Přejít na obsah

Spotřeba 1.4 16V


Doporučené příspěvky

ja som išiel v stredu do BA.......trasa bola nasledovná Veselé-Trnava cca 25km dodržiavanie max limitov plus 5kmh....motanie sa po meste asi tak 10km keď som vychádzal z TT som mal spotrebu 5,6l.....trasa TT-BA po starej ceste cez Senec rýchlosť max 5kmh nad limit objehanie par individui keď som prišiel do BA spotreba klesla až na 5,2l............motanie po BA zvyšilo spotrebu na 5,4l spiatočná cesta bola okolo 12h v TT som sa zdržal vďaka užastným semaforom kde som chytil na každom červenú ale spotreba bola na peknej hodnote 5,3l keď som vychádzal z TT po príchode domov sa mi znížil priemer ešte o 0,1l na 5,2l takže suma mumárum v ten den prejdených niečo okolo 230km za spotrebu 5,2l pri rýchlosti 58kmh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotreba pekná, ale včera bolo teplúčko a išiel si predpisovo (tachometer ukazuje viac ako je reálna rýchlosť) iba po okreskách, takže žiaden zázrak. Tiež netreba zabúdať, že PP ukazuje vždy menej ako je reálna spotreba. 

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mas pekne ja som sa dostal najmenej na 4,7 na 200 km trati ale to bolo uz skor economyrun v ramci rychlostnych limitov, skratka spraval som sa akoby som mal na plyne a brzde priviazanych jezkov a ja som soferoval bosimi nohami :kol-27: ale z takej jazdy som teda nemal ziadnu radost, teda za ten jeden liter navyse mi to nestoji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotreba pekná, ale včera bolo teplúčko a išiel si predpisovo (tachometer ukazuje viac ako je reálna rýchlosť) iba po okreskách, takže žiaden zázrak. Tiež netreba zabúdať, že PP ukazuje vždy menej ako je reálna spotreba. 

 

Podľa dlhodobého priemeru mi PP klame +-0,1l.......píšem si každé tankovanie a ešte aj kde som tankoval......keď idem tachometrových 95kmh tak idem 90kmh GPS keď som mal letne gumy tak to bolo tak že 93 tacho sa = 90 GPS.........a ešte čo som sledoval ručičku palivomera tak jeden dielik vychádza tak na 6l

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Chtěl bych se zeptat, když si přepnu palubní počítač na měření okamžité spotřeby, rozjedu se na 70kmh, vyřadím nebrzdím jedu rovně ukazuje spotřebu 1,5l/100km..zpomaluji, zpomaluji a při 30kmh už to 3l/100kmh a když zastavím tak najednou to spadne na 0,8l/100km. Příjde mi to divný, protože když jedurovně a nepoužívám ani brzdu, ani posilovač řízení, tak by měla být taky spotřeba 0,8l/100 ale ono ne. Mě příjde divná ta spotřeba a tak hledám co by mohlo být příčinou takto vysoké spotřeby. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ničom neni chyba mne to ukazuje tak 1,3-1,7l pri tej 70ke, čím ideš rýchlejšie tým by mala by byť tá okamžitá spotreba nižšia, keď stojíš resp. do 3kmh sa ti ukazuje spotreba l/h a nie l/100km. Niekto ti to určite aj lepšie vysvetlí ako sa to počíta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pro zajímavost - po cca roce jsem si včera zajel stejnou trasu jako těsně po zakoupení auta a spotřeba byla o 0,5l nižší než u nového motoru (5,7 před rokem, 5,2 včera, vše podle pp). Podmínky stejné (prázdné auto, zimní gumy, studený motor, venkovní teplota okolo 0) Najeto celkem za rok asi 7000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mně spotřeba roste :)

 

na začátku jsem míval 6,2, teď jsem na 6,4... najeto 18 tisíc

To je asi tím, že to častěji točíš přes 5000, což se v prvních tisících běžně nedělá. U sebe to pozoruju taky, je to lehce návykové a baví to mně a nejspíš i ten motor :-)

Taky jsem o cca 0,1 postoupil, jsem na 6,07.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pandora ja by som si to skúsil overiť podľa tankovania pretože sa mi zdá že po FL sú tie PP menej presné ako pred FL, u mňa je to tak že údaj s PP sedí +-0,1l s realitou.

