Přejít na obsah

spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw


Majký

Doporučené příspěvky

Zdravím,

tak už se otepluje a leze to dolů ;).

Ranní přesuny z venkova do města.

Dlouhodobá spotřeba po 5 500, se ustálila na 5,0...., což je po zimní sezóně nad očekávání perfektní výsledek. Auto mám od 12/2016.
Tak se těším, až půjdu na letní a dostanu se pod pět :).

Edit....1.2TSI/81kw.

Spotřeba, 2.jpg

Spotřeba,1.jpg

Editováno: , autor: T4t4rk4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám zatím během týdne provozu a 500 km 6.6l/100. Ale sráží mi to cesty po městě se studeným motorem, ráno vyjedu 2.5 km, do práce, odpoledne 2.5 km do družiny a domu. 

Když jedu do Prahy, kde je 35 km po dálnici 130 km/h a 15 km okresky, tak mám tam i zpět 5.7l/100. Snad to ještě půjde dolů na ty delší trasy. Se spotřebou studeného motoru nic neudělám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kokoos :D:D to jak jazdite ? :D že mate také krasne spotreby :D 

 

Ja sa neviem dostať pod sedem litrov :(  :D 

Sice do roboty 7 km a naspet 7km domov ale ked jazdím tak ju žmýkam tu fabiu :D neni dialnica kde by sa islo pod 150 :D

a pravdepodobne mam ťažku nohu :D ako zistujem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel 7litru, kdyz jsem jel ted nedavno s plnym autem (4x) a plnou rakvi 600km na SVK. Prakticky z mesta do mesta po dalnici.

Ale jezdim 134 na tempomat. Nejsme v Nemecku a v obchode taky nekradu, kdyz se nedivaji... ;)

Jinak pres zimu prumer 6l. Jezdim porad s lyzema, takze rakev ani nesundavam...

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám ted u 3 dny starého auta(290 km) průměrnou spotřebu 5.7litrů. Jezdím půl město a půl okresky. U staré 1,4 63 kw jsem měl dlouhodobou 5,2,(najeto 142000 při prodeji) tak doufám, že až se motor zajede, tak to ještě trošku klesne. Jinak předtím jsem tsičkem nikdy nejel a hrozně jsem překvapenej, jak je to živý oproti té atmosféře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přikládám moje dvou týdenní jízdy do práce. 60% dálnice na tempomat a 40% Praha přes Blanku a pak pár křižovatek. Foceno před natankováním cca jen 39 litrů. Výsledná reálná spotřeba 4,2. Auto je čerstvě po první výměně oleje. Před tím spotřeba pořád kolem 5l. Jezdím na pohodu, žádný brzda plyn...

 

IMG_3982.thumb.JPG.263cfdef4fa2d975b31b8b5c84a754a1.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale prd, pokud trochu umíš počítat, tak při nádrži 45 litrů ti stačí průměrná spotřeba 5 litrů abys najel 900 kilometrů, já taky běžně najedu 850 - 900 km na nádrž a když se snažím, tak i 950 km. Jezdím od plné po hladové oko a pravidelně tankuji kolem 40 - 45 litrů (druhé cvaknutí).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 U předchozí Fabie, když byla 2 měsíce stará se mi jednou povedlo přetankovat. Nevím jak, asi jsem pistolí zmáčkl ten čudlík. Každopádně se po cca.80 kilometrech rozsvítila kontrolka výfukových plynů a v servisu mi měnili katalyzátor, který vyhořel. Asi to nemělo žádnou spojitost, ale od té doby si při tankování dávám sakra pozor.

Jinak co se týče spotřeby u nové Fabie combi, kterou mám od středy, tak zatím jedu pořád na první nádrž. Zatím mám najeto 422 km a dojezd mi to ukazuje 466 km. Takže zatím dobré na to, že je motor ještě syrový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 800 km najeto, včera jsem dosáhl nejnižší spotřeby 5,5 l/100 na trase 80 km dlouhé. To jsem se musel hodně hlídat, na dálnici 120, na okresce 90, skoro jsem nepoužil ani brzdu. 

Fakt nevím, jak bych to měl stlačit pod 5 litrů, to bych musel jet celou cestu 70 km/h z kopce asi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem si dneska nechal záležet, jel jsem z Prahy, najel na D6 a když jsem se rozjel, tak měl olej 80°C a vynuloval jsme počítadlo, celou cestu jsem jel 110 km/h, pak jsem sjel ve Strašecí a do Rakovníka jel 90/50 dle předpisů a dojel jsem za 4.8l/100 :blink:

 

Osobně si myslím, že ta cesta je víc z kopce než směrem do Prahy a jezdit 110 km/h po dálnici, to chce hodně trpělivosti :D

 

IMG_1779.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...