Přejít na obsah

Pojištění nové Fabie


VojtěchPraha

Doporučené příspěvky

Jestli se mužů zeptat trochu okrajově. Zřejmě teď půjdu taky do nove Fabie Combi ve Style Plus, 66kw, pořizovací cena díky slevám a ŠkoFIN akci 299600kč. "Bohužel" se papirově jedná o mé první auto, žádné bonusy a navíc 27let, pojistka mě podle výpočtu výjde od škody na nějakých 15k ročně. Když beru přes ŠkoFIN, je nutné brát jejich pojistku nebo ne? Plus můj Polský kolega mi říkal, že u nich je možné brát bonusy člena rodiny, zaplatit malý poplatek a kdyby způsobil havárii, tak člen od kterého bonusy bral je v pohodě, jen on by je už nemohl čerpat. Vím, že u nás sdílení je, ale jestli přímo takové jsem zatím nezkoumal. Díky

Editováno: , autor: SamotCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se mužů zeptat trochu okrajově. Zřejmě teď půjdu taky do nove Fabie Combi ve Style Plus, 66kw, pořizovací cena díky slevám a ŠkoFIN akci 299600kč. "Bohužel" se papirově jedná o mé první auto, žádné bonusy a navíc 27let, pojistka mě podle výpočtu výjde od škody na nějakých 15k ročně. Když beru přes ŠkoFIN, je nutné brát jejich pojistku nebo ne? Plus můj Polský kolega mi říkal, že u nich je možné brát bonusy člena rodiny, zaplatit malý poplatek a kdyby způsobil havárii, tak člen od kterého bonusy bral je v pohodě, jen on by je už nemohl čerpat. Vím, že u nás sdílení je, ale jestli přímo takové jsem zatím nezkoumal. Díky

 

15k ročně mi přijde hodně. Já platím u škodovky 11 100 za rok a to mám Fabii o 110k dražší. Taky je mi 27 a taky jsem bez bonusů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reeshanek: já jo. mám spočtené povinné+havárku+gap... uvažoval jsem nad defendlockem, ale u pojistky nedává žádný bonus (resp snížení ceny), takže místo defenda dávám gap... (a mít defend lock když mám fullkessy by moc nedávalo smysl)... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já u nového auta beru GAP jako samožrejmost. Dneska to do Tebe někdo "strčí" a co tak sleduji okolí tak totálka je vcelku velká šance. Pokud nebude GAP tak Ti pojištovna těžko dá tolik abys měl na nové auto.

Editováno: , autor: Reeshanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Voice - no na to má GAP sakra vliv! Příklad: auto máš rok, někdo ti nedá přednost, bum, pytle venku. Pojišťovna udělá totální škodu a vyplatí Ti zůstatkovou hodnotu ročního vozu, která je teda velmi rozdílná od kupní ceny vozu. Kdo má GAP se usmívá, protože mu pojišťovna u která GAP má vyplatí rozdíl do kupní ceny vozu. A vo tom to je, vždy dostaneš 100% toho cos do auta dal. Pokud řešíš jen ťukance tak na to samozřejme GAP vliv nemá, jde o tu totálku, nebo krádež. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když do tebe někdo strčí nemá s tím tvůj GAP nic společného. Platí to pojištovna viníka né?

Totálka u GAPu se plní na sjednanou pojistnou částku. U každé totální škody je možno žádat pojišťovnu o GAP, bez ohledu na viníka, to je pak záležitost pojišťovny v případném regresním řízení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem obešel pojištovny a ceny všude dost podobné. Povinné ručení a havarijní pojištění s 1% spoluúčastí + GAP + Pojištení skel vychází okolo 13 500Kč. Takže vezmu to pojištění přímo od Škodovky kde za 13800 Kč jsou ještě další věci. Např. příma likvidace, připojištění živlu, náhradní auto, 1 škoda bez vlivu na bonus, ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojištění skel je blbost, pokud máš spoluúčast 1%. Radši při rozbitém skle zaplatím to procento.

Mám pojistku u Kooperativa, 2% havarijní + povinné 7400kc/rok, platba pololetne.

Editováno: , autor: czab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...