Jump to content

Recommended Posts

Zvláštní, šly informace, že jde o časově neomezenou akci a na 200 kusů pro celou ČR by asi ani nespouštěli konfigurátor.

Zvláštní to je, ale je to tak. Pokud se nepletu tak snad naftova verze není omezená. Ale jinak s motorem 1.0 tsi to je opravdu omezené. Někteří dealeři mi odpověli, že svojí kvótu již vyčerpali a nemohou vůz nabídnout.

No a ještě tam bylo omezení, že se auto musí objednat do 14.6.2019. Dealer kde jsem objednal auto ho měl objednané jenom se upravila konfigurace. Samotní dealeři v tom měli zmatek. Někdo poslal nabídku a já jim volal zpátky jestli opravdu to auto ještě mají. A kolikrát se mi stalo, že to začli řešit a zjistili že už jim to vlastně nedovolí v systému objednat.

Info od největšího prodejce
Litry opravdu nejsou, dá se objednat nafta a do 14dnů přidají 1.5 za 468900 LB ( Combi 489.000 ) čekačka 3měsíce, LB 10 týdnů. Nikdo prý nečekal o ty litry zájem, prý se předtím neprodávali. Dodatečná sleva -7%, bez slevy -25 na protiúčet.
Ptal jsem se ho poskakování jestli vyřešili - prý ne, popojížděčka po metropoli se studeným/ vlažným motorem bude vám to cukat.

• Upvote 1

Tak ono koupit normální LB s litrem se nevyplatí. 

Ta akce na combi tour je (popřípadě byla) super i s tím litrem pro nikoho kdo má rodinu a potřebuje větší auto. 

Slevu bych taky dostal na konec max 7%. Hlavně že zdejší prodejci se vždycky buší do prsou že sleva na akci od škody nejde :kol-62:

@Jan R. A Dík za informace.

Čekal jsem Teda akci na LB tak za dva měsíce, až bude zas více informací o OC IV, které začnou pomalu servírovat jako náhodu atd... 

• Thanks 1

Přesně náš případ :-) Máme v rodině přírustek a Fabie přestáva stačit :-) Ta akce přisla vhod.

• Upvote 1

před 40 minutami, Joker 85 napsal:

Slevu bych taky dostal na konec max 7%. Hlavně že zdejší prodejci se vždycky buší do prsou že sleva na akci od škody nejde :kol-62:.

Záleží, co je to za akci. U drtivé většiny "akčních" modelů je snížená marže třeba na 2,5%. Ale ne vždy.

Je to asi divné, ale já bych asi bral litr a nepřiplácel 49 tis.

• Upvote 1

Posted (edited)

Díky za upřesnění. 

Ale za ty peníze v Tour jsem o něm uvažoval pro mladou taky.... má nájezd o dost menší než já. 

No uvidíme co se bude dít dal. 

Edited by Joker 85

Jak mi říkal tu slevu 7% ( na RČ, hotově), ptám se i na Scalu a jen 5, řekl na Octavii je větší marže. Prostor mají asi všichni, ale ty menší prodejci z něčeho žít musí.

Dneska se mi ozvali dva prodejci ,jestli mám ještě zájem o Octávku s tím litrovým motorem. Škoda prý uvolnila další auto pro každého dealera. Tak kdyby měl někdo zájem 😉

• Like 2

No k těm maržím, firma má u prodejce slevu na běžnou Octu 23% a jr to funglofka. Kolik na tom mají nevím, asi nic moc, ale auta tam potom jezdí na servis a vydělají asi jinde, Nicméně na akčí by taková nebyla. To jen tak pro zajímavost.

• Like 1
  • Upvote 1

Míchají se tady jabka s hruškama. Fyzická osoba, firma, akční model...

Každý model má svou danou marži, akční modely ji mají většinou sníženou. Tour ji sníženou nemá, ale je to za poslední roky výjimka.

Psát tady o firemních slevách je bezpředmětný, závisí to na mnoha aspektech. Je to stejný, jako bych tady psal, že jako majitel sítě plnících stanic kupuju plyn levněji než běžná domácnost.

Když už, tak si zjistěte, jestli má vaše firma RKS s ŠA a jestli má podepsaný Zákaznický program. Pak můžete většinu modelů nakupovat levněji i jako zaměstnanec.

Není to asi žádná novinka, ale přesto mi přijde, že to tady spousta lidí moc nechápe.

• Like 4
  • Upvote 2

Ahoj všem. Nevíte někdo, kdy bude k mání verze Škoda Octavia Touring Sport ve verzi liftback? V nabídce už o ní píšou, ale v konfigurátoru je zatím stále jen verze Tour (pro liftback). Děkuji všem, co k tomu mají co říct :-)

Co se týče financování, je lepší úvěr či leasing? Celkem začínáme uvažovat nad Tourkou, ale jelikož jsme dostaveli barák a řešíme milion věcí okolo, hotovost je slabší stránka a ženská ještě dva roky na mateřské. Beru si od zaměstnavatele Škodovky na operák a většinou platím mezi 4,5 - 6tis měsíčně včetně pojistek. Díky