Přejít na obsah

Vysoká spotřeba


Speedlimit

Doporučené příspěvky

já bych řekl že je to pružný člen výfukové soustavy (možná mě někdo opraví), co se týká elektroniky, potřebovali ten motor nějakým způsobem modernizovat, páč je to stařičký motor ještě z dob 1000MB, takže aby bylo možno v dnešní době snáze diagnostikovat, páč když připojíš Feldu k VAGu, zas tak moc ti toho neřekne. No a co se týká tvé poslední otázky, já bych asi volil MPI z hlediska oprav, páč furt je to motor, který zná kde jaký garážista. pokud by jsi bral 16V, tak bych se určo vyhnul prvním ročníkům, měl problém se spotřebou oleje.

BTW: pokud odpovídáš na předchozí příspěvek, použij zelené tlačítko dole "přidat odpověď" a NE to šedé "odpovědět s citací" ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se vrátím k tématu,vyměnil jsem lambda sondu za katalizátorem a dostal jsem se na spotřebu okolo 7 litrů na 100km,takže doporučuji výměnu,stejně jako psal vikino1. Ale upozorňuji že by jste měly dát jedině originál lambdu,já napoprvé koupil čínu (Vika) a nepomohl jsem si,tak jsem jí reklamoval a pomalu za stejný peníze jsem sehnal na netu v eshopu originál. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak výmenu vlnovca mám už tiež za sebou. Najazdené 135000 a posledný mesiac mi to žralo okolo 8 l. Počuť nebolo nič, až keď som pod autom upchal výfuk tak to začalo fučať a motor bežal spokojne ďalej. Oprava stála 39€ a teraz som v štádiu merania spotreby. Uvidíme či to malo význam. Každopádne sa však motor skľudnil, zmiernilo sa trhanie na voľnobehu a pri studených štartoch ide motor lepšie a kľudnejšie do otáčok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Spotřeba stále vysoká . 9,3 na sto. Je sice zima, ale trasy jezdím cca 10km tam a 10 zpet, jednou za nadrž je to delší trasa, cca 40km.Město nejezdím téměř vůbec.Vlnovec už je OK a vše výše zmíněné co bylo vyměněno k tomu. VAG je čistý. Teď už jsem z nouze koupil čistič palivové soustavy, tak se uvidí...... Nějaká rada?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel sis koupit "šicí stroj" 3 hrnecek 1.2HTP :) Ja snim jezdim s kombinovanou spotrebou 5.5-6L mesto 7-7.5 a jen mimo mesto 4.5 a dalnice okolo 6 :) .. ale to ti nepomuze. Ja myslim ze by si mel zkusit jeste nechat motor poradne zahrat .. treba ti klesne spotreba a pokud teda pojedes se studenym tak ho moc nevytacej max do potreby na prerazeni a zklidni tlak na plyn vic uz teda nevim. Pak jen predelat na plyn a neresit spotrebu je fakt ze je to staricky moturek a o 1.4 16V si tu prectes hodne temat kde resi vic nez spotrebu benzinu spotrebu oleje ktera je dle meho extremni..

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to se pletes, tenhle motor co mas je ve ctyrech variantach, pricemz ty mas bezpochyby tu nejuzranejsi

jo a udelej nam radost a jezdi tak, abys ostatni nebrzdil, oni nemuzou za to, ze ti to zere jak 3litr. kdyz na to trochu slapnes, tak uz ti ta spotreba nevyleze

Editováno: , autor: headquest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den

Já mám teda trošku kuriozní kousek 1.4 MPI 2002 najeto 41 000 km, auto šlape jak hodinky, nikde nic netluče, nevrže, auto většinu svého života je zavřené ve vytápěné garáži.Byť nejezdím vůbec rychle, najedu na plnou nádrž jen do 500 km, jízda okresky + město.Je fakt, že tu jsme dost kopcovitá oblast, ale že by krátkodobá strmá stoupání takto zvyšovala spotčebu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já: fabia 1.4 MPI rv.2000 najeto 89000 spotřeba 9,3 strýc: fabia 1.4 MPI rv.2000 najeto 135000 spotřeba 6,3

Není to malinko divné?

