovka nepotvrdila :help: . Volal jsem do Škodovky a prej toho maj moc.Jen mi řekli,že je servis dobrej ofrk,že mi ve smlouvě potvrdil první čtvrtletí,když to bude nejspíš až ten duben.

Když tu ale čtu o tom hvízdání a podobně,tak nevím,jestli se mám vůbec těšit :help:

Tes se a necti to tu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě je to mizerný s nájezdem kilometrů, díky svátkům a různým návštěvám a teď pro změnu kvůli zmrzlýmu sněhu nevyjedu z garáže tak máme najeto pouhých 600 km :feve: s Fábulí jsme za první měsíc najeli 2500km (hlavně pro radost z novýho auta) kol5

kobra: já od zrcátek nic neslyším, v autě samozřejmě na dálnici při vyšších rychlostech není :rip: (hrobové) ticho, ale žádný pískání nebo něco co by mě vadilo neslyším ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a uz tu nekdo resil prvni servisni prohlidku a cenu s tim spojenou? mam ted na mysli, jestli si prinest vlastni olej nebo jak to funguje? v autorizovanym servise jsem nikdy nebyl a olej jsem si vzdycky na vsech autech menil sam..

Na servisní prohlídky jsem se ptal.Byl jsem původně přesvědčen ( paměť mi už moc neslouží ;) ) že jsem ji u současného auta neplatil ( měl jsem jednu - prodloužený interval),ale byl jsem Škodovkou ubezpečen,že servisní prohlídka je placená.Jinak olej se platil vždy.Jen jsem měl dojem,že byla dřív samotná prohlídka zdarma.

Samotná cena prohlídky by mne ale taky zajímala jestli už má někdo zkušenost.Za pozáruční u mé současné OI na mě servis,kde jsem ji jako novou kupoval chtěl cca 10 000,-Kč + olej ( Long ) za cca 2500,- Kč. Stejnou prohlídku mi pak autorizovaný servis Škoda mimo Prahu udělal za 3500,- Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ty servisky by me taky zajimaly,hlavne jesli si tam muzu nosit svuj vlastni material ale to mi asi nepotvrdi zaruku mobility ze...navic bych chtel menit olej uz na 15tis a ne az nakejch 30....a chci tam dat normalni a ne ty predrazeny longlify...

Me tam nic nepiska jen mi prijde ze v rychlosti 120vic hrozne sevelej zrcatka nebo a sloupky jakoby foukal hodne bocni vitr takova meluzina :-D neni to klasicke aerodynamicke hluceni a starsi o1 to nedelaj tak nevim....ale uz sem si zvyk na garance nadhodim ...kazdej rika ze to je od zrcadel

Menil jse uz nekdo klakson za dvoutonovy fanfary?je to fakt k smichu ten jeho cvrkot...nevite co si skodovka uctuje?do autorizovanyho s tim kvuli tomu nechci ale zajimalo by me to..

To bojler:treba si salon objednal do zasoby v rijnu:) nebo to nekdo odrekl az kdyz tov idel nebo uz nesli menit parametry(proto nemohl nikoho presunout)

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...