Přejít na obsah

Výměna oleje a olejového filtru


galaher

Doporučené příspěvky

Z plné syntetiky na polo syntetiku můžeš přejít naprosto jednoduše a motoru to nijak neublíží. Z polosyntetiky když chceš přejít na plnou syntetiku, tak to musíš pročistit - propláchnout. Pokud bych měl ale motor, který pořád jezdil na plnou, tak bych asi neměnil a nechal bych tam plnou syntetiku. Jestli se motor na polosyntetiku stiší fakt nevím, to se mi nezdá, ale spotřeba spíš půjde nahoru, ale nijak dramaticky, spíš to bude možno změřit maximálně tak v laboratoři, bude to o pár ml. Někde tady na fóru je pěkné téma o olejích, pokusím se ho najít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davam 10W-40 Mogul Forte GX-FE Pro

Najeto 10tis.a na měrce žadny ubytek.Normy splnuje a je za krasnou cenu.

Tak nevím je to jen neduvěra v česky nyrobek nebo čím to je že tak malo lidí ho dava?

Taky dávám Mogul Forte GX-FE Pro a naprostá spokojenost. A je fakt docela za dobrou cenu, asi 140,- Kč/l.

Ja dnes koupil 4litry GX-FE Pro za 399kč :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je nějaký rozdíl mezi nafťákem a benzínem?

A kde zjistím tu specifikaci na můj motor?Myslim že se tam lila pořád plná syntetika což je asi těch 5W/40 , přemýšlím pravě ještě o Mogulu Racing 5W/40 (když už tam nechat raději tu plnou syntetiku) je tam ale pouze specifikace 502.00 a 505.00 mohl bych ho nalít do jednašestky 74 kW???

Editováno: , autor: Slon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davam 10W-40 Mogul Forte GX-FE Pro

Najeto 10tis.a na měrce žadny ubytek.Normy splnuje a je za krasnou cenu.

Tak nevím je to jen neduvěra v česky nyrobek nebo čím to je že tak malo lidí ho dava?

Taky dávám Mogul Forte GX-FE Pro a naprostá spokojenost. A je fakt docela za dobrou cenu, asi 140,- Kč/l.

Ja dnes koupil 4litry GX-FE Pro za 399kč :)

Tak to je tedy velice luxusní cena, kde že jsi ten olej za tyhle prachy ukradl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davam 10W-40 Mogul Forte GX-FE Pro

Najeto 10tis.a na měrce žadny ubytek.Normy splnuje a je za krasnou cenu.

Tak nevím je to jen neduvěra v česky nyrobek nebo čím to je že tak malo lidí ho dava?

Taky dávám Mogul Forte GX-FE Pro a naprostá spokojenost. A je fakt docela za dobrou cenu, asi 140,- Kč/l.

dávám mogul 5w-40 a není co řešit...kanystřík 4 litry za 590 kč..pokud nekecám..a to jen proto, že ta moje kára jezdila na castrol magnatec 5w-40..jinak bych taky řešil mogul v polosyntetice :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je nějaký rozdíl mezi nafťákem a benzínem?

A kde zjistím tu specifikaci na můj motor?Myslim že se tam lila pořád plná syntetika což je asi těch 5W/40 , přemýšlím pravě ještě o Mogulu Racing 5W/40 (když už tam nechat raději tu plnou syntetiku) je tam ale pouze specifikace 502.00 a 505.00 mohl bych ho nalít do jednašestky 74 kW???

specifikaci zjistíš třeba v návodu k použití od výrobce..jinak stopro tam uživíš specifikaci 500.00 .. polosyntetika..i 502.00..syntetika ;) já jezdím právě na mogul racing 5w-40..chybu neuděláš :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je nějaký rozdíl mezi nafťákem a benzínem?

A kde zjistím tu specifikaci na můj motor?Myslim že se tam lila pořád plná syntetika což je asi těch 5W/40 , přemýšlím pravě ještě o Mogulu Racing 5W/40 (když už tam nechat raději tu plnou syntetiku) je tam ale pouze specifikace 502.00 a 505.00 mohl bych ho nalít do jednašestky 74 kW???

