Přejít na obsah

Vaše spotřeba


hollywood.2

Doporučené příspěvky

Ahoj Rapiďáci, chtěl bych také přispět svou troškou do debaty. Jelikož v mé motorizaci tady moc aut není dávám svůj příspěvek také zde. Mám 1.4TSI jezdím do práce 20km průměr na letních a zimních se drží kolem šesti litrů, dodržuju rychlostní limity max. 10km nad, zbytečně se neloudám, ale nejezdím stylem brzda/plyn. Letní pneu 215/45R16, zimní 195/55R15. Přesněji zde: http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/590707.html 

 

Např. cesta do Brna (ze severní Moravy) 190km ve třech, plný kufr + věci na zbylém místě v kabině 6,1l/100km, cesta zpět již jen ve dvou bez věcí 5,5l/100km...

Jinak cesta do práce a zpět 40km (4x vesnice, okresky, kousek města) teď na zimákách mezi 5,2-5,5-6,0 dle počasí a zpomalovačů provozu. Na letních jsem se pod 5,5 nedostal.

 

Spotřebu nějak moc neřeším, spíše jen tak ze zajímavosti ji sleduju, jsem s ní zatím moc spokojený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tento týden jsem měl dve delší jízdy (2x 600 km po stejné trase),z toho 750km dálnice a cca180 až 200 km přes Beskydy tak max 50km/h(sníh ,závěje a skoro žáden posyp na cestě)v 5 dospělých a zimní gumy,Maxidot ukazoval jednou 5.9 l a pak 5.7l.Po dotankování do plna byl průměr 5.8l. tak muj maxik ukažuje dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ted o vikendu absolvoval cestu z Brna na Vysocinu (Havl.Brod), cca 90km po dalnici rychlost 140-160k/h, nasledne asi 20km po silnici I.tridy.

spotreba 6.3l, prumerna rychlost 91km/h. Mam obute zimaky 195/55 R15.

Kdyby po sjezdu z dalnice nasledne nebyl usek, kde jsem jel cca +10% nad povoleny rychl. limity, tak jsem se drzel nekde kolem spotreby 6.7l/100km.

 

Na dlouhodobe jsem prvnich 99 hodin udelal za 6.7l/100km. po resetu a stavajicich cca 25hodinach provozu jsem byl uz nekde kolem 6.3l, coz mi udelalo radost ale ted jsem se par jizdama v zacpach po Brne a jizdou po D1 dostal na dlouhodobe zase nekam na 6.5l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, jezdím do práce každy den 21km.Jezdíme ve dvou lidech, cesta - rovina, 4 mírné kopce.Najeto 5300km spotřeba průměrná za cestu 5l.Snažím se jezdit klidně, nepředjíždím když to není nutné.

Průměrná spotřeba za všechny cesty 6,3l/100km (cesty denně 42km/občas 100km do HK)

Udávané hodnoty jsou odečteny z palubního počítače.

Edit: Zimní gumy Sava Eskymo S3 185/60/r15

Editováno: , autor: Rapid2013
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od posledního tankování spotřeba 6,68; přičítám to hlavně zimě, krátkým trasám 6km do práce (pod 6,5 se dostanu s odřenejma ušima) a spotřeba dost poskočila po výměně silentbloku (to mě vždy na....., protože vždycky při přebírání auta na PPC svítí strašný hausnumera).

Jinak ale na delší trase od 20km výš (bez dálnice) dokáže RAPID na zimních gumách zajet bez většího omezování i za 5,5. Dlouhodobý průměr vidíte v podpisu. K normovaným 5,1 dle VTP to má dost daleko, ale takhle na tom budeme asi všichni stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Taky se přidám se svou troškou do mlýna. Spotřeba je víceméně dána používáním auta na krátké vzdálenosti kolem 6-20km, delší jízdy jsou spíš po dálnici, kde ale RAPID k méu překvapení moc nežere (tempomatová jízda 130km/h se dá zajet se spotřebou pod 7l/100km) a občas to naředí delší cesta po obyčejných silnicích, kdy spotřeba padá k 5,6 - 5,8l/100km. A už aby tady bylo jaro a léto......

post-6633-0-61545900-1391717373_thumb.jp

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...