Přejít na obsah

Motor 2.0 TSI 206 kW


kokta7

Doporučené příspěvky

Jaké máte zkušenosti s tímto motorem vs nájezd?! Přemýšlím, že koupím na rok dva Superba 3 - možná po FL ve 200KW ( 206KW) variantě místo Octavia vRS ..prý je to stíhačka a má to i krásný zvuk ..

 

Trpí ten motor na nějaké závady? mám už druhou Octavii vRS 135 kw naftu a nikdy mě nenechala ve štychu ..

 

díky moc za feedback

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Supa3 s 206Kw a až na momentální cenu benzínu jsem maximálně spokojen.Auto má najeto něco málo přes 100Tkm,sám jsem s tím najel asi 20Tkm a (musím zaklepat) zatím nebyl jediný problém.Oleje a filtry měním po 15Tkm v autě nic neklepe,nevrže,nebouchá.Když je potřeba,tak auto letí jak blázen za cca 10-12l,naopak když mám v zadu spící dítě jedu pohodu za cca 6,5-7,5l.Sám jsem přecházel z nafty a už bych jí zpět nechtěl,až teda na krásnou spotřebu a menší výdaje na benzínkách.Ale Věděl jsem do čeho jdu,tak že na spotřebu už se snažím nekoukat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

21 hours ago, martind_ said:

Jaké máte zkušenosti s tímto motorem vs nájezd?! Přemýšlím, že koupím na rok dva Superba 3 - možná po FL ve 200KW ( 206KW) variantě místo Octavia vRS ..prý je to stíhačka a má to i krásný zvuk ..

 

Trpí ten motor na nějaké závady? mám už druhou Octavii vRS 135 kw naftu a nikdy mě nenechala ve štychu ..

 

díky moc za feedback

projdi si celej tenhle topic, je to tady docela dobre rozebrane. Kazdopadne, 200kw i 206kw FL uz ma filtr pevnych castit. 206kw pred FL to nema a zvuk je skvelej pokud je tam jeste vyfuk s klapkama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nedus ho tolik chudáka, já měl též 206 kw a spotřebu 10,8 litru za 98tkm, aktuálně mám 200kw a mám 10,6 litru. To auto potřebuje při zahřátém oleji jak v motoru i převodovce jezdit, nebo ho sežere karbon, ačkoliv u té 206 kw to jde pomaleji, když to má přímý i nepřímý vstřik. Pokud to půjčím manželce, tak dovede jezdit též za 8, ale k tomu nepotřebuješ tohle auto, jiné by Ti bralo při stejné rychlosti 6

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem si říkal že u tohodle motoru takováhle spotřeba je jenom trápení a v podstatě vyhozené peníze. Pokud budu chtít jezdit za 7 l nebudu si kupovat 206 kw benzin. Já mám aktuálně skoro 120 000 km a průměr 9,8 jezdím úplně normálně, občas na to šlápnu Na spotřebu jsem se úplně vykašlal začátku když jsem přišel z dieselového Superba tak mě zajímala. Ale pokud si auto chce člověk užit tak spotřeba je asi poslední věc kterou by měla řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprostý souhlas s příspěvky nad.S autem jezdí převážně manželka,která vozí dvouletou dceru a rozhodně s tím nelítá jak blázen.Naopak opatrnost nade vše,nikam nespěchá,tak že spotřeba kolem 7-8l.Když s tím jedu já,protáhnu to.Chce to vyhnat pavouky,pročistit trubky.Je radost se s tím vozit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý den jezdím 100km (do práce 50 z práce 50) spotřebu vůbec neřeším(firemní), ale nedokážu si představit, jak bych musel jet abych měl 10 litrů spotřebu???? minimálně 4x předjedu auto s plynem na podlaze, takže pavouky určitě vyženu. ve městě tomu rozumím, ale to co jezdím tak nevím. I po dálnici 250km tempomat rychlost 145km/h a spotřeba 8 litrů. Tak nevím a to tankuji nádrž do plna a sedí to s počítadlem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mám vozidlo sice jen chvíli, ale vidím to dlouhodobě na 10 l/100. Jinak Příbram - Zl +- 150 km/h - 9.1 l/100.

