Přejít na obsah

Porucha motoru pri startu 1.2 TSI - preskocene rozvody


Doporučené příspěvky

Úprimne ta ľutujem, čo si Škodovka pohnojila, tak by to mali uznať a dať ti nový motor. Čo je veľa to je veľa asi by som to zmedializoval.

Ani se nechcem predstaviť keby sa to stalo mne, každý deň potrebujem nosiť deti do školy, dúfam že do mája mi to vydrží, potom bude nová FIII.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ta tvoje výměna oleje byla navíc a se se stejným olejem? Nebo jinak, byl přesně dodržen servisní plán se všemi razítky?

 

Servisní prohlídka v r. 2013, výměna oleje v r. 2014 bez servisu svépomocí, stejná specifikace oleje stejně jako ze servisu rok předtím.. servisní prohlídka má být až letos 5/2015...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pockej, ani ja a Motosman ti nejak nerozumime. V prve rade, jaky jsi mel servisni interval? Olej si menil 2roky/30 tis dle Palubniho pocitace nebo kazdy rok/15tis. Pokud si byl ve 2013 tak se olej menil asi poprve v ramci servisni prohlidky. Tedy v loni pokud ti pocitac neukazal si menit treba nemusel, ovsem servisni prohlidka byt mela a letos zrovna tak. Po prvnich 2 letech je servisni prohlidka kazdy rok, ne vzdy se ovsem musi menit olej. Vic to specifikuj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tedy jsem to pochopil tak, ze prvni 2 roky jsi mel promennej interval tedy 2roky/30 tis a pak si musel prejit na pevny interval 1rok/15tis. Dle toho jak to pises. Jaky olej si tam presne lil resp. Oni. Mozna ti interval svevolne bez tveho vedomi zmenili na pevny. Pokud bys mel ten pevnej tak ses asi v prdeli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzel je to tak. Byla skoda ze jsi si takto zbytecne zkratil zaruku. Do autorizaku jsi klidne mohl se svym olejem , usetril bys o coz ti asi slo a hlavne bys usetril ted pri znicenem motoru. Pac zaruka by ti furt platila. Leda by ti zpetne nekdo z dobreho nezavisleho servisu tam to razitko dal v ramci blokove vyjimky pokud mas nekde nejake zname, jako ze ti ho menili oni a ty ted uplatnujes zaruku v autorizaku, i tak by to byl ovsem boj asi a bylo by to o dokazovani zda-li ho ten servis vymenil v souladu servisnich postupu vyrobce vcetne spravne specifikace oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A měl by to nějak počtač signalizovat nebo ne? U předešlé fabie rv 2005 1,2 http holá základní výbava se vedle stavu km zobrazoval servisní klíč.. zde se do teď nezobrazilo nic..

Nevím, co máš za PP, nicméně při QG2 by tě měl poslat každých 15 000 km do servisu! Takto mi to funguje u OII FL s MaxiDotem. Otázka je, jestli to bylo při první výměně v servisu správně nastaveno. :kol-32:  Měl bys to také najít někde v menu PP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzel je to tak. Byla skoda ze jsi si takto zbytecne zkratil zaruku. Do autorizaku jsi klidne mohl se svym olejem , usetril bys o coz ti asi slo a hlavne bys usetril ted pri znicenem motoru. Pac zaruka by ti furt platila. Leda by ti zpetne nekdo z dobreho nezavisleho servisu tam to razitko dal v ramci blokove vyjimky pokud mas nekde nejake zname, jako ze ti ho menili oni a ty ted uplatnujes zaruku v autorizaku, i tak by to byl ovsem boj asi a bylo by to o dokazovani zda-li ho ten servis vymenil v souladu servisnich postupu vyrobce vcetne spravne specifikace oleje.

Petře, razítko v servisce až tak moc neznamená - ze zkušenosti vím, že je nutný zápis v jejich systému. Takto jsem měl svého času problém se zárukou mobility, protože autorizovaný servis mi sice tuto potvrdil v servisní knížce, ale už to dotyčný pracovník nezanesl do jejich nějakého systému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...