Přejít na obsah

Výměna oleje a olejového filtru


galaher

Doporučené příspěvky

Děkuji za odpovedi !

A jde tedy ve VAG-u zjistit kvalita oleje? myslim tim, kdy byl olej menen, v kolika kilometrech a kolik kilometru jeste zbyva do dalsi vymeny?

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je zakazane, pozri si pravidla fora.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já teď měnil ve Škoda servisu olej, dal jsem jim 5 l Mobil1 0W-40 - ne takhle drahej :) a když jsem po nich chtěl zbytek, abych měl na případné dolévání, tak mi přinesli prázdné nádoby s tím, že tam nalili celých 5 l. Říkali, že to nevadí a že je to po horní rysku.

Teď nevím, jestli mi to neudělá nějakou paseku na motoru. Kupuju drahej (snad i dobrej) olej abych měl klid a oni tam nalejou víc, než se má. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nepodíval... :feve:

Musel jsem rychle odjet. Až to vystydne, tak se podívám.

Ale štve mě to - doufal jsem, že když jim platím nějakých 700 za jejich normohodinu, tak tomu bude odpovídat i kvalita odvedené práce. Bohužel to asi neplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to šel zkontrolovat a samozřejmě tam mám tak půl centimetru ne nad rysku, ale nad ohyb měrky!

Zítra jim tam půjdu udělat dusno. Ale kam budu jezdit servisovat, to teda fakt nevím...

No tak tedy nevím ,jak to je ,ale když jsem před měsícem měnil olej v octe tdi 66kw tak po nalití 4,4 litru to deci jsem tam schválně nedolil /má tam být 4,5 l/tak mám olej taky asi 4mm nad ohyb u měrky / no před výměnou to bylo taky tak . Tak teď babo raď ;)

Editováno: , autor: olisoft
necituj s obrazkami
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky je docela někdy zajímavé, změřit množství oleje,které z toho motoru vypustíte. Třeba tam dost toho oleje zůstane, stačí menší nerovnost auta a může to ovlinit. Já jsem tuhle na rovince vypouštěl olej, nechal jsem to asi hoďku odkapávat a hrabal jsem se v něčem jiném, pak jsem musel trochu přizvednout předek auta a jak jsem to o pár cm přizved, tak ještě vyteklo pár decek oleje, asi tak 3 deci. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pravda, vždy tam něco zustane. tak 1/2 L (i na rovině)

nevím jak škodovka, jestli někde uvádí množství náplně a kolik je třeba při výměně, ale u mí drívější Hondy to měly rozepsaný do detailu. kolik je celková nápln, kolik na výměnu s filtrem a bez filtru :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky je docela někdy zajímavé, změřit množství oleje,které z toho motoru vypustíte. Třeba tam dost toho oleje zůstane, stačí menší nerovnost auta a může to ovlinit. Já jsem tuhle na rovince vypouštěl olej, nechal jsem to asi hoďku odkapávat a hrabal jsem se v něčem jiném, pak jsem musel trochu přizvednout předek auta a jak jsem to o pár cm přizved, tak ještě vyteklo pár decek oleje, asi tak 3 deci. ;)

Nevím jak u ostatních motorizací, ale u mojí je výpustný šroub zezadu vany zboku a jelikož máme jednu garáž kratší a abych se dostal do kanálu musím nechat zadní kola před prahem. Takže je auto mírně nahnuté právě tak, aby všechno vyteklo. :p Vypustil jsem z ní 4 litry a to ještě něco zůstalo ve filtru. Teď jsem tam dával 3,5l A jsem 2,5mm pod horním ohybem měrky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj,

chci si vyměnit olej na 1.9 TDi ASV, jen mě trošku mate, že v balení papírového filtru MANN je mimo velkého gumového těsnění i malý o-kroužek a nevím kam přijde. Všichni v okolí co si mění olej sami, mají na TDi starý plechový šroubovací filtr, takže tam jsem s dotazem nepochodil. Zbytek okolo demontáže apod. je mi jasný, zahřeju auto, vypustím olej, povolím filtr, vyndám starý papírák tam někde mezi tím asi bude nacpaný ten o-kroužek? Na filtru je nápis TOP, počítám že ona zmíněná strana bude umístěná směrem nahoru. Přesně nevím jak je to uvnitř naskládaný a potřeboval bych poradit abych potom věděl jak na montáž .

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj,projel jsem tady 7 stránek a nenašel :palec2:

chtěl jsem se zeptat jak je to s intervalem výměny oleje.

Mam O1 teprve pár dní,tak se vzájemně seznamujem kol5

byla koupená tady v česku,je po prvním majiteli se servisní knížkou,je to 1,9 Tdi 66 kw

má nalítáno cca 117 tis km, a když jsem pročítal servisku tak při každé servisní prohlídce

byl měněn kromě jiného samozřejmě olej,jenonže servisní prohlídky byly dělaný po zhruba 30ti tisících

poslední byla někdy ve 103, a mam tam jít ve 133.a řešim to že snad není možný aby se olej měnil po 30ti tisících :kuk:

je tam samozřejmě 5W 40 ,nebo je to možný? kol100

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,projel jsem tady 7 stránek a nenašel :palec2:

chtěl jsem se zeptat jak je to s intervalem výměny oleje.

Mam O1 teprve pár dní,tak se vzájemně seznamujem kol5

byla koupená tady v česku,je po prvním majiteli se servisní knížkou,je to 1,9 Tdi 66 kw

má nalítáno cca 117 tis km, a když jsem pročítal servisku tak při každé servisní prohlídce

byl měněn kromě jiného samozřejmě olej,jenonže servisní prohlídky byly dělaný po zhruba 30ti tisících

poslední byla někdy ve 103, a mam tam jít ve 133.a řešim to že snad není možný aby se olej měnil po 30ti tisících :kuk:

je tam samozřejmě 5W 40 ,nebo je to možný? kol100

predĺžený servisný interval, olej long life,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže neřešit? a potom na servisní prohlídku? LUXUS :palec2:

asi viac ludí tu povie, že prešlo z predlzeneho intevalu na klasicky (15tis), hlavne kvoli starostlivosti o motor, je pravda ze long life oleje su kvalitnejsie, ale aj tak 30 tis je uz dost vela, tak bud davaju long life a menia ho skor, alebo klasika (napr ja davam Castrol Magnatec C3 5W40) a výmena po 15 tis,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dnes jsem měnil olej v motoru a všiml jsem si že ol. filtr není stejný z obou stran. Uvnitř je z jedné strany takový plast.doraz a z druhé strany je vidět mřížka a papír filtru. Nemohl jsem se nikde dopátrat jakou stranou se nasazuje do motoru. Filtr tam jde dát na oba způsoby,tak nevím co je dobře.Nebo je to jedno? Díky za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...