Přejít na obsah

spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw


Majký

Doporučené příspěvky

Pripájam sa... 1.2TSI 81kW

..ráno do práce 10km mestský obchvat pred rannou špičkou 5,5l/100km, ak si trochu dlhšie pospím, spotreba sa ráno v hustejšej premávke dokáže vyšplhať aj na 7l/100km.

..poobede z práce 8-8,5l/100km, konkrétne dnes to bolo za 9,1l/100km.

 

Dlhodobá spotreba podľa palubáku po 2200km (takmer 90% mesto) je 6,8l/100km. Upozorňujem, že nejazdím na úsporu.

Dlhšiu trasu som šiel zatiaľ iba raz... Košice (207mnm) - Liptovský Mikuláš (577mnm), diaľnica, tempomat 140km/h... cesta tam 7l/100km, cesta späť 6l/100km.

 

V porovnaní so starou F1 1.4MPI 50kW to je pri každej jazde o nejaký 0,5-1l menej...

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím,

 

Je normální že mi 1,2tsi 81kw s DSG bere při teplotě pod 0°C o 2l na 100km víc, dnes po ujetí 50km po dálnici při 130 spotřeba 9,5l ...

najeto cca 14k km

 

Předtím jsem měl 2kovou fabku s 63kw verzí a jezdil jsem průměrně kolem 5,7 s touhle jde dlouhodobý průměr na 7 či lehce přes 7

Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si na spotřebu Fabie kombi III 1,2tsi 81kw s DSG nemohu stěžovat. Ráno v 8 hodin jesm jel 60 km na chalupu v -4 st C spotřeba 5,2 l/100 km, a v 11 h jsem jel z chalupy domú, na chalupě -2 st C doma 0,5 st C a spotřeba 4,4 l/100 km průměr 4,8 l/100 km viz foto. Čili cesta dokopce a z kopce. Byl jsem mile překvapen. Zimní pneu NOKIAN WR D4.

IMG_5952[1].JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne to príde že vyšiel na dialnicu studený a kapky na 130 cca 15-20 km pokiaľ sa to ohreje a pri 130 to tiež čosi zoberie a vylezie s toho priemer ...

 

Ja jazdím kratšie trasy a dostanem sa cca na 5.8 priemer ale to jazdím slušne, ak by som jazdil štýlom závodníka tak je hodnota určite inde.

Fabča je citlivá na štýl jazdy, ak je rozum za volantom tak sa dá jazdiť super, najviac sa jej nepáči pokiaľ je studená ale to je s každý motor taký pokiaľ sa neohreje treba pristupovať s citom, netočiť a pozvoľna ohriať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja vám napíšem moje skúsenosti so spotrebou na TSI 81kw combi, nakoľko nie som žiadny dôchodca. Keď som auto kúpil tak v prvom rade som hneď vypol štart stop a to ešte len sadlo z kamióna dole. Postupný zábeh som robil asi nasledovne: Nikdy ale nikdy som sa neriadil tým akú rýchlosť píše na palubáku ( neznašam to )- to znamená 3rych.stup nad 40km/h, 4 rýchlostný stupeň na 60km/h, 5. rýchl. stupeň nad 80km/h a 6.rýchl stupeň nad 100km/h.... takže normálne jazdenie s tým že som mu občas stupil na krk. Pri 4000km som vymenil prvý krát olej a išiel som dať chorvátsko hore dole, čiže 1600 km, kde sme boli dvaja aj dosť naložený aj s klímou - priemerná spotreba bola 6,4 litra ( tempomat 143km/h a rýchlosť do 180km/h ) ( bez vypnutia motora na jednu trasu - tankoval som s naštartovaným motorom ( vysoká teplota oleja ). Pri 15 000km nasledovala ďalšia výmena oleja+vzduchový filter a chip na 94kw a hneď na druhý deň chorvátsko- dvaja ľudia naložený po stropnicu+ klíma :D ( tempomat 158km/h a rýchlosť do 200km/h ) vzdialenosť hore dole 2200km a priemerná spotreba bola 7,6 litra. ( bez vypnutia motora na jednu trasu - tankoval som s naštartovaným motorom ( vysoká teplota oleja )

A vrátim sa k bežnej premávke. Momentálne mám 25000km a jazdím sám každý deň 100km a priemerná spotreba 5,2 litra ( zimné kolesá )- nie diaľnica ( počas jazdy zdolávam kopec 6 km stúpanie a potom klasické slovenské cesty ( hore dole ). CHCEM POTVRDIT ZE NEJAZDIM PODLA INDAKATORA !!!

