Přejít na obsah

Octavia Tour Trumf


George Couser

Doporučené příspěvky

Zde přikládám nějaké foto:

Z leva:

Fabia r.v. 2003 - lomené zrcátko (ob.1)

Octavia TOUR Trumf r.v. 2010 - NEMÁ lomené zrcátko (ob.2)

Fabia II od r.v. 2008 - lomené zrcátko (ob.3 - zdroj www.auto.cz)

Fabia II Facelift - lomené zrcátko (ob.4 - zdroj ww.auto.cz)

post-27087-1277634093,5965_thumb.jpgpost-27087-1277634126,9704_thumb.jpgpost-27087-1277636712,5266_thumb.jpgpost-27087-1277636451,2999_thumb.jpg

Sečtěno a podtrženo, všechny vozy mají lomené zrcátko krom Octavia TOUR Trumf. A to z důvodu úspor, jak uvedl Rob.

Editováno: , autor: Pavel Píša
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem koukal na zrcátka, lomená sice nejsou, ale panoramatická ano.

Má tour trumf signalizaci nedostatku kapaliny v ostřikovačích? Kolega mi říkal že mu nic nepípalo, já nedávno doplnil do plných na 5,5l tak nemůžu zkusit, ale myslel jsem že to je v "základu"?

Tak já nedávno dostříkal a nic mi nedalo dopředu vědět. Ale mám pocit, že tam při startování problikává kontrolka, tak nevím, nevím. Problikává tam i kontrolka opotřebení brzdového obložení, že by tam taky nic nebylo...?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zde přikládám nějaké foto:

Z leva:

Fabia r.v. 2003 - lomené zrcátko (ob.1)

Octavia TOUR Trumf r.v. 2010 - NEMÁ lomené zrcátko (ob.2)

Fabia II od r.v. 2008 - lomené zrcátko (ob.3 - zdroj www.auto.cz)

Fabia II Facelift - lomené zrcátko (ob.4 - zdroj ww.auto.cz)

post-27087-1277634093,5965_thumb.jpgpost-27087-1277634126,9704_thumb.jpgpost-27087-1277636712,5266_thumb.jpgpost-27087-1277636451,2999_thumb.jpg

Sečtěno a podtrženo, všechny vozy mají lomené zrcátko krom Octavia TOUR Trumf. Z jakého důvodu těžko říct.

No to je pěknej přehled, díky.

Jinak teda to zrcátko nemám panoramatický.. :( Zkusím objednat z FII a zatmavený na ten můj sport paket..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tobě to jenom vyčistili a pomohlo to? Mě říkali, že když to vyčistí, tak se ty čáry stejně udělají znova.

Jenom čistili, byl jsem u toho. Prostě ty kotouče sundal, smírkovým papírem obrousil kotouče i desky, a namontoval zpět. Jde trošku vidět, že tam byly nějaká výstupky, ale už to není rezavé a vypadá to, že se to sjíždí rovnoměrně. Snad to bude ok. Za dva týdny jedu na dovču, tak něco více najedu, tak by se mělo projevit, jestli je něco špatně, dám vědět. Ale ten přijímací technik, taky nevěděl, jestli má psát objednávku opravy na záruku nebo za peníze. Musím říct, že se mi přístup líbil, zase tolik práce to nebylo a mají spokojeného zákazníka a to není málo v dnešní době!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak počáteční nadšení trochu opadá, zbláznil se mi centrál, auto se samo zamyká a odemyká a nefunguje zamykání tlačítkem zevnitř. Pak přestala ukazovat kontrolka nezapnutýho pásu. Dál mám pak problém s malou vůlí ve sloupku řízení. Už jednou mi měnili celej horní sloupek, chvíli to bylo dobrý, ale pak se časem vůle udělala znovu. Je to znát když zacukám volantem nebo když přejedu nějakou nerovnost v menší rychlosti, zkoušel jsem to u OII i u jiný OI, která měla najeto 150tkm, a tam nic v řízení neklepe. A aby toho nebylo málo, tak po přehození na letní kola jsem dal ty zadní dopředu a jedno háže a nejde vyvážit, v pneuservisu mi řekli, že je křivej disk z výroby....Zatím jsem najel jen 7000 km, takže žádná sláva

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak přesně se dá určit na jetých discích, že už od výroby je špatný, budeš to reklamovat?

Reklamovat to samozřejmě zkusim, ale moc tomu nevěřim, počítám spíš s variantou, že si disk koupim a tenhle necham jako rezervní kolo, protože ho ještě nemám.

Tohle mě ani moc netíží, nejvíc mě točí ta vůle ve volantu, s timhle jsem se u žádnýho auta nesetkal, když jedu pomalu horší cestě je v rukou cítit vůle. A když auto stojí a zakmitám volantem doprava a doleva, je to i slyšet. Jeden sloupek už mi měnili a těď je to nanovo...nevim co je tam špatně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V cervnu se prodalo o 600 Octavii min nez v kvetnu. Docela by me zajimalo, jestli je tak velkej pokles zajmu o Tour (tzn. jeden z duvodu ukonceni objednavek) a nebo je to zcasti zpusobeny i cekacima lhutama na TSI.

Mimochodem, Superb i Yeti rekordni prodeje - za cerven se jich prodalo 538 a 585 kusu. Tretina Superbu je 4x4, u Yetika skoro dve tretiny. Fabia oproti posledni dobe taky hodne zabrala.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky vám u trumfů v těchlech vedrech vrzá auto daleko více? Mně dokonce vrzají snad všechny 4 dveře při akceleraci/brzdění/zatáčení.

Ptal jsem se na to v servisu a bylo mi řečeno: "Nooooo to víte pane, ty tourky trumfky mají o 1/3 méně svárů než klasické tourky kvůli snížení nákladů. Proto se kroutí a vrže kdeco" :feve::o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky vám u trumfů v těchlech vedrech vrzá auto daleko více? Mně dokonce vrzají snad všechny 4 dveře při akceleraci/brzdění/zatáčení.

Ptal jsem se na to v servisu a bylo mi řečeno: "Nooooo to víte pane, ty tourky trumfky mají o 1/3 méně svárů než klasické tourky kvůli snížení nákladů. Proto se kroutí a vrže kdeco" :feve::o

Žádný vrzání jsem narozdíl o Fabie nespozoroval, s těma svárama se mi to nezdá............

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně vržou hlavně dveře /asi, jde to ze dveří/ a je to jen když jsou fakt vedra nad 30 stupňů a rádio hraje potichu, jinak taky neslyším nic. A ve vedrech taky sem tam tak divně vrže a praská ten plastový kus na řadící páce jak jsou na něm namalovaný rychlosti. Samozřejmě když jsem přijel do servisu tak bylo všechno ticho. :aggressive:

Asi zkusím napsat do škodovky jak je to s těma svárama..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj octavia tour liftback, co mam ja ma len na jednej strane zadnu hmlovku. Aj fabia co som mal mala tak isto len na jednej strane.

Po montáži neorig. tažného a elektriky (propojení na 2 sdružené konektory) se mi rozsvítila i druhá mlhovka, tak teoreticky stačí 1,5m káblíku a je funkční i ta druhá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...