Přejít na obsah

Drnčení plastů a pazvuky v interiéru


Lucasse

Doporučené příspěvky

Velurová tapeta zde http://www.fototapety.cz/42817-velur/59821-samolepici-velur-odstin-cerny-sire-45-90cm-delka-role-1-a-5m/ , je to od firmy d-fix. Je to materiál jako je třeba výplň loketky zevnitř nebo bych to přirovnal k semiši. Je to samolepící folie s dobrou adhezí, takže to docela drží. Samozřejmostí je odmaštění lepené plochy. Jinak s touto velurovou folií jsem už podlepil různé drčící části v mém Rapidu (bočnice palubky, rámeček budíků, vnitřek víka průlezu do kufru v zadním opěradle drnčící při sklopené loketce a jízdě po kostkách, vrzající zámek předních pásů na ploše směrem k sedadlu....).

Téma o tlumení jezdce nastavení pásů je zde http://forum.skodahome.cz/topic/125275-drn%C4%8Den%C3%AD-veden%C3%AD-p%C5%99edn%C3%ADch-p%C3%A1s%C5%AF-rapid/?hl=p%C3%A1s%C5%AF#entry2037099

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky :kol-47:  Tak to je peklo, jak jsi to musel všechno oblepit ;)  Já mám hrůzu už jen něco rozebírat, když člověk neví jak to tam pasuje a kde to je zacvaknuté. Tohle rozebírání je nejhorší věc, když nikde není vidět šroub :) Všechno je nacvakávací. Ty sloupky jsou u mě bohužel to menší zlo. Budu muset rozebrat pravé dveře přední, když klepnu do tapecu, tak to chrastí, asi uvolněná úchytka nebo co. Pak hlavně něco zezadu, to musím vykoumat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda že neexistuje nějaká osoba, řešící jenom pazvuky. Co by tam člověk přijel, on to poslechl a řekl, přijeďte odpoledne pro auto a věděl, kam přesně šáhnout, co zlobí, jak to rozebrat a jak to vytlumit. Tohle by byl v dnešní době za chvíli velmi bohatý a vážený člověk :D :D

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se podařilo vyřešit rezonování při 2000-2500 ot. které jsem popisoval na předešlé stránce.

Dal jsem auto do servisu i když jsem nečekal, že něco vyřeší.

Jak to obvykle bývá když jsem jim to jel ukázat  technik to slyšel a objednal mě na mě na dílnu, když jsme to projížděli znovu při předání vozu do servisu s jiným technikem nic moc neslyšel. Je tedy fakt, že zrovna měla RSa svůj lepší den a rezonování bylo slabší.

Odpoledne volali, že je to spravené.

Dělali to prý palivové trubky, jen je nějak mírně prohnuly a rezonování ustalo.

Pokud bych to slyšel i nadále prý je odizolují nějakými bandážemi a vystříkají tlumícím sprejem.

Neudělali to hned, protože se jim nechtělo auto moc rozebírat.

No nevím, pokud něco dělají měli by to udělat hned co nejlépe a né čekat jestli s tím přijdu znovu.

Ale jsem rád že mám klid. Třeba má zkušenost pomůže i ostatním s podobným problémem.

Editováno: , autor: RSRB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Museli to dělat zespodu, nebo to jde nějak z motoru... Nevíš...?

Hele to fakt nevím.

Ale technik za ně bral když jsme to projížděli z motorového prostoru a to nepomohlo.

Pak při předávce mi řekl, že za ně vzal málo a chlapi na na dílně za ně vzali víc a přestalo to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,mam problem s drnčením v řidičovo dveřích na O1.Při rozjíždění nebo přidáním plynu za jízdy se ozývá z řidičovo dveří nějaké drnčení,neni to vrzání,je to podobnej zvuk jako dělají repro při vysokých basách,takové vybrování.Neměl jste někdo podobný problem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Koukam clovek sem par mesicu nevleze, a kdyz chce nacerpat info o rezonovani dveri a B sloupku, dozvi se jen co jeste vsechno muze rezonovat, jakou mam vlastne kliku, ze mi to delaj jen predni dvere, ze kdyz palubka zaluska jen nekdy, je to stav ideal. kazdopadne s tim servisem souhlas, je to banda kolotocaru, pokazdy se dozvim jen ze 'v servisu se neprojevilo'. A poznamku o tom, ze co bych chtel za ty prachy. Inu, nevim jestli pristi auto nebude jen okta, ale spis asi koncern vubec :)

 

