Přejít na obsah

po "opravě" přeskočeného řetězu motor móóóc žere olej


lada45

Doporučené příspěvky

Ahoj všichni,

chci se poradit:

(motor 1.2 47KW)

přeskočil mi ve 191000km řetěz při nastartování, opraveno ve značkovém servisu za 19000,- s DPH.

Načež jsem po nějaké době zjistil, že motor najednou značně žere olej, po okreskách asi 1L na 1000km, po dálnici asi 1L na 300km, přičemž před "Opravou" to vydrželo v podstatě bez dolévání servisní interval 15000km.

Pod autem nic není, zřejmě se to spaluje, takže katalyzátor asi už jde do kelu..

Mám šanci to reklamovat?

Jsem si vědom, že ve skoro 200000 už to asi olej žrát může, ale štve mě, že nežralo, dokud to neopravili!

Díky předem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reklamuj to v servisu kde ti to opravovali, motor HTP obecne olej nezere prakticky vubec. Na mojem byvalem aute jsem mel mezi prohlidkama (tedy po 15tkm) nemeritelny ubytek.

Tvoje spotreba (tak jak jsi ji popsal) je nehorazna, neco bylo spatne udelano. Otazkou jen zustava, jak dlouho je po oprave a kolik jsi mezitim najel km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tu s odpověďmi servisu:

1. reklamovat prý není co, prý už se jim to stalo několikrát, že po této opravě má motor velkou spotřebu oleje, nedá se s tím nic dělat!

2. při této opravě(přeskočení rozv.řetězu) nechali zabrousit hlavu(prý se to musí), takže je nižší, je tam prý větší komprese, a ty pístní kroužky to prý neudrží a propouští olej.

3. pístní kroužky prý vyměnit nejdou, nejde to rozebrat, nebo by to možná šlo, ale pak to prý nejde vyvážit.

4. dali mi tam olej 15W-40, nebude prý tolik ubývat, to je prý vše, co se dá dělat.

Tak nevím co dál, je to značkový servis, má cenu se obrátit přímo na Ml.Boleslav, budou se tím vůbec zabývat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tu s odpověďmi servisu:

1. reklamovat prý není co, prý už se jim to stalo několikrát, že po této opravě má motor velkou spotřebu oleje, nedá se s tím nic dělat!

2. při této opravě(přeskočení rozv.řetězu) nechali zabrousit hlavu(prý se to musí), takže je nižší, je tam prý větší komprese, a ty pístní kroužky to prý neudrží a propouští olej.

3. pístní kroužky prý vyměnit nejdou, nejde to rozebrat, nebo by to možná šlo, ale pak to prý nejde vyvážit.

4. dali mi tam olej 15W-40, nebude prý tolik ubývat, to je prý vše, co se dá dělat.

Tak nevím co dál, je to značkový servis, má cenu se obrátit přímo na Ml.Boleslav, budou se tím vůbec zabývat?

Tak to je výsměch toto!!! Nevím proč, ale tyhle motory prostě nikdo nechce opravovat, je to dáno konstrukcí. Rozhodně do tohoto servisu bych nedal ani sekačku na trávu. Co je to za blbost lít tam olej 15W!! To jsem zvědavej, co tomu řeknou v zimě hydroštely a hlavně napínák rozvoďáku, to by se taky mohlo stát, že to znovu přeskočí. Tu blbost, že nejdou měnit kroužky jsem už taky v servisu slyšel a to přímo ve škodovce. Nicméně, kroužky už mám měněný u šikovnýho motoráře a no problem, na motoru se dají dělat tuším tři výbrusy a tudíž jsou běžně k dostání tři velikosti kroužků. Práce je to teda fakt hrozná s tou výměnou, proto se do toho nikomu nechce. Jenom nevím, proč museli brousit hlavu teda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť 1.2 HTP není jediný motor, který má takto dělený blok u kliky a jinak se to normálně rozdělává. Ale ten olej 15W-40 je teda bomba!!!!! Hned to vylej a kup nejobyčejnější 10W-40, protože s tím co ti tam nalili, tak to v zimě skočí znovu. Rodičum do fábky taky nalili 15W-40 a to je v zimě kocert hydroštelů. Nebo zkus olej 5W-50, za studena je v poho, hned maže a za tepla vydrží víc než 40.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...