Přejít na obsah

Spotřeba


mvh

Doporučené příspěvky

Včera se mi podařilo natankovat do F1 která má 45 l nádrž 55 litrú benzínu. Vrtalo mi to hlavou a tak jsem napsal mail do MB. Dnes mi odpověděli toto:

oficiální deklarovaný objem palivové nádrže u modelu Fabia je 45 l. Pro Vaši informaci dále uvádíme:

z technických a konstrukčních důvodů lze i při překročení této kapacity stále ještě tankovat, neboť palivo se v tomto okamžiku ukládá do postranních „vaniček“, které slouží k zamezení výtoku paliva na zem, např. při převrácení automobilu apod.

V případě, kdy se nádrž zaplní zmiňovanými 45 litry, lze pak ještě díky těmto vaničkám natankovat maximálně cca 9-10 litrů. Pokud ještě připočítáme plnící hadici, může se konečný objem natankovaného paliva pohybovat až kolem 58 litrů.

Tak že do roomči by jsme mohli čistě teoreticky natankovat skoro 70 l paliva jestli je to stejné.

Kolik se vám podařilo nejvíc natankovat? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že soutěžit v tom kdo více natankuje - zvláště u benzíňáků - to může být velký problém !

Po zastavení tankovací pistole to dorovnejte na litry nebo Kč a kašlete na to, nebo se budete v případě havárie

dost divit a nebudete ani stačit utíkat !

A ještě k tomu , palivo které tankujete má teď 7-1O°C ( v létě kolem 15-18°C), v nádrži se oteplí v závislosti na okolní teplotě, a

v létě to je mazec auto na slunci 40-50°C - benzín i nafta se dost tepelně rozpínají !

Toť můj názor a zkušenosti z branže, přeberte si to jak chcete !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je dobře, ani se ti nedivím že jsi podal dotaz do MB .

Bylo by blbý se předhánět o to kdo tam narve víc, a myslím že to uvádí i výrobce - tankovat do zastavení pistole.

Mně se to u Octávky ještě nestalo, pří svítící rezervě tam dám kolem 50L, nádrž by měla být na 55L, žádnou zkoušku kolik nejvíc

jsem nedělal a dělat nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám 1,6 16V style a najeto 15000km průměr 7,6l/100km.Krátkodobá spotřeba Žatec-Počerady cca22km pruměr 6,7l/100km obsazeno 4 chlapy.

Takze. Dneska Svitavy, Ostrava, 2 lidi v aute. prumer 5.7/l. dle maxika prumerna 85km,2hod20jizdy. max. 120. na Rkach nejcasetji kolem 100-110.

jinak zatim najeto 4600 a dlouhodoba podle maxika po Ostrave a okoli s trochou toulani 6,5. Dole v podpisu to ukazuje zatim vic. ale dalsi nadrz by to mela opet kousicek srazit.

Editováno: , autor: lumirnavrat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám 1,6 16V style a najeto 15000km průměr 7,6l/100km.Krátkodobá spotřeba Žatec-Počerady cca22km pruměr 6,7l/100km obsazeno 4 chlapy.

JJ, se stejným motorem mám podobnou spotřebu-dlouhodobá 7,4 a na pohodový cestě dokážu jet za 6,5-6,8 ale pře město to leze nahoru.Mám najeto cca 30 000 takže už asi nehrozí, že by si motor chtěl ještě sednout.Na druhou stranu ale jede opravdu dobře, až překvapivě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sobotu jsem vůz vyzkoušel poprvé na delší trase mimo město a dálnici. Vyrazil jsem na trasu Plzeň – Sušice. Vůz teprve zajíždím, tedy jel jsem okolo 2 000 otáček, v obci 50km/h a mimo okolo 90km/h + -. Dostal jsem se na spotřebu 5l / 100 KM, ve voze dva lidi a drobnosti v kufru, cca 60kg. Dnes při zpáteční cestě do Plzně jsem se nakonec dostal na neuvěřitelnou spotřebu 4.4l / 100KM při dvou lidech a téměř prázdném kufru s vajíčky, atd. , mám to vyfoceno mobilem, ale kvalita nic moc. Vyfotit jsem fotoaparátem cca 30km před Plzní 4.5 L / 100km. Spotřeba je tedy ještě menší než udává Škoda Auta, tuším, že uvádí mimo město 4.7l / 100 km. Takže na nezajetý motor jsem zatím spokojen! Zatím najeto cca 350 km. Auto je vyrobené ve středu, dle Škoda Auto nejspolehlivější den výroby -_- , tak se uvidí. Jinak dlouhodobá je zatim 5.8l / 100km

post-13943-1211753061_thumb.jpg

Editováno: , autor: Pavlos PM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám takový příměstský a městský provoz... Proto nemůžu nahnat malou spotřebu na nějakých dlouhých cestách :) To je vlastně důvod, proč mám HaŤaPku - ježdění město, kolem města a pod. Dlouhá štreka je pro mě svátek :D

Editováno: , autor: Nohab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska protáhl Romču. Kladno-Praha-Pardubice a zpět. Takhle to dopadlo. Klima běželo celou cestu.

Já nic nefotil, ale v úterý Buštěhrad-Praha-HK-Náchod-okolí-Hk a zpět jsem měl 11,2. Minulý týden čtvrtek Praha-Brno-Buštěhrad 11,8 (ale zase jsem vyrazil v 16:10 z P6 a stihnul dát večer po 20. hodině dětem v Buštíku dobrou noc). Pro mně je jediná úspora město. To kolikrát sleze i na 8,5, ale jak se z toho města vymotám, tak to je konečná. Naštěstí zaměstnavatel spotřebu neřeší (asi tuší, že bych mohl potom řešit pracovní dobu). No a celkově po 18000 km od půlky ledna se průměr po zapnutí klimačky ustálil na 10,1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nic nefotil, ale v úterý Buštěhrad-Praha-HK-Náchod-okolí-Hk a zpět jsem měl 11,2. Minulý týden čtvrtek Praha-Brno-Buštěhrad 11,8 (ale zase jsem vyrazil v 16:10 z P6 a stihnul dát večer po 20. hodině dětem v Buštíku dobrou noc). Pro mně je jediná úspora město. To kolikrát sleze i na 8,5, ale jak se z toho města vymotám, tak to je konečná. Naštěstí zaměstnavatel spotřebu neřeší (asi tuší, že bych mohl potom řešit pracovní dobu). No a celkově po 18000 km od půlky ledna se průměr po zapnutí klimačky ustálil na 10,1.

Není to nějak moc?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no teda tolik nežere ani kámošovo bavorák 15 let starej 2litr. lol

Jo, to Bawo nepotřebuje k tomu aby jelo 5000+ otáček a o tom to je. Já taky například na Pajeru 3,2tdi jezdím za 9 litrů nafty a na Pajeru 2,5tdi za 13l a to s tím slabším nedosahuji ani takových rychlostí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nic nefotil, ale v úterý Buštěhrad-Praha-HK-Náchod-okolí-Hk a zpět jsem měl 11,2. Minulý týden čtvrtek Praha-Brno-Buštěhrad 11,8 No a celkově po 18000 km od půlky ledna se průměr po zapnutí klimačky ustálil na 10,1.

To ale jezdíš opravdu velmi bohatýrsky, múj Rumík 1.6 mi baští v režimu dálnice 140, silnice 100 v průměru kolem 8,2 litrů.Je ale fakt, že nad 140 ta spotřeba stoupá velice ochotně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...