Jen dodám, že oba jezdíme +- stejnou trasu

Editováno: , autor: kren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážený kolego,mohu ti říci že tímto jsem prošel taky ,auto lemtalo jak jeden můj strýc a už jsem uvažoval o jeho prodeji ale od začátku popíšu svou story,spotřeba okolo 10litrů takže zavoláno do autorizovaného servisu a poté komplet diagnostika servisák se mě zeptal co tam hledám že vše o.k. jezdil jsem další dva měsíce a vypadalo to že budu muset na zahradě najít ropu abych to uživil takže opakování diagnostiky a vysledek?? opět o.k. takže jsem začal jezdit po prodejnach aut a okukoval novou dacii ale rumun mě nějak neučaroval hledal jsem tady na diskuzním foru a byly stejné reakce jako teď 9 litru je normal ,ale to je hloupost a narazil jsem na firmu Cimbu ,s pánem jsem se domluvil a jel tam od nás je to přes 100km a řekl jsem si že to je poslední šance auta jestli se to nepovede jde do AAA.Vylezl pán evidentně rozespalý a já čekal jak pojedem do nějaké super dílny a bude se hledat ,připojil notebook a začlo to povídá hmm tak v normální diagnostice je vše o.k. ale podíváme se hlouběji motor chvíli kuckal praskal a já přemýšlel kde je nejbližší vlakové nádraží a pak povídá tady to je ,vytáhl nářadí a začal z toho motoru tahat díly no a já se s tím loučil definitivně ,povídá tady máš těsnící kroužky od vstřiků dojdi přes ulici do prodejny kup je a vrať se ,za 10minut jsem byl zpět on mezitím očistil škrtíci klapku a vše smontoval zpět připojil notebook proběhlo opět kašlání motoru ,pak mi notes dal na klín a povídá jedem nejdřív jel pomalu povídám si pohoda a pak řiká já tě svezu jak to umím ,lítal jsem v autě jak nudle v bandasce a bylo mi i trochu zle .Dojeli jsme k němu a povídá teď to bude v pořádku ,chtěl jsem platit a čekal jsem pěknou dardu ,řekl dej mi 300 a vypadni .No a spotřeba ?? kolem 7 až 7,5 litru a pohoda ještě mi nabídl čipování a že by spotřeba klesla ještě asi o 0,5 až 1 litr dolu.

Takže zkus tyhle kroužky stály všechny 4 asi 400Kč a uvidíš, jestli to neklapne tak zkus tohodle pána je to opravdu machr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážený kolego,mohu ti říci že tímto jsem prošel taky ,auto lemtalo jak jeden můj strýc a už jsem uvažoval o jeho prodeji ale od začátku popíšu svou story,spotřeba okolo 10litrů takže zavoláno do autorizovaného servisu a poté komplet diagnostika servisák se mě zeptal co tam hledám že vše o.k. jezdil jsem další dva měsíce a vypadalo to že budu muset na zahradě najít ropu abych to uživil takže opakování diagnostiky a vysledek?? opět o.k. takže jsem začal jezdit po prodejnach aut a okukoval novou dacii ale rumun mě nějak neučaroval hledal jsem tady na diskuzním foru a byly stejné reakce jako teď 9 litru je normal ,ale to je hloupost a narazil jsem na firmu Cimbu ,s pánem jsem se domluvil a jel tam od nás je to přes 100km a řekl jsem si že to je poslední šance auta jestli se to nepovede jde do AAA.Vylezl pán evidentně rozespalý a já čekal jak pojedem do nějaké super dílny a bude se hledat ,připojil notebook a začlo to povídá hmm tak v normální diagnostice je vše o.k. ale podíváme se hlouběji motor chvíli kuckal praskal a já přemýšlel kde je nejbližší vlakové nádraží a pak povídá tady to je ,vytáhl nářadí a začal z toho motoru tahat díly no a já se s tím loučil definitivně ,povídá tady máš těsnící kroužky od vstřiků dojdi přes ulici do prodejny kup je a vrať se ,za 10minut jsem byl zpět on mezitím očistil škrtíci klapku a vše smontoval zpět připojil notebook proběhlo opět kašlání motoru ,pak mi notes dal na klín a povídá jedem nejdřív jel pomalu povídám si pohoda a pak řiká já tě svezu jak to umím ,lítal jsem v autě jak nudle v bandasce a bylo mi i trochu zle .Dojeli jsme k němu a povídá teď to bude v pořádku ,chtěl jsem platit a čekal jsem pěknou dardu ,řekl dej mi 300 a vypadni .No a spotřeba ?? kolem 7 až 7,5 litru a pohoda ještě mi nabídl čipování a že by spotřeba klesla ještě asi o 0,5 až 1 litr dolu.

Takže zkus tyhle kroužky stály všechny 4 asi 400Kč a uvidíš, jestli to neklapne tak zkus tohodle pána je to opravdu machr.

Výborně, mockrát děkuji. To je pořádná odpověď. ;) . Dám jí tedy také poslední šanci. (respektive předposlední-Cimbu) Jen mě ještě potvrď, zda je to tento kroužek http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/035906149a-tesnici-krouzek-vstrikovaci-trysky-felicia-fabia-roomster-octavia-octavia-2-superb.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...