Přejít na obsah

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

Ide nejakym sposobom odkodovat zadny stierač pri zapnutom automatickom stierani? dkonca aj pri cuvani? že by ostal stierač len ak by som manualne potlačil pačku dozadu?

 

Aktivaci/deaktivaci automatického stírání zadního skla je možné provést v infotainmentu (tak praví návod).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam jeden dotaz,

 

da se u Superbu dokodovat DLA ked nema original Bi-xenon so sviticim rasy? Dokodoval som tam Light Assist, a Lane Assist, TSR ma od vyrobi, ale chcel by som Dynamic Light Assist, jedna se o vybavu L&K....

 

Dopredu dakujem

Dynamic light assist neexistuje... Ligh assist sám o sobě také ne. Takže předpokládám, že sis dokódoval Inteligent light assist (automatické přepínání dálkových a tlumených) a chtěl bys ještě Smat Light assist (sektorové stínění dálkových světel). Když se nad tím teď zamyslíš, tak tyhle 2 věci nelze kombinovat. Proč? Protože by se jejich funkce navzájem překrývala, se Smart Light Assist ztrácí Inteligent light assist význam.

 

Navíc pro Smart Light Assist tam bude asi muset být nějaká další clona, která zajišťuje to sektorové stínění čočky, takže to není softwarová záležitost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měla by se zkrátit časová prodleva mezi sešlápnutím akcel. pedálu a vlastní akcelerací vozidla. Spíše to bude ale tím, že se zvýší citlivost pedálu, tzn. stejnému kroku pedálu hned na počátku bude odpovídat vyšší dávka paliva. Něco podobného funguje i v režimu Sport.

 

Tak jsem to zkoušel asi na 150 km trase a žádný výrazný výsledek jsem nezaznamenal. Možná kdybych nalogoval zrychlení při obou variantách, tak bych se dověděl víc. 

Editováno: , autor: KarelM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja to zkousel na sve O3 s DSG, nejaka zmena se projevila ale ze by to bylo tak "dramaticke" to ne ... hlavne mi pak motorova jednotka vypisovala chybu ... hlavne byl problem vratit zmeny, VCDSko mi porad psalo "out of request" .... zkusil jsem rychle znova nacist motorovou jednotku a vlozit puvodni kod, nejakym zpusobem se to chytlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

napadlo mi, nemohl by někdo sepsat celkový soupis co vše lze dokódovat i to co by v budoucnu mohlo jít do Superbu 3? Komplet seznam, který by se dal aktualizovat a vyvěsit ho. Mohlo by to být sjednocené a přehledné.

 

Pak mám dotaz. Je možné tedy dokódavat asistent na ovládání přívěsného vozíku? Již to tu někdo zmiňoval, ale nějak jsem nedočetl odpovědi(a nebo jsem to přehlédl).

 

A poslední dotaz. Je možnost dokódovat režim offroad(třeba jako má scout)? Především asistent sjíždění svahů.

 

Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja to zkousel na sve O3 s DSG, nejaka zmena se projevila ale ze by to bylo tak "dramaticke" to ne ... hlavne mi pak motorova jednotka vypisovala chybu ... hlavne byl problem vratit zmeny, VCDSko mi porad psalo "out of request" .... zkusil jsem rychle znova nacist motorovou jednotku a vlozit puvodni kod, nejakym zpusobem se to chytlo

 

V me O3 MR 2016 nakodovano bez problemu, jak u DSG tak u Oziho manualu (tam ale pry zmenu chovani nepozoroval).

Editováno: , autor: M_ike
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dynamic light assist neexistuje... Ligh assist sám o sobě také ne. Takže předpokládám, že sis dokódoval Inteligent light assist (automatické přepínání dálkových a tlumených) a chtěl bys ještě Smat Light assist (sektorové stínění dálkových světel). Když se nad tím teď zamyslíš, tak tyhle 2 věci nelze kombinovat. Proč? Protože by se jejich funkce navzájem překrývala, se Smart Light Assist ztrácí Inteligent light assist význam.

 

Navíc pro Smart Light Assist tam bude asi muset být nějaká další clona, která zajišťuje to sektorové stínění čočky, takže to není softwarová záležitost.

To som si mysel, tak tam musia byt svetla s pismenem B se sviticemi pružkamy. Ano dokodoval som inteligent light assist....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi mam trosku prob.. v S3 na me vyskocilo tohle a za Boha nemuzu najit reseni. Nevite, co s tim? U auta se zadny anomalie neprojevuji, jen tohle pres VAGinu. Diky za help ;)

 

Readiness: 0 0 0 0 1

17158 - Databus 

          U1123 00 [039] - Received Error Message

          Not Confirmed - Tested Since Memory Clear

             Freeze Frame:

                    Fault Status: 00000001

                    Fault Priority: 6

                    Fault Frequency: 1

                    Mileage: 14596 km

                    Date: 2016.06.19

                    Time: 17:05:22

 

                    Engine speed: 770.00 /min

                    Normed load value: 42.2 %

                    Vehicle speed: 0 km/h

                    Coolant temperature: 62 °C

                    Intake air temperature: 57 °C

                    Ambient air pressure: 980 mbar

                    Voltage terminal 30: 14.540 V

                    Unlearning counter according OBD: 40

                    Drivetrain coordinator; ACC fault status-Bit 0: 0

                    Drivetrain coordinator; ACC fault status-Bit 8: 0

                    Drivetrain coordinator; brake fault status-Bit 0: 17

                    Drivetrain coordinator; brake function status-Bit 0: 0

                    Drivetrain coordinator; brake function status-Bit 8: 0

                    Acceleration: 0.000 m/s˛

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...