Přejít na obsah

Štart-stop systém-vypnutie?


foter

Doporučené příspěvky

Všechna TSI ano. U TDI CR je tam el. čerpadlo v okruhu chlazení zpětného vedení výfukových plynů.

EDIT: a na rozdíl od TSI jsem nenašel, zda mají nové TDI EA288 vodou chlazené turbo. Z učebních pomůcek to není úplně zřejmé.

Editováno: , autor: Pawouk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Star/stop mám u 4x4 2.0 TDI prej to tam dávají automaticky co se týče systému nemám problém start je fakt rychlej akorát si pořád řikám jestli to nežere víc když se auto startuje.Ale je to o zvyku a vážne to zas neotravuje a když už tak to lze vypnout.Když člověk stojí v koleně tak proč nemít vypnuto když to startuje fakt rychle.

Editováno: , autor: Dannys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu se Vás zeptat jak ten systém start-stop funguje? někde jsem četl, že se motor vypne pokud je splněno zároveň několik podmínek pro vypnutí - např okolní teplota, ohřátí motoru.. Pravidelně se mi však stává, že nastartuji - dojedu na první křižovatku a motor se vypne po minutě jízdy od nastartování - co na to říká ten diesel když ten motor není vůbec ohřátý to nevím. Zda se mi že start-stop vypíná motor vždy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu se Vás zeptat jak ten systém start-stop funguje? někde jsem četl, že se motor vypne pokud je splněno zároveň několik podmínek pro vypnutí - např okolní teplota, ohřátí motoru.. Pravidelně se mi však stává, že nastartuji - dojedu na první křižovatku a motor se vypne po minutě jízdy od nastartování - co na to říká ten diesel když ten motor není vůbec ohřátý to nevím. Zda se mi že start-stop vypíná motor vždy.

 

pročti si toto téma: Systém start-stop obecně (úspora, nebo otrava?), tam je to vše popsáno a vysvětleno  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

T té teplotě oleje, já mám měření teploty oleje na Sorim z olejové vany kde je 8,5 l oleje a zatím mám vždy teplotu 70-80 C a vyjímečně s velkým vlekem to bylo necelých 90 C. Mám to měření teprve od začátku roku a tak jsem zvědavej na léto, ale je vidět že velká olejová náplň má své výhody v nižším tepelném zatížení oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Možná hloupý dotaz.... Mám cca týden Octavii III Fresh s motorem 1.2 TSI 77KW, 5MT, modelový rok 2015 s barevným Swingem.Je tohle auto vybaveno touto vychytávkou? Motor mě na křižovatce nevypíná, tlačítko vypnutí start-stop ani položku pro nějaké nastavení v infotainmentu Swing jsem nenašel. Né, že by mě teda vadilo, kdyby tam tahle část výbavy zrovna nebyla, ale měl jsem za to, že se dává do všech OIII :D Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...