Za túto zimu resp. od prehodenia zimných pneu tj asi 5000km mám priemer 5,9l a v tom sú aj extra krátke jazdy do max 1km a aj cesty po dialnici z nosičom na lyže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je asi tím, že to častěji točíš přes 5000, což se v prvních tisících běžně nedělá. U sebe to pozoruju taky, je to lehce návykové a baví to mně a nejspíš i ten motor :-)

Taky jsem o cca 0,1 postoupil, jsem na 6,07.

 

Ale kdeže, já jezdím na spotřebu a 5 tisíc točím zřídka kdy :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vzhľadom na to že chodíš na spotrebu máš tú spotrebu celkom vysokú, ak chodíš mesto tak OK ale ak mimo tak podľa mňa je vysoká. Ja nemám problém motor vytočiť aj kusok cez 5t ot a spotrebu to nejak extrémne nezdvihne, 90% jazd takých dlhších mávam vždy pod 6l a často aj pod 5,5l. Naposledy som mal najvyššiu spotrebu 8,2l keď som išiel cez kalamitu do PN a vtedy to teda dobre žralo, priemerka vtedy bola tuším niečo okolo 32kmh.

 

2.2.2015 som sa bol lyžovať na Kohútke a spotreba tam výsledná 6,8l dĺžka trasy 135km priemer 84kmh, na streche som mal držiak lyží a ten spraví tiež niečo na spotrebe. Cesta naspäť bola za 6,1l ale priemer bol už len 76kmh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak potom neviem aký máš motor ale 1.4ku určite nie pri jazde v meste sa dá spotreba v pohode vtesnať do 8l, pri trase 1km mávam 12l spotrebu zo studeným motorom.

 

Aj 1.4ka mojej sestri v krátkej fabii má menšiu spotrebu a to má v priemere o liter vyššiu ako ja, denne jazdí do roboty cca 2km a dlhodobý priemer tam má 6,9l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nevím. Dlouhodobá spotřeba spíš proměřuje. Dokonce mám podezření, že čím víc tras a delší čas od vynulování, tím víc si to dělá, co chce. Na nádrži mi to někdy udělalo až 0,7l.

Mně hlavně zajímalo, o kolik mi pp kecá, když najedu např. 100km a ukáže mi to třeba 5,5l. Dotankováním to přesně nezjistím, vzhledem k odchylkám u pump. Tak mě napadlo zapisovat si ujeté vzdálenosti a jejich pp spotřeby, potom je zprůměrovat a porovnat se skutečnou spotřebou. A zjistil jsem toto:

1.trasa 150km/6,2l pp (dálnice Praha-Jihlava)

2.trasa 51km/5,2 (okresky)

3.trasa 110km/6,2 (okresky směrem do hor)

4.trasa 125km/5,2 (okresky z hor)

5.trasa 47km/6,0 (okresky)

Po zprůměrování 5,82 a podle dotankování přesně 6,2. Rozdíl vychází na 0,4. Řekl bych, že to bude celkem "směroplatný" :-) , ale ještě to budu chvíli sledovat. Že mě to nenapadlo dřív.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si zapisujem tankovania a km kedy som tankoval a teraz mi napr PP ukazuje 6,4l a podľa prepočtu údajov, ktoré si zapisujem tak mi to vychádza teraz na 6,34l. Ja si to osobne zapisujem nie kvoli tomu aby som si dokazoval, že jazdím za toľko ako diesel ale píšem si tam aj výmeny oleja, poprípade aj nejaké opravy.

 

Mám ale taký pocit, že PP po FL viac skreslujú údaj o skutočnej spotrebe. Čo sme mali roomstra pred FL 1.4ka motor, tak ten mal dlhodobo 5,8l a vychádzalo to aj tak podľa natankovaných litrov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...