Přejít na obsah

Octavia Tour Trumf


George Couser

Doporučené příspěvky

Všechny zdravím, nevíte někdo na 100% jáká je olejová náplň v novýc tourkách 1.6 75kw ? Dnes jsem si chtěl dokoupit litr oleje na případné dolití, a že prý mám long life servis,tedy výměna až po 30 000km nebo po dvou letech. A prodali mi olej MOBIL 5W 30 SHC Synthese Technology-690kč-litr.Já byl vždycky zvyklý lít do staré okty polosyntetiku, a tak bych tam nerad nalil něco co tam nepatří.Příští rok se chystám s rodinou prvně do CHorvatska a nerad bych si případným dolitím jiného oleje zpusobil nějaké problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny zdravím, nevíte někdo na 100% jáká je olejová náplň v novýc tourkách 1.6 75kw ? Dnes jsem si chtěl dokoupit litr oleje na případné dolití, a že prý mám long life servis,tedy výměna až po 30 000km nebo po dvou letech. A prodali mi olej MOBIL 5W 30 SHC Synthese Technology-690kč-litr.Já byl vždycky zvyklý lít do staré okty polosyntetiku, a tak bych tam nerad nalil něco co tam nepatří.Příští rok se chystám s rodinou prvně do CHorvatska a nerad bych si případným dolitím jiného oleje zpusobil nějaké problémy.

V navodu od vozu je primo napsano, jake specifikace (VW norma) ma olej splnovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny zdravím, nevíte někdo na 100% jáká je olejová náplň v novýc tourkách 1.6 75kw ? Dnes jsem si chtěl dokoupit litr oleje na případné dolití, a že prý mám long life servis,tedy výměna až po 30 000km nebo po dvou letech. A prodali mi olej MOBIL 5W 30 SHC Synthese Technology-690kč-litr.Já byl vždycky zvyklý lít do staré okty polosyntetiku, a tak bych tam nerad nalil něco co tam nepatří.Příští rok se chystám s rodinou prvně do CHorvatska a nerad bych si případným dolitím jiného oleje zpusobil nějaké problémy.

Nevim jaky je tam olej ale určitě bych přešel s timto motorem na pevny interval tzn 15tis nebo jeden rok,long life jsou zbytečně předražene a a ke konci maji minimalni mazaci schopnost.Navic pokud jezdiš kratši trasy a většinou město tak tam olej ztraci sve mazaci schopnosti daleko rychleji.Ja kupuji taky syntetiku do Octavky za 1000 kč 4 litry.prostě long life ne lol lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jaky je tam olej ale určitě bych přešel s timto motorem na pevny interval tzn 15tis nebo jeden rok,long life jsou zbytečně předražene a a ke konci maji minimalni mazaci schopnost.Navic pokud jezdiš kratši trasy a většinou město tak tam olej ztraci sve mazaci schopnosti daleko rychleji.Ja kupuji taky syntetiku do Octavky za 1000 kč 4 litry.prostě long life ne lol lol

Dík za reakci.Jaký olej tedy konkrétně kupuješ? Značku atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

markyn:jasně ve značkovem určo ne!!!Ten muj olej(shell helix ultra-5w 40)maji ve značkovem servisu za 1800 a ja ho přes net kupuju za 1000 kč,krapet rozdil :palec2: :palec2: .nezaleži ani tak na značce ale na specifikaci kterou ma dany tip oleje pro dany motor splnovat,defacto u všech znamějšich značek nešlapneš vedle

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

markyn:jasně ve značkovem určo ne!!!Ten muj olej(shell helix ultra-5w 40)maji ve značkovem servisu za 1800 a ja ho přes net kupuju za 1000 kč,krapet rozdil :palec2: :palec2: .nezaleži ani tak na značce ale na specifikaci kterou ma dany tip oleje pro dany motor splnovat,defacto u všech znamějšich značek nešlapneš vedle

Tak ted jsem koukal na MOGUL 5W -30 EXTREME. Cena dobrá, kvalita taky.Asi do něho pujdu.Akorát zkrátím interval /km/. Najezdím cca 10000 ročně, tak to tam po dvou letech šplouchnu.

Editováno: , autor: markyn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny zdravím, nevíte někdo na 100% jáká je olejová náplň v novýc tourkách 1.6 75kw ? Dnes jsem si chtěl dokoupit litr oleje na případné dolití, a že prý mám long life servis,tedy výměna až po 30 000km nebo po dvou letech. A prodali mi olej MOBIL 5W 30 SHC Synthese Technology-690kč-litr.Já byl vždycky zvyklý lít do staré okty polosyntetiku, a tak bych tam nerad nalil něco co tam nepatří.Příští rok se chystám s rodinou prvně do CHorvatska a nerad bych si případným dolitím jiného oleje zpusobil nějaké problémy.

když jem byl na reklamaci tak jsem se ptal ze stejného důvodu jako ty na olej a bylo mi řečeno že shell tuším označení vx 5W30 pro longlife servis kterého mi tam dolili po 10tkm asi 2dcl grátis o což jsem ani nestál. Bude ale lepší když to někdo ještě potvrdí. Jinak na chladičové stěně je nějaká nálepka shell.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byt tebou tak ho jednou za rok vyměnim a maš klid.Motoru to jen prospěje a tebe to určitě finančně nezrujnuje :palec2:

Doufám ,že když to vyměním před garančkou sám, tak nebudou mít nějaké připomínky ohledně záruk.

Editováno: , autor: markyn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doufám ,že když to vyměním před garančkou sám, tak nebudou mít nějaké připomínky ohledně záruk.

tie premenlive intervaly je pekna chujovina, vacsina mechnikov odporuci 15000 km alebo jeden rok a tie premenlive to nechavali len na utach firemnych a taky co sa o to moc nestarali

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rogerer: Já bych o Tource takhle nemluvil. Před nějakejma osmi lety patřila ve svý třídě k nejlepším. Doba pokročila, ale ona je pořád stejná. Nezhoršila se. Jen ostatní se zlepšili. Nyní konkuruje někomu jinému než Megáči či Sídu. Na ty je tady Octavia II FL.

Mimochodem taky jsem o ní v září vážně uvažoval. Nakonec ji nemám, protože jsem na ni nemohl čekat dva nebo tři měsíce než se vyrobí. Nakonec jsem se rozhodl pro to, které mám v podpisu. kol5 A nelituju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se za zpoždění. Obrázky jsou číslovány od jedné do šesti. Ještě by se hodily ty ostatní testy Tourky :)

Takže jsme se víceméně dozvěděli, že v testu byly tři auta, přičemž jedno je o cca 80k levnější, o cca 8 nebo 12 let starší a jeho známka je o půl stupně v celkovém hodnocení horší. Někdy fakt nestačím zírat. Sorry, ale srovnávat zrovna tyhle tři kusy může fakt jedině expert žurnalista.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...