Mrkni sem http://obchod1.paramo.cz/Verejnost/DopMaziva.aspx

zadej typ auta a ukaže ti to jaky olej použít ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davam 10W-40 Mogul Forte GX-FE Pro

Najeto 10tis.a na měrce žadny ubytek.Normy splnuje a je za krasnou cenu.

Tak nevím je to jen neduvěra v česky nyrobek nebo čím to je že tak malo lidí ho dava?

Taky dávám Mogul Forte GX-FE Pro a naprostá spokojenost. A je fakt docela za dobrou cenu, asi 140,- Kč/l.

Ja dnes koupil 4litry GX-FE Pro za 399kč :)

Tak to je tedy velice luxusní cena, kde že jsi ten olej za tyhle prachy ukradl?

:) Včera Kaufland Havlíčkuv Brod a měli ho tam dvě palety :)

Jinak taky ADRIA Žehušice

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Takže pánové. Dneska jsem pracovně hovořil s člověkem, který má na starosti prodeje olejů v ČR a SR. Jedná se o výše postaveného člověka v jedné velmi známé a renomované "olejářské" firmy, respektive výrobce a dodavatele olejů. Velká část z Vás na tyto oleje jezdí a libuje si, jak má kvalitní olej.

Rozhodně jsem s tímto člověkem odbočil od pracovního tématu a pokecal o kvalitách olejů. A je to jak jsme tady něktří tvrdili. Rovnou mi řekl, že u motorových olejů to není dneska o ničem jiném než o MARKETINGU!!!!! Kvalitativně jsou oleje od známých výrobců kvalitativně naprosto totožné. Jedině nedoporučuje kupovat "noname" oleje z marketů, kde může být díky extra tlaku na ceny nižší obsah aditiv, aby se ušetřilo. Nižší ve smyslu oproti tomu, co výrobce o oleji uvádí. Ale ze zaběhnutých značek nehrozí, že by výrobce jakkoliv neplnil normy.

A speciálně co se týče olejů z Parama, tak před lety dělal pro značku Mogul, a údajně měly tyto oleje tak špičkové parametry(výsledky zkoušek), že je raději ani nepublikovali tak jak je naměřili, protože by jim to nechtěli věřit. Výsledky BYLY LEPŠÍ než u nějakejch Shellů, Castrolů,... Zároveň dodal, že to dobou měly Moguly ještě mizernou reputaci a bídné prodeje i přes špičkovou kvalitu.

Na férovku řekl, že Mogul oleje jsou kvalitativně lepší než oleje velmi renomované firmy, kterou již několik let zastupuje!!!!

V principu je to však stejně jedno, protože v praxi se to na tom motoru stejně nijak nepozná, protože jsou všechny bohatě kvalitní. Tož tak. A zbytek je jen marketing.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak,je to jen o marketingu,dělám v Paramu Kolín téměř 30 let,a oleje jsme míchali pro renomované firmy jako např. Castrol,

Mobiloil,OMV,Shell aj. a to ke 100% spokojenosti zadavatele,takže ne vše co je české je špatné,ale chápu že každý jezdí na svou oblíbenou značku a tu si hájí a to je v pořádku. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak,je to jen o marketingu,dělám v Paramu Kolín téměř 30 let,a oleje jsme míchali pro renomované firmy jako např. Castrol,

Mobiloil,OMV,Shell aj. a to ke 100% spokojenosti zadavatele,takže ne vše co je české je špatné,ale chápu že každý jezdí na svou oblíbenou značku a tu si hájí a to je v pořádku. :palec2:

tak tak, a proto neplatím za kecy v kleci, ale 112,-\l za Mogul GX FE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já si ještě pár korun připlatím a leju tam PRO

Mugul GX-FE Pro 120,- Kč/l

:palec2: Zlatej Mogul.

no to je myslím ten, kterej mám na mysli já, ale kupuju ho v podnikové prodejně Parama :) K tomu hlavně pořádnej filtr, na tom záleží skoro víc než na oleji...

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mugul GX-FE Pro můžu jen doporučit. Jezdím na něj již několik let a naprostá spokojenost. O1 66Kw TDI chip. A pokud tam někdo dává celou syntetiku je to jen na jeho úvaze, ale tento se dle specifikace do oktávy plně doporučuje. -_- A že je vše ostatní jen marketing jsem pochopil při první výměně oleje ve značkovém servise, když mi řekli, že tento olej tam nemůžu dát, protože výrobce doporučuje Castrol. Na námitku, že splňuje specifikaci dle výrobce mi nebyli schopni odpovědět a nakonec, že mi jej tam dají ale bez záruky. Tím jsem se značkovým servisem skončil. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pánové. Dneska jsem pracovně hovořil s člověkem, který má na starosti prodeje olejů v ČR a SR. Jedná se o výše postaveného člověka v jedné velmi známé a renomované "olejářské" firmy, respektive výrobce a dodavatele olejů. Velká část z Vás na tyto oleje jezdí a libuje si, jak má kvalitní olej.

Rozhodně jsem s tímto člověkem odbočil od pracovního tématu a pokecal o kvalitách olejů. A je to jak jsme tady něktří tvrdili. Rovnou mi řekl, že u motorových olejů to není dneska o ničem jiném než o MARKETINGU!!!!! Kvalitativně jsou oleje od známých výrobců kvalitativně naprosto totožné. Jedině nedoporučuje kupovat "noname" oleje z marketů, kde může být díky extra tlaku na ceny nižší obsah aditiv, aby se ušetřilo. Nižší ve smyslu oproti tomu, co výrobce o oleji uvádí. Ale ze zaběhnutých značek nehrozí, že by výrobce jakkoliv neplnil normy.

A speciálně co se týče olejů z Parama, tak před lety dělal pro značku Mogul, a údajně měly tyto oleje tak špičkové parametry(výsledky zkoušek), že je raději ani nepublikovali tak jak je naměřili, protože by jim to nechtěli věřit. Výsledky BYLY LEPŠÍ než u nějakejch Shellů, Castrolů,... Zároveň dodal, že to dobou měly Moguly ještě mizernou reputaci a bídné prodeje i přes špičkovou kvalitu.

Na férovku řekl, že Mogul oleje jsou kvalitativně lepší než oleje velmi renomované firmy, kterou již několik let zastupuje!!!!

V principu je to však stejně jedno, protože v praxi se to na tom motoru stejně nijak nepozná, protože jsou všechny bohatě kvalitní. Tož tak. A zbytek je jen marketing.

dobre info... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzhledem k tomu, jak se toto téma uchytilo a je myslím zajímavé, což je vidět na návštěvnosti, myslím, že by to mohl admin přejmenovat v popisu. Co třeba Motorové oleje Mogul versus jiné renomované značky. Nebo prostě tak něco. Původně to vzniklo jen kvůli jedné výměny oleje, kdy jsem ještě neměl jistotu, že je Mogul fajn olej. No a možná to i postnout jako trvalé téma.

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej je nejlépe vybrat podle specifikace a značku nebo-li výrobce podle stavu peněženky.....

viz: srovnání olejů a cen ve specifikaci polosysn. SAE 10W/40 sl/cf vw 500.00/505.00

muj příspěvek z 8.12.2007, 13:28

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...mp;#entry613400

Editováno: , autor: viewer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem koupil octu (1.6 75kW) v roce 2004 jak 2 leté auto měla najeto 48000 km na long life Shell. Na 53000 jsem to nechal překodovat na pevnej servisní interval 15000 km a od té doby tam leju Mogul 10W40 (nějaký GX-F nebo tak něco) a plná spokojenost. Ted mám najeto cca 120000 a nedávno jsem prováděl další výměnu a olej byl černý jako bota (tedy funguje a karbon rozpouští :) ) Jsem spokojen. Jo a spotřeba oleje zmizela. Long life malinko ubýval tady nee. klesne to od výměny k výměně cca o 3 mm na rysce. Vzhledem k ceně je to luxusní olej. Ale hlavu kvůli TomášoviB sundávat nebudu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Já jelikož jezdím na LPG dávám do Octy polský LOTOS Syntetic 5W40, vyrábí i polosyntetiku LOTOS Semisyntetic 10W40, minerál LOTOS GAS 15W40 a další, jsou určeny pro plyn ale i normálně pro benzin, naftu, co to dávám do motoru tak žádná pěna pod víčkem, má to nějaké přísady pro spalování plynu, ceny mám na stránkách pod řádkem PRODEJNA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...