Přejít na obsah

Výměna zadních tlumičů a pružin na O1


johnxx

Doporučené příspěvky

Super, díky moc :-) jdu na to ;-)

EDIT:

Tak je to 6 ka... akorát se mi nijak nepodařilo odtáhnout šrouby v horním uložení tlumiče... bez šance... budu si muset půjčit rázový dotahovák na kompresor... snad to povoli...

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

mne len jedna skrutka nesla povolit to som si pri tom pos*al racnu a musel som naspat vsetko poskladat a ist kupit novu, ale nakoniec povolila. postriekal som ju wd40 jemne poklepal a povolila... inac trvalo mi to cca 2.5 hodky kedze som precisltil vsetky skrutky a natrel vazelinou. teraz su na auto bislteiny B4 a zatial spokojnost, su sice tvrdsie od originalov ale zvyknem si. hlavne ze to poriadne sedi.... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na som menil zadne tlmice a najprv som vymenil komplet aj s tym hornym uchytenim co sa montuje na kasnu. kupeny bol z duralu ci z akej liatiny a tam bol problem. vrch na tom bol vlisovany do toho kusu a tam to drelo jedno o druhe, ten vrchny kus oproti tomu telesu. stary kus bol cely zelezny hlavne vrch toho ulozenia. v tom bol ulozeny silentblok. odvtedy klud. snad vies o com pisem. som na mobile...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pružiny nevrzaj :kol-28:

viem ze pruziny nevrzgaju ale ten vrzgajuci zvuk je pocut ked prechadzam retardermi alebo ked zatocim dolava (auto sa nakloni doprava), je to zakazdym ked vzadu sedi osoba, mam plnu nadrz alebo som nalozeny. vymenil som tlmice s dorazmi na oboch stranach. skor ma napadlo ci to niebude podlozkou na pruzine ze je KO a pruzina sa pri tlmeni skrabe o uchopenie na hornej strane... :kol-32:

EDIT:

niesom si celkom isty ci si rozumieme, tlmice mam vymenene par tyzdnov, dal som nove dorazy, vsetko som pred namontovanym vycistil. uchopenie tlmica na hornej strane je z hlinika, tam sa dava ten gumeny doraz. ten bol z vnutra trochu zaoxidovany to som prebrusil brusnym papierom. skor mam podozrenie na podlozky na pruzine...

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky a necituj poslední!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Doma doma....

Stačí mít auto podložené tak aby byla náprava svěšená...Pak to jde samo...

Budu měnit uložení pružin, na pryžovém lůžku je jakási zelená šipčička, kam má směřovat? V DP ale o ní nic není psáno, jen že začátek spodního závitu pružiny musí směřovat do osy auta. Neví někdo jaká je správná poloha toho lůžka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je mi jasné, že poloha je tím "začátek spodního závitu pružiny musí směřovat do osy auta" vlastně daná. Já jen jestli ta značka není jakousi pomůckou, když je tam taky napsáno "Je třeba dbát na to, aby horní podložka pružiny (gumová) byla při nasazování do uchycení karoserie správně nasazena". Asi jste si ji nikdo nevšimli....

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Gratuluju... ale já než bych se s tím jebal, zkusil bych ho prostříknout silikonem, gumy ho ma rády. Spíš by mně zajímalo, jaký může mít vliv na geometrii, měnili mi tlumiče a gělali geo, a levé zadní je mimo toleranci. Kašlu na to, když to nemá vliv na gumy, ale pokud to budou řešit na rozšířené STK, chci vědět, co mně čeká :kol-32: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dělal jsem laserovou geometrii už u zánovního auta protože se mi něco nezdálo na předku, a byla tam odchylka, a taky byla na zadku se kterou se nedalo nic dělat, těď po 40 tis. mě taky vrže zadek na retardérech a žiju s tím, gumy se sjely v pohodě až na to že to byly v prvomontáži toura zoufalé matadory které nic nevydržely

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

ahoj , mužu mít dotaz?

jake je barevne provedení zadní pružin na O1, TDi, sedan? lze použit z 2,0Tdi OII popř. a jaké bar. provedení?

mam je unavene, tak chci nechat vyměnit,tlumiče nové vč podložky jsem už dal, chvíli ta bylo dobrý ale ted jsi ta zase trochu lehlo.:(

diky rg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj , mužu mít dotaz?

jake je barevne provedení zadní pružin na O1, TDi, sedan? lze použit z 2,0Tdi OII popř. a jaké bar. provedení?

mam je unavene, tak chci nechat vyměnit,tlumiče nové vč podložky jsem už dal, chvíli ta bylo dobrý ale ted jsi ta zase trochu lehlo. :(

diky rg

mám dojem,že tam patří pružiny 1JO511115BR2xhnědá3xstříbrná.pružina z OII má jine parametry.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...