Nicmene, k jadru pudla - rezounou mi dvere, hlavne ty u ridice, pocitam to bdue hudbou pri urcity nizsi frekvenci. Canton ma woofer na max, nicmene basy uprostred, takze repraky by moc blbnout ve dverich nemely, max woofer vzadu. A kdyz to rezounuje a zatlacim kolenem na madlo dveri, prestane to. Sice jsem tor eklamoval uz 2x, ale pokazdy ty samy kecy, takze az bude lip, chci to otevrit a necim vyplnit. mozna i ten koupelnovej silikon, jak tu nekdo psal :) mate nekdo podobnej problem, pripadne funkcni reseni? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nenousek: stejný problém. Mám Canton a rezonují dveře u řidiče. Dělá to i při běžné poslechové hlasitosti, jen u některých skladeb a pouze při vyšších rychlostech auta. Když to zkouším u stojícího auta, tak nic. Stejně jako u tebe, když zatlačím na dveře v oblasti loketní opěrky (spíše vzadu u B soupku), tak to přestane. Rezonuje něco v plastové výplni dveří. Mám zatím za sebou první reklamaci - odpověď servis neprojevilo se, očividně to zkoušeli u stojícího auta, i když jsme jim říkal, že to dělá jen za jízdy. Chystám se teď znovu, kdy to chci s technikem projet.

 

Mi rezonuje i ten střední reprák v palubní desce. Tam bude asi dost problém se k němu nějak dostat bez demonzáže palubky. No uvidíme, jak si s tím hoši v servise poradí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@nixberg: jo, s tim uz jsem se tak nejak smiril, ze jak bude venku hezky, udelam si malou rozborku prednich dveri a proste to nejak vystelu. servis uz mne nebavi, je to o nervy

 

@S.Lopik: tak stredni repro nastetsi nic, jen kdyz mam na handsfree nejak fakt silenou kvalitu,tak to jakoby zapraska. ale to prikladam tomu HF, jindy nastesti dobry, tuk tuk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mam najeto 7 tis km. Auto se zacina rozeznivat ruznymi zvuky.

- taky mi chrasti kastlik u spolujezdce

- nejake vrzani se ozyva z pruduchu klimatizace

- nejvetsi smejd je schranka na bryle, resena ve stylu simply clever. Jelikoz neni zevnitr nijak polstrovana tak v ni bryle drnci. No hlavne, ze mam skrabku ve viku nadrze

- a od zacatku mi rezonuje tapecir dveri kdyz mluvim pres hands free. V servisu jsem byl a tam me nasrali tak, ze si to opravim sam.

Nastesti se vetsina drnceni odehrava na kostkach ale pribyvaji;)

Jeste, ze mam v zadu detskou autosedacku. Ta vrzanim, skripenim prehlusi i motor. Britax umi.

Vcera jsem mel pujcene kamosovo trojkove bmw dva roky stare s najezdem 60 tis km. Tam nedrnci a nevrze nic ani na kostkach. Holt jina liga:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám najeto přes 50tis a rezonuje a drnčí všechno  :)  Spoustu jsem vychytal a spousta se objevila, už nemám sil....

 

- Ale kastlík mi taky drnčí, 3x vyndanej v servisu, nepomohlo nic.

- Z klimy to rezonuje taky, dělají to ty stříbrné obruby kolem průduchů, podrž na nich prst a uvidíš. Mají asi stejné packy, co panel rádia....

- Brejle ve schránce chrastí, potvrzuji.

- Něco mi prdí - drnčí v pravých předních dveřích, zatím nevím co to je

- Drnčí taky přezka pásu spolujezdce, to jsem vyřešil

- Vrže protikus pásu u řidiče, jak se otírá o sedák z boku

- Rezonuje panel Amundsenu, byl už venku, oblepeno a zlepšilo se

- Cvaká B sloupek posuv pásu, tady nevím ještě co s tím

- Cvakají rohy zadních oken - těsnení o rám dveří na obou stranách, vyřešeno páskou

- Praská a vrže středovej tunel, ten stříbrnej plast kolem řadičky, tady nevím co s tím

- Něco praská na nerovnostech ze zadní sedačky vpravo, zatím jsem nezjistil

- Loupalo z kapličky při změnách teploty v ineriéru, když na ní zasvítilo slunce, vyřešeno v servisu

- No a já nevím ještě...prostě všechno

 

Tohle jediné mě na té oktávce sere, jak je rozvrzaná, pač rozvrzanější auto jsem ještě neměl. A servis je tupej, nepřijde na nic, jen pokrčej rameny a řeknou, že se to nepovedlo a že to jsou provozní zvuky.

 

Prostě se chlapče smiř s tím, že zvuky jen přibývají a až jich bude moc, přestaneš mít sílu je řešit :(

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem tu před časem (před koupí) pročítal stížnosti na drnčení, říkal jsem si, že to nemúže být tak horký, jak se to tu líčí. Dnes už mám svou OIII, najeto pouhých asi 3500km a už se začínají ozývat první zvuky. Něco drnčí kolem volantu (to je asi nejhlasitější), klepání se ozývá z PP dveří, PZ dveří, uchycení PP pásu a přední přihrádky u spolujezdce. A to jezdím po rozbitých cestách krokem, protože s tímto podvozkem a hučením od zadní nápravy se ani rychle jezdit nedá. Předchozí Focus s najetými 200k km a častou "sportovní jízdou" si dodnes ani nevrzne. Kde asi soudruzi udělali chybu....

Editováno: , autor: Dex Drexler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...