Přejít na obsah

Octavia I RS


novi37

Doporučené příspěvky

Zdravím vespolek...

Nemám síce origo RS, ale potreboval by som vedieť aký priemer má tyč predného stabilizátoru na RS, chcem tam dať Powerflex montážne silentbloky, ale bohužiaľ to nemám kde fyzicky zistiť... Takže neviem či 21mm alebo 23mm.

Dík za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde jsem četl, když dáš do ORS plyn, budeš jezdit taky levně... Co si o tom myslíte??? V ORS plyn ???  :unsure:  :unsure:  :unsure:

Dlouho jsem tu nebyl a co jsem si pročítal diskuzi, tak všem kdo jste reagovali na mé příspěvky děkuju..., moc mi pomáháte v rozhodávání zda FRS nebo ORS...

Je mi jasné, že si někdo řekne, proč řeším jestli plyn do ORS, když to auito chci, je to přece RS, tak se s velkou spotřebnou přece počítat musí.., ale budu s tím autem jezdit téměř denně do práce, tak ono je pak rozdíl, jestli projedu denně o 2-3 litry víc...

---co si myslíte o tom plynu??? Já teda nevim, ale přijde mi to jako hloupost..., ale na druhou stranu, jkezdit pak s takovou károu za tak málo..., to by mohlo být vážně supr... A hlavně, tohle by mohlo velmi rázně ovlivnit mé rozhodování..., byť třeba jen podvědommě bych si připustil, že i s ORS můžu jezdit za 5l a navíc plynu..  -_-  -_-  - spotřeba je teď pro mě největší důvod proč bych šel do fabie RS.., ale pro octu je zas vzhled, výkon a interiér, který se mi moc líbí... (přestože tu někdo psal, že ta kůže stojí za ...)  :unsure:

Nezlob se na mě, ale pokud chceš zabít ORSI plynem - tak ti nejde o svezení. To si kup F HTP a neřeš takový hovadiny.

jj -_-

No znam taky lidi co maji 1,8T 110Kw ciple na 190PS a jezdi LPG uz i 100tis km :)

Zdar lidi,připojím se do diskuze....

začínal jsem se žigulíkem LPG na 12kg bomby......

nyní po Formanu,felicii combi,Octavii 74kw,Octavii 1,8T jsem skončil na ORS opět v LPG!!!!!!

Měl jsem i TDI ale......

LPG záleží jaký systém a kde ho udělají,pokud je OK, tak nemá chybu

Měl jsem tu Octavii ,co píše výše JasteR,180000km,190k chip stejný jako CIMBU ale za 8000,-(můžu zařídit,absolutně kvalita,viz z fóra MIKL)

Nyní ORSI v LPG,systém AG,neřeším spotřebu,jezdím a užívám si to,ale cca 9 litrů(nyní už za 12,50 Kč litr)

Takže jednoznačně ORS, Fabii po zkušenostech nebere ani manželka,je to POLO,IBIZA apod-druhé nebo třetí auto do rodiny

Octavia je auto,ne nákupní taška

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...
Tak ja zacnu tou svou :

Chtel sem si koupit motorku, strasne dlouho sem o ni premejslel a kdyz uz byli $$$ a zacal sem se rozhlizet do ceho pujdu (CBR600F Sport nebo R6) tak sem se o tom doma zminil a tam mi bylo receno, ze jakmile se ji koupim nemam uz k rodicum chodit, nechtej me videt a nechtej me jit na pohreb. No a protoze sem kloucek poslusnej a rozumnej zacal sem teda premejslet o aute kdyz moto ne. Vyber padl bud na Seat Leon Cupra 4x4 Tdi a nebo pak benzinova Octavia RS 1,8T. No hledal sem asi pul roku nez sem nasel to prave auti a vyber padl na Octuli a tady je :

Znacka : Skoda

Model : Octavia RS 08/2002

Vykon : 1,8T RS 132kW 235Nm ... zatim zadne performance upravy ( bude neco malo )

Vybava : Chybi mi parkovaci senzor (nechci) a tempomat (bude) jinak PLNA

Spotreba : Dlouhodobou mam 8,2l/100km a nejak extra to nesetrim, ze bych jezdil na spotrebu. Kdyz chci jet na spotrebu tzn. dalnice 100km/h a okresky dle predpisu dostanu se pod 6,5l/100km. Nejlepsi spotreba tusim ze 5,3l/100km a to cesta JBC-Praha (cca 100km). Jinak ale dle me dlouhodobe je videt, ze takhle se jezdit neda a ten motor se proste musi trosku honit :D Jinak ale jezdim slusne dle predpisu :D

Dalsi upravy : Komplet predelana hudba Alpine+Rainbow+Audison+Dietz

Plany : Sportovni filtr sani do origo airboxu od Green, Blow-off-valve, Chip Sportmotor

Opravy :

- Hned po koupi sem nechal vymenit celou zamkovou sadu, protoze sem mel jen jeden klic k autu a to se mi nelibilo. Coz teda asi neni moc oprava ;)

- Vaha vzduchu

- Na predni naprave vymena ramen a tusim ze napravnice

Máš ji moooc pěknou, kde jsi ji sehnal? Neprodáváš? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Máš ji moooc pěknou, kde jsi ji sehnal? Neprodáváš? ;)

Jojo dekuju ... no jak sem ji sehnal ... shanel sem ji temer 3/4 roku a projel sem celou rep. a objel sem fakt hoooodne RSek a bazaru a vseho moznyho az sem nasel tuhle a byla to laska na prvni pohled. Puvodne za ni chteli v bazaru 390tis coz byl kotel, ale ja si pockal a sehnal si primo majitele a tak se spozdenim 3 mesicu a primo do majitele sla za o dost nizsi cenu.

Jinak o prodeji sem uvazoval, ale nevim no, predelal sem v ni hudbu takze to luxusne hraje a nechal udelat vsechno aby octulka byla v 100% stavu. Navic je to vikendove auto, celorozne v garazi, takze za rok najedu 10tis km a lidi mi rikaj, ze sem magor mit auto, ktery nepotrebuju kdyz mam sluzebaka, ale proste laska no. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Máš ji moooc pěknou, kde jsi ji sehnal? Neprodáváš? ;)

Jojo dekuju ... no jak sem ji sehnal ... shanel sem ji temer 3/4 roku a projel sem celou rep. a objel sem fakt hoooodne RSek a bazaru a vseho moznyho az sem nasel tuhle a byla to laska na prvni pohled. Puvodne za ni chteli v bazaru 390tis coz byl kotel, ale ja si pockal a sehnal si primo majitele a tak se spozdenim 3 mesicu a primo do majitele sla za o dost nizsi cenu.

Jinak o prodeji sem uvazoval, ale nevim no, predelal sem v ni hudbu takze to luxusne hraje a nechal udelat vsechno aby octulka byla v 100% stavu. Navic je to vikendove auto, celorozne v garazi, takze za rok najedu 10tis km a lidi mi rikaj, ze sem magor mit auto, ktery nepotrebuju kdyz mam sluzebaka, ale proste laska no. ;)

laska je laska....aneb kdo neprojel RSo tak nemuze chapat!!!! :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš ji moooc pěknