Přejít na obsah

Vysoká spotřeba


Speedlimit

Doporučené příspěvky

viděl bych to na lambda sondu,měl jsem to samé,vysoká spotřeba a VAG nic nehlásil. Vyměňoval jsem 1 věc po druhé a furt nic,až jsem koupil origo lambdu a spotřeba spadla na průměr 7 litrů.

myslim, ze zrovna tobe to pisu uz po druhy nejmin, ty mas 44kw a ta zere o dva litry min nez AQW..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

viděl bych to na lambda sondu,měl jsem to samé,vysoká spotřeba a VAG nic nehlásil. Vyměňoval jsem 1 věc po druhé a furt nic,až jsem koupil origo lambdu a spotřeba spadla na průměr 7 litrů.

souhlasím s albinem. zkusil bych vyměnit lambda sondu před katalyzátorem, to mi připadá jako nejlepší věc, kterou můžeš udělat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim, ze zrovna tobe to pisu uz po druhy nejmin, ty mas 44kw a ta zere o dva litry min nez AQW..

Sorry ale od tebe jsem teda žádnou reakci na mojí odpověď nikde nečetl že bych měl mít o 2 litry menší spotřebu.Já mám sice 44Kw,ale mám euro 4,a 2 lambdy a ta je údajně nejrozežranější.Nechápu kdes vzal ty 2 litry menší spotřeba? :smich:

Editováno: , autor: Albín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ta euro 4 44Kw má s těch 1,4 opravdu menší spotřebu než AQW 50 Kw . Lamda sonda nemá vliv na spotřebu,pokud není přímo vadná a to diagnostika pozná. Navíc AQW je euro 4 tj dvě lamda sondy které to řídí obě dvě. Ta první je citlivější a funguje dřív, ta poslední je kontrolní a taky to řídí,ale je to jen citlivé doladění směsi. Tady bych hledal problém v extrémě krátkých jízdách a možná v téžké noze. Tenhle motor jsem měl taky a po 3 km jízdy byla spotřeba dle pal Pc taky kolem 10, pak to klesá,ale musí se lehce s plynem a tenhle motor není potřeba tolik točit, ale chce to včas řadit. Ještě se mrkni jak rychle se motor ohřívá, měl by při těchto teplotách být na 90°C tak po 1,5-2 km jízdy. Pokud to je dýl, tak je možná vadný termostat a to může mít za následek taky zvýšenou spotřebu, u těhle motorů hodně termostaty odcházejí.

Editováno: , autor: juke.box
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry ale od tebe jsem teda žádnou reakci na mojí odpověď nikde nečetl že bych měl mít o 2 litry menší spotřebu.Já mám sice 44Kw,ale mám euro 4,a 2 lambdy a ta je údajně nejrozežranější.Nechápu kdes vzal ty 2 litry menší spotřeba? :smich:

moc se nesmej, delas ze sebe pitomce, psal jsem ti to v jinym threadu. nizsi spotreba 44kw je obecne znamy fakt. a nejrozezranejsi neni kazda EU4, ale jen ta 50kw

a pro tazatele plati: nejdriv dukladna diagnostika a potom menit. cokoliv menit jen proto, ze to nekomu jinymu pomohlo je hovadina

Editováno: , autor: headquest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

a pro tazatele plati: nejdriv dukladna diagnostika a potom menit. cokoliv menit jen proto, ze to nekomu jinymu pomohlo je hovadina

Někdy se bohužel nevyhneš diagnostice metodou "pokus-omyl" neboli zkusím něco vyměnit a uvidím co to udělá - pak je dobré se nejdřív optat, co by mohlo být nejpravděpodobnější příčinou a čím by se tedy u takové diagnostiky mělo začít. Sám moc dobře víš, že VAG není všemocný a že kolikrát nevypíše základní závadu, ale milión pitomostí okolo - zjištění skutečné příčiny problémů je pak otázka zkušeností a štěstí - říkává se tomu "čuch"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moc se nesmej, delas ze sebe pitomce, psal jsem ti to v jinym threadu. nizsi spotreba 44kw je obecne znamy fakt. a nejrozezranejsi neni kazda EU4, ale jen ta 50kw

a pro tazatele plati: nejdriv dukladna diagnostika a potom menit. cokoliv menit jen proto, ze to nekomu jinymu pomohlo je hovadina

Hele klidni si svý hormony,mě nikdo nebude psát že dělám ze sebe pitomce.Já odpovídal uživately djnesty na jeho dotaz čím by to mohlo být a ne tobě.Napsal jsem mu moje skušenosti s vysokou spotřebou a čím jsem to já vyřešil. Ta tvoje rada "možností je milion" je taky velmi dobrá,to by řekl i můj 7 letý syn.Ona totiž opravdu někdy důkladná diagnostiga neukáže chybu,mě třeba tu lambdu VAG nehlásil,jen mi stále vyjížděla chyba :bohatost směsi-chybná funkce.

Takže pro příště si headquesty nech výrazi jako pitomec,dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdy se bohužel nevyhneš diagnostice metodou "pokus-omyl" neboli zkusím něco vyměnit a uvidím co to udělá - pak je dobré se nejdřív optat, co by mohlo být nejpravděpodobnější příčinou a čím by se tedy u takové diagnostiky mělo začít. Sám moc dobře víš, že VAG není všemocný a že kolikrát nevypíše základní závadu, ale milión pitomostí okolo - zjištění skutečné příčiny problémů je pak otázka zkušeností a štěstí - říkává se tomu "čuch"...

tak samozrejme. nerikam, ze k tomu nedojte, ale je to az pokracovani

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele klidni si svý hormony,mě nikdo nebude psát že dělám ze sebe pitomce.Já odpovídal uživately djnesty na jeho dotaz čím by to mohlo být a ne tobě.Napsal jsem mu moje skušenosti s vysokou spotřebou a čím jsem to já vyřešil. Ta tvoje rada "možností je milion" je taky velmi dobrá,to by řekl i můj 7 letý syn.Ona totiž opravdu někdy důkladná diagnostiga neukáže chybu,mě třeba tu lambdu VAG nehlásil,jen mi stále vyjížděla chyba :bohatost směsi-chybná funkce.

Takže pro příště si headquesty nech výrazi jako pitomec,dík.

ta rada "moznosti je milion" je na 99% vic k veci, nez tvoje lambda :smich: nic ve zlym, ale to je proste takovy vystrel naslepo. ale nic, nechme toho, myslel si to dobre.

btw chyba bohatost smesi uz zatracene napovi

Editováno: , autor: headquest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasan,zajedu ke kolegovi a připojíme to na VAG a uvidíme.Je to nějaké divné,ale už mě to s..e!!!

To auto už mě stálo v opravách 35 tisíc.No zkusím to a zase se ozvu.Moc děkuji za rady.

To AQW znamená co prosím?

klídek, mě za rok skoro 50 tis, takže na to nejsi nejhůř :D;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to porušení homologace - resp nevyhovující technický stav. Oni nebudou koukat pod auto, jestli tam kat je nebo není - oni strčí do výfuku sondu a změří si, kolik čeho jde ven - a seberou papíry od vozidla se zjevně nedostatečnou funkcí katu. A až ji budeš mít vyhovující = nevyřazený kat, můžeš kontrolu absolvovat znovu. Jediným (non legal) řešením by bylo udělat "by-pass" neboli něco jako obtok katalyzátoru trubkou o stejném průřezu, která by se na dobu měření emisí uzavřela - aby byly výfukové plyny nucené procházet katem, zatímco "normálně" by šly obtokem. Podobné řešení se používalo už kdysi dávno v éře prvních automobilů, kdy dlouhý výfuk s tlumičem natolik ubíral výkon motoru, že při vyjíždění prudkých kopců nebo při vezení velkých nákladů bylo nutno motoru "nějak přidat výkon" - řešilo se to klapkou na výfukovém potrubí hned za sběrnou částí, která se v případě potřeby otevřela přímo pod auto - a výfuk se tak zkrátil o tlumič a rouru dozadu za auto. Sice to řvalo jak prokopnutý, ale na krátkém úseku se to dalo přežít. Některá vozidla mají podobnou klapku dodneška (hlavně speciální a vojenská) - a u jejího ovládače na místě řidiče upozornění, že se nesmí používat v běžném provozu atd atd... Prostě jak Tě s tím někdo vyhmátne, máš Smolíčka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s katom radsej nic nerob, je to riadna brzda ale s jeho odobratim su len problemy... a co myslis kolko kw ti to doda? 1-2kw nech nezerem :) ak chces vykon a lepsiu spotrebu daj si to nachipovat :palec2:

a este jedna vec, zalezi aj aky mas rocnik, od 2002 boli montovane 2 katy kvoli emisnej norme euro 4 takze ak jeden vyberies ten druhy ta stale brzdi takze zase ziadny vacsi efekt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chip už mám a katalyzátor mám jen jeden. Není to nereálné dělat takový bypass u fabie? O výkon mi už teď díky chipu tolik nejde, spíš by mě potěšila ( o 0,2 litru ? ) menší spotřeba. Pojízdnou STK jsem v životě neviděl, ale dalo by se to odůvodnit jinak. Špatná lambda, proto mám špatné emise atd., nevěděl jsem o tom, na posledních emisích to bylo OK.

Předpokládám tedy, že takhle emisemi nemám šanci projít?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o tom spominanom bypasse som este nepocul a urcite si to neviem predstavit na fabii.. jedna vec kam dat tu dalsiu ruru (obtok) ked je tam malo miesta a druha vec, neviem si predtsvait ze by si mal v aute packu s lankom s ktorou budes ovladat klapku :D teoreticky by to mohlo prejst ale prakticky je to u noveho vozu chujovina :D uz jedine by som volil zavodny kat ale to je draha zalezitost. pravda je ze z MPicka uz lespiu spotrebu nedostanes to uz by si musel zakrocit do motora a upravit hlavu aby sa zlepsila priprava zmesy... a bez katu ist na emisnu je sebevrazda, nejakou pokazenou lambdou ich neoblbnes

Editováno: , autor: Nautilus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...