Keď som skúšal ísť po čistej rovinke 20km ( bez klímy, sám, letné pneu bez chipu, v letnom počasí) 4,1 litra ... trasa dediny a mimo dediny

Mimochodom som meral aj reálnu spotrebu podľa tankovania a podľa palubáku a je tam minimálny rozdiel iba do 0,1 litra na 100km.

 

Ak sa tu niekto nájde ako to tu niekde niekto niekomu naznačoval, že sa tu píšu somariny tak mám dobrého známeho v Pezinku U Pinela :) 

Have a nice day

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

No já mám po necelých 2 měsících najeto cca 2500km a celkovou průměrnou spotřebu mám 6,5 litrů. (Combi 81kw, manuál) Jezdím ale tak 80% z toho jsou krátké trasy nebo ucpaný Brno :). Když není provoz a člověk jede plynule tak se město dá jet i pod 6litru. Stačí ale jedná ucpaná ulice a chvíle poskakování a jsem na 7litrech. Mimo město tedka v zimě jezdím za něco přes 5litru v průměru, ale je to vždycky i s vymotanim se z města apod. Myslel jsem že to bude lepší, ale i takto jsem spokojen. Předchozí jedničkové fabie HTP 47kw jezdila v průměru tak 7-8 litrů. Mají stejnou nádrž a najedu min o 100km na nádrž víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotreba ti ešte klesne, ja som včera mal trasu rovinu a vyšlo mi to na 4,8 l ale zasa keď boli tie mrazy tak som mal spotrebu aj 7 l.

Na dlhšie trasy to sa dá pekne šetriť, záleží štýl jazdy, nie ako závodník ale ani sa motať druhým, proste pekne plynulo, a to sa dosť sebakriticky hodnotím ako agresívneho vodiča.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Před hodinou, Bikes napsal:

jsi si tu motorizci neprojizdel, nez jsi objednal, ze se ptas jestli to pojede lepe?

Neprojížděl. Tato verze nebyla na prodejně dostupná. No s tou spotřebou jsem to očekával, že tam výrazný rozdíl nebude.

Omlouvám se, za drobné odbočení od tématu. Už letím do příslušné sekce.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Po 700km zatiaľ priemer 6,3l. Jazdím mesto/okresky tak pol na pol.

 

Bol som sa aj previesť na dlhšiu trasu Žilina - Martin - Párnica - Terchová - Žilina, cca 110km. So zapnutou klímou priemer za 5,1 a tom nešiel na spotrebu.

700km je ešte surové auto, ale ak sa dostanem dlhodobo pod 6l/100km tak budem spokojný.

 

Fabia Combi 1.2TSI/66kw

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nastává oteplení, spotřeba se nám začíná snižovat.

Já začal jezdit na Vervu 100 z Benziny, poblíž se dá momentálně čepovat za hezký peníz 31,60/l.

Zatím první nádrž a na ni asi 300km, město/okresky 50/50.

FIIIC 1.2/81kw

Spotřeba na tuto nádrž se zatím snížila na 5.2l/100 z původní dlouhodobé 5.9l/100. Je to částečně dáno i teplem, ale i tak cítím, že to jede jinak. Předtím Natural 95+VIF.

Jinak zatím rekord jsem měl teď v sobotu: Ostrava-Ostravice asi 40km tam do kopce 5.1l a zpátky z kopce 3.5l, průměr 4.3l při průměrné rychlosti 65km/h, pouze řidič, třetina cesty dálnice.

Editováno: , autor: noaid
doplněn typ auta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...