Přejít na obsah

Výměna oleje a olejového filtru


galaher

Doporučené příspěvky

Tak jsem znova okoukl starý i nový filtr a opravdu značky TOP tam jsou. Nějak jsem těm nápisům nevěnoval pozornost. Takže jsem to dal tou značkou Top nanoru.Snad je to správně. Díky kluci za radu,může se hodit i někomu dalšímu při výměně oleje. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím, prosím o radu:

před týdnem jsem si nechal vyměnit olej do OCT 1.9 TDi 66 kw, QG1, najeto 120000 km. Původní olej byl zn. Castrol, další podrobnosti nevím, štítek pod kapotou je rozmazán. Výměnu jsem nechal plně na servisu, kde jsou jen dobré zkušenosti. Až po výměně jsem zjistil, že mi tam dali Starline 10W-40 lehkoběžný olej... Dále ručně resetovali delší servisní interval na normal - 15000 km , důvod - jezdím hodně krátkých jízd město.. Prý mám být v klidu a lít tam jen tento olej.. Až teď čtu na tuto značku oleje samé negat. ohlasy... Můžete mi prosím poradit - nechat tam tento olej, nebo ho HNED vyměnit za jiný - a jaký? Nebude do budoucna vadit, když se vrátím zase k plné syntetice 5w...? Co byste dělali na mém místě? A co ten ručně resetovaný interval - nechat to takto, nebo je ještě třeba nastavit jednotku...?

Díky za každou radu - jsem laik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestlis doted nemel problem tak nevidim duvod proc neco menit. Proc hrabat do osvedceneho...

Na oleje a intervaly jsou ale velmi ruzne nazory.

j.

Doplňuji, že mám toto auto asi 2 měsíce a netuším co tam byl za olej.. Mám Starline hned vyměnit a dát původní olej, o kterém se mohu jen domnívat - asi Castrol 5W-40..? I za cenu vyhození peněz? Pokud to jde, prosím o konkrétní odpovědi, toto mi moc nepomůže, ale i tak dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to ano, ale jen do doby, nez zacne dolivat neprimerene mnozstvi oleje kvuli ridkosti 5W-40, potom je prechod na 10W-40 zcela bez problemu a normalne se praktikuje

ale jestli jezdi kratsi trasy, tak je samozrejme lepsi 5W-40 kvuli rychlejsimu mazani, o tom zadna :palec: tezko neco radit takhle, ja letos taky nalil Castrol 5W-40 kvuli tomu, ze bude mit auto vetsi najezd km pres zimu, tak aby se lip mazalo. Jestli teda chce menit olej zpatky na Castrol a nevi na 100%, jestli tam byl, tak at udela vyplach (jistota je jistota) a da tam to edge, bude mit klid

Editováno: , autor: houmik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, díky za cenné rady! Ještě se rozhodnu, zda tedy olej vyměním po cca 10-12 tis. KM, nebo jak je uvedeno u posledního příspěvku hned za 5W-40 (krátké jízdy v zimě), jsem ještě na vážkách a samozřejmě zohledňuji i náklady.. Hlavně jsem rád, že tím, že tam je nyní 10W-40 jsem si "nezavřel dvířka" pro budoucí 5W-40...je to tak?

Ještě - Jaký máte názor na ruční reset (pomocí klíče v zapalování a ovladačů na budících) prodlouženého intervalu z prodlouženého QG1 na pevný po 15.000 tis. KM? Stačí to, nebo je nutný zásah do jednotky? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nezavrel sis tim dvere, ja taky jezdil minuly rok na 10W-40, ale letos to autu budu potrebovat v zime vic, tak jsem mu dal 5W-40, ten stary olej musel ale komplet cely ven a jeste jsem to radeji nechal vyplachnout, ale to uz je spis takova malickost.

Taky jsem resil ten interval, nejdriv jsem si to udelal doma rucne, ale protoze jsem mel moznost u kamarada pres VAG, tak jsem to udelal jeste pres PC. Pres VAG se ti nastavi presne i dny od vymeny (to se u manualu asi nedeje - 365) a kilometry (to je standart i u manualu - 15tisic). Jinak tam asi zadny rozdil nebude, jestli se nepletu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

A olej Mogul není snad značkový? Už není doba dávno minulá. Krásně to bylo napsané v časopisu Autodiesel Plus, jen nevím které číslo. Castrol, snad i Shell, a někteří jiní renomovaní výrobci olejů berou základové oleje od nás či co a pak si je pouze aditivují k obrazu svému. Teď jsem sice vzal Liqui Moly Top Tec 4100 5 W-40, protože jsem ho měl za výhodnou cenu, ale příští rok tam nacpu MOGUL 5W-40 EXTREME. Škoda že je tak drahý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A olej Mogul není snad značkový? Už není doba dávno minulá. Krásně to bylo napsané v časopisu Autodiesel Plus, jen nevím které číslo. Castrol, snad i Shell, a někteří jiní renomovaní výrobci olejů berou základové oleje od nás či co a pak si je pouze aditivují k obrazu svému. Teď jsem sice vzal Liqui Moly Top Tec 4100 5 W-40, protože jsem ho měl za výhodnou cenu, ale příští rok tam nacpu MOGUL 5W-40 EXTREME. Škoda že je tak drahý.

Souhlasím Mogul je značkový olej.Jen jsem chtěl poukázat na to ,že domácí výrobek je také dobrý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...