Zkoušel jsem po okrskách ze zvědavosti na kolik jsem schopen se dostat na min. spotřebu - 8.3 l /100 (80 - 100 km/h) Po 20 km jsem se na to vykašlal. Podotýkám, že svižnější jízda 12+ l/100.

Jinak vozidlo nemá chybu, motor velmi slušný a proto jsem schopen akceptovat i vyšší spotřebu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Je to jak kdy. Já mám teď auto rok, průměrnou 11.2 s tím, že jezdím spíš město a jednou za čas někam mimo. Když jedu Brno-Praha na tempomatu v limitu, tak jedu klidně i za 8.4 (režim normal, nebo comfort). Pak jsou ale dny, kdy se jezdíme s borcama projet a to mám pak na celé nádrži třeba 13-15 litrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 22. 5. 2021 na 13:35, Mardako napsal:

Tak moje problemy s kolisanim otáček 

zřejmě vyřešeny

 Dělá to magnet na boku motoru. 
vyměnil jsem to za Ina In 427003410

Motor se uklidnil a klesly volnoběžné otáčky 

Blbost za 800 😀

CE27D4D4-4DF3-4E34-A66F-ECFA65032B7C.jpeg

Děkuji Mardakovi za vyřešení tohoto problému. Ty magnety tam jsou 2, takže borci v servisu hleděli, který mají vyměnit, ale koupil jsem jim nakonec i druhý a vyměnili oba dva. Auto přede jako kočička bez jediného škytnutí. Na netu se to dá koupit za 550,- Kč / kus.

Ještě jednou děkuji, pane!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj, mám na vás dotaz, přemýšlím o koupi 4 roky starého supa 206 kw s nájezdem kolem 100tkm. Četl jsem zde, že motor je spolehlivý, potřebuji aby mi auto vydrželo kolem 7 let jako rodinný vůz, ročně najezdím cca 20 tisíc. Jsou zde nějaké větší investice (alespoň co se motoru týče), které by mě v nejbližší době čekaly? Co si o té koupi myslíte? Předem díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o ničem aktuálním nevím. rozvodový řetěz se mění kolem 250k až začne rachotit. Má automatický napínák, tak lze přesně zjistit jak na tom je. Nejdůležitější je měnit pravidelně olej (15tkm nebo 1x ročně), analogicky v převodovce (50-60tkm/tři roky) a při zahřátém motoru s ním trochu jezdit pod plynem. Největší strašák je pak totiž zakarbonování. Docela by mě zajímalo jak ten motor vypadá po třeba 150 tkm pod víkem ventilů. Já raději jezdím po zahřátí olejů v převodovce a motoru kudlu, abych tomu předešel:-) Spotřeba je stejná jak u novější verze s filtrem pevných částic něco mezi 9 až 11. Já jsem na 10,8. Jo a ideálně tankovat benzín s nižším obsahem biosložky, já tankuji v 90% vždy u EurOil - optimum benzín. Má nejnižší množství biosložky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Taky jsem na tom dost podobně se spotřebou poslední dobou. Smrká si to mezi 11.8 - 12.7, což je oproti ostatním o tři litry víc. Zábava je ale dost.

Jinak co se týče auta s nájezdem, tak záleží kdo to předtím měl a jak s tím jezdil. Já mám 170k km, ale jezdilo to po dálnici. Něco co má 120k a jezdilo permanentně město a na krátko, bude vypadat hůř. Benzín je lepší tankovat 98 než 95, ale to uvádí i Škodovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Supe S3 206Kw najeto cca 110tis a mám docela vítr co přijde kolem těch 150ti tis.At už to jsou adaptivní tlumiče nebo snad můžou přijít problemy se samotným motorem.Máte někdo zkušenosti?Slyšel jsem,že auta s tímhle motorem kolem 150ti tis raději prodat.

Editováno: , autor: Emblacker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...