Přejít na obsah

výměna dorazů na zadních tlumičích


parkan

Doporučené příspěvky

V servisu mi řekli podle VIN kódu že tam patří ty 123mm a taky chtěli za jeden 427Kč. Tak jsem to koupil jinde, kde měli jen tyhle 123mm dlouhe a tam stal 80Kč. Tak jsem zvědavej co to je za typ ty co tam teď mám až je vyndám. Ale už to neřeším cena rozhodla :)

Jestli se můžu zeptat, kde si je za tak úžasnou cenu koupil? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

někdo se ptal zkraje za kolik ve Škodovce, tak dnes jsem byl na garančce v 90t km a měnili mi oba dorazy. Levý jsem měl utržený už od jara (všiml jsem si toho při přezouvání na jaře) a pravý visel na vlásku.

Takže:

práce

demontáž+montáž kol 76,-

demontáž+montáž zadních podběhů blatníků 190,-

demon.+montáž tlumičů 266,-

dem.+montáž vložek pryž. 76,-

materiál

pryžová zarážka (2ks) 705,60

k tomu všemu 19% DPH, takže jenom tato sranda dohromady bratru za 1563,- i s daní :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda tak to je celkem pálka.Já to měnil včera obě cca 2,5 hodiny.A stálo mě to jen 300kč.V tomto bych je v servise moc nesponzoroval.Výměna je tak jednoduchá až jsem byl překvapen.

Editováno: , autor: Olin
Nekopírovat předchozí příspěvek - porušení pravidel !
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V servisu mi řekli podle VIN kódu že tam patří ty 123mm a taky chtěli za jeden 427Kč. Tak jsem to koupil jinde, kde měli jen tyhle 123mm dlouhe a tam stal 80Kč. Tak jsem zvědavej co to je za typ ty co tam teď mám až je vyndám. Ale už to neřeším cena rozhodla :)

Jestli se můžu zeptat, kde si je za tak úžasnou cenu koupil? ;)

Nová Paka AutoTrio vedle Penny Marketu. Omlouvám se za to zpoždění dlouho jsem tu nebyl :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před zimou jsem zjistil to samé, utržené dorazy na zadku...

Vzal jsem tkaninu a dorazy spojil s tou tkaninou, pod kteou jsem dal polyuretanový tmel a nakonec přetáhl elektr. plastovou páskou. Chtěl jsem vydržet přes zimu a nedávno když jsem na to koukal, že to vyměním, drží to jako čert a voda nejde na tlumič - prostě nic. Tak nevím, myslím že to ještě nějaký čas vydrží.... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda tak to je celkem pálka.Já to měnil včera obě cca 2,5 hodiny.A stálo mě to jen 300kč.V tomto bych je v servise moc nesponzoroval.Výměna je tak jednoduchá až jsem byl překvapen.

no tak tak, když jsem to viděl, tak už bych to zvládl také sám. Ale jak jsem dnes zjistil, tak konec konců budu mít v pondělí příležitost udělat si repete, páč ráno vyjedu z garáže a hle na betoně pod levým zadním kolem kaluž, tak mrknu pod auto a tlumič totálně zaolejovaný. Podotýkám že to byl právě ten u něhož byl utržený doraz. Mechoš jak s ním pohl (asi pootočil s tyčkou) tak ho poslal do věčných lovišť. Takže v pondělí měním oba zadní tlumiče, tentokrát už vlastními silami, servis se mi nechce sponzorovat, kór když je to tak jednoduché.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
Teda tak to je celkem pálka.Já to měnil včera obě cca 2,5 hodiny.A stálo mě to jen 300kč.V tomto bych je v servise moc nesponzoroval.Výměna je tak jednoduchá až jsem byl překvapen.

Troska ozivim tuto temu. Tiez som to menil podla navodu co na forum niekto zavesil. Tymto mu dakujem za info. Urcite mam neorigo tie dorazi ale tak za 86sk kus. Ucel plnia. Vcera som to menil Trvalo mi to 3hodiny. Bolo by to menej len som sa este pohral z bubnami chcel som ich povolit ale to je do inej temy. No najviac ma zdrzalo ze som stym musel utekat do dielne lebo som nemal nadstavitelny kluc ktorim by som zachytil tlmic tak som to musel chytit do sveraku. Je to uplne jednoduche preto si myslim ze dat za to 1100 kaciek ako tu niekto uvadzal je zbytocne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 10 měsíců později...

fabian: osobně jsem nezkoušel, ale nebál bych se toho...vše lepší než "oskákaný" dorazy a zrovna na zadku je vyměnit při nespokojenosti můžeš jednoduše vždycky ;) PS: když už je máš, tak bych je tam prdnul....pak napiš jak se jezdí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

nazdar

chcem sa opytat ci pri vymene tohto dorazu treba uvolnit nieco na tlmici zvnutra auta,alebo staci fakt len tie 2 skrutky ako pises?Dakujem

Tu je to po výmene. Stačí demontovať krycí plast (pre pohodlnejšiu prácu) a potom uvolniť tie 2 horné skrutky (vidno na obrázku) a demontovať ten hliníkový diel z konca tlmiča. Vymeniť polyuretanový doraz a poskladať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 roky později...

Ahojte,

keď som si teraz nedávno prezúval zimné kolesá, tak som okrem toho aj zhadzoval plasty a čistil všetky podbehy (asi 2kg zeminy a bordelu som z nich vydoloval, takže odporúčam každému, kto nechce zbytočne so sebou voziť stavebný materiál a nechce zhnilé podbehy), tak som si všimol na zadných tlmičoch, že tie dorazy (niekedy nazývané aj "dildo"), boli na miestach, na ktorých sú zavesené manžety, už viditeľne poškodené a mali menšiu vôľu. Nechcel som to rukou moc skúšať, nech ich rovno neutrhnem.

Na predošlej Fabii som menil zadné tlmiče už po 90tis km, pretože spadli manžety, dostal sa bordel do pietnice a tlmiče vytiekli, tak chcem tomuto predísť, preto sa pýtam, či je toto indikácie dorazov tesne pred smrťou alebo ešte dačo vydržia.

Auto má teraz 63tis km, v zime temer nejazdené.

Pre ilustráciu pridávam obrázok, o čom rozprávam.

http://www.skoda-diely.sk/data/items/21/4b60cd2ca8e6a.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi dám na tvoju radu a keď si zateplím garáž, tak sa do toho aj pustím..

Zadnú nápravu treba na niečo položiť, ked budem vyberať tlmiče alebo môže visieť vo vzduchu z hevra? A horná matica sa dá z piestnice v pohode vyšróbovať alebo si treba piestnicu nejako chytiť do zveráku alebo bliciek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Dnes jsem byl u automechanika a ten se mohl poch.t když měnil dorazy. Říkal jsem si proč se směje, pak mi podal starý doraz a na něm datum: 06-02. Auto mám asi půl roku, tak jsem vyměnil co bylo potřeba, ale také mě zarazilo, že dorazy jsou od výroby auta. :lol:

Zajímalo by mě jak rychle odcházejí, pokud by někdo dal echo ;)

Díky

Editováno: , autor: Felisiar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...