Přejít na obsah

Výměna oleje a olejového filtru


galaher

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Čau chlapi, zase debilní dotaz.....mám dva měsíce octavii 1,9tdi, 81kw a nevím co je tam za olej, zítra jedu do chorvatska, chtěl bych si sebou tak litřík pro jistotu vzít na případné dolití (není nejmladší), ale nevím co mám koupit abych něco nepo...l :feve:

Prosím poraďte.Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xtreme19

najlepsie by si urobil keby si olej vymenil s normou 505 00 a vzal by si liter naviac so sebou... ak si teraz kupil auto nevies kedy bol olej meneny a predsa urobis tam a spat aj viac ako 2000km. ale je to na tebe. aj ja zajtra idem do chorvatska ale do vymeny oleja mam este 10 000km ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Jeste se chci zeptat- nikde u oleju nepisou jeho zivotnost. Ja tedy osobne menim olej po 10 tis, ale myslim ze se rika ze tyhle oleje jsou na 15 tisic--nebo se pletu?? Samozrejme nebudem debatovat o tom ze cim min km tim lip. Ale jak to tedy je?

15 tisíc vydrží každý olej.Záleží na tom jaká je předepsaná doba výměny a také jak se auto využívá.Velká zátěž ,vysoká prašnost,vysoká teplota,to má za následek rychlejšího znehodnocení oleje a pak je i kratší výměna.Při normálním provozu je výměna při 15000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jen mě udivuje,tedy v tomto státě je pořád čemu se divit,že na stránkách eshopu Parama -tedy jeho výrobce je olej MOGUL 5W-40 EXTREME /4l o 136Kč dražší nežli v jiných internetových obchodech. :unsure:

http://eshop.paramo.cz/Zbozi.aspx?kod=V531460313

http://www.znackoveoleje.cz/znackoveoleje/eshop/5-1-Mogul-a-Paramo-Trysk/0/5/87-MOGUL-EXTREME-5W-40-4l

Bydlím pár kilometrů od Pardubic a paradoxně je pro mě výhodnější objednat si olej přes net od prodejců,nežli si pro něj dojet do podnikové prodejny,protože eshopové ceny Parama jsou stejné jako v podnikové prodejně. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...