Přejít na obsah

Motor 1.2 HTP


Igor

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Mne se s timto motorem BZG jezdi moc prijemne. Mam ho na mesto a na okrsky. Nejake vibrace, cukani, nebo hluk nepozoruji. Prevodovka Roomstera kratoucka, dynamika dostatecna. Ve meste a ve dvou lidech.

Možná to do téma nepatří , ale přesně na tohle auto sháním. Kolik to baští po městě a na krátké vzdálenosti ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím páni.

Tak tento neduh o ktorom tu už pár klubákov písali sa stal aj mne. Už som to spozoroval skôr ale nedával som tomu žiadnu pozornosť.

Dnes o cca. 12:30 bolo okolo 19°C a po naštartovaní to robilo riadne kraviny...otáčky na 500, motor išlo vytrhnúť :D plyn skoro vôbec nereagoval...a teraz o 22:00 som išiel z roboty, bolo 20,5°C a to isté...dokonca na prvý krát mi to aj zdochlo ako ho udusilo...druhý krát som ho musel povytáčať trochu. Čo stým? Mám to tu prečítané, ale chcem vedieť voláke "novinky", čo stým..... prehrať ten soft alebo čo sa stým deje :/ dúfam, že zajtra bude aspoň 25°C a som zvedavý či to naozaj robí od tých 18-20°C cca...ale asi to tak bude....

A tak som bol spokojný...ach joo, HTP :p

Dííky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, taky bych rád věděl co s těma startama, nikde není žádný výsledek, nikdo nikde nepíše, co nebo proč to dělá.. Já dal auto už třem různým mechanikům a nikdo s tím neporadil a na nic nepřišel.

Vyměněné origo svíčky, vzduchový filtr,palivový filtr (4bar,tak jak mám mít), vyčištěná škrtíci klapka,změřené tlaky ( 15bar) - ok. Dvě různé diagnostiky a žádná nic neukázala. Už jsem z toho nešťastný...Tak stejně nikdo neví, co děla ten zvuk setrvačníku když běží klima.... :kol-32::kol-26::kol-26::kol-26:

Edit: 29.8. Vyměněno čidlo teploty chlad.kapaliny. starty stále na ho...o.

Už mě to fakt nebaví..

Editováno: , autor: Yofresh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok,zajedu do autorizaku at mi přehráji sw.

Edit: prosím delete jeden příspěvek,nechtěně 2x.. Jsem na mobilu.

Edit2: zas tak zcela vyřešen na předchozích stránkách mi nepřijde,ale zkusím přehrát sw teda. Jsem zvědavý,divne je,že nekdy start ok a někdy ne. Ale hlavně,start špatný jen kdyz je motor studený,pak uz jaký koliv start ok.

Editováno: , autor: Yofresh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má to potlačit z cca 80..90%. Ale stále tam údajně zbytky divného chování "blbého startu" při 20°C  zůstávají: mírné kolísání otáček i o něco vyšší spotřeba první minuty po tomto startu, pocitově jako by karburátotové auto jelo zbytečně na sytič. Kámoš s tím chodí na pravidelné servisky do autorizovaného servisu a po poslední návštěvě před pár dny se mu zdá chování motoru opět zlepšené a spotřeba nižší. Třeba je to subjektivní, třeba je to tím, že mu měnili svíčky, ale je také možné, že mu zase aktualizovali SW. Nevím, jestli je tu na fóru někdo, kdo má přehled o verzích SW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Autorizovaný servis - motor top stav. Od tlaků až nevím kam.. vstřiky vše prostě ok. Závada, v motorovém prostoru, udělám foto během dne a nahraji, ať víte o čem mluvím, sám se v tom nevyznám, nějaký ventil, byl v něm bordel. Vyčištěný a už jsou starty Ok. Když jsem se zeptal na přehrání SW, řekli že to je kravina, že to tak někdo sice řeší, ale není to řešení, jelikož, pokud auto do jisté doby startovalo normálně, poté nějaké době začalo startovat a chovat se tak, jak se chovalo. Nemůže to být SW chybou, ale většinou je někde nějaký problém.  Což jsem si selským rozumem taky říkal. Takže dodám foto ať víte, o jakém ventilu mluvím. Nebo co mi teda čistili. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yofresh, hoď sem prosím tě foto toho ventilu. Teď taky řešíme ty starty na manželčině fábce. Byly podpálený ventily, auto bylo v servise na opravě, před 14 dny ho vrátili a od té doby je špatný startování, před tím bez problému. Servis zkouší co se dá, zítra budou měnit palivový filtr :disgust: . Ale jestli tobě pomohlo pročistit nějaký ventil, tak bych jim to mohl navrhnout.

Editováno: , autor: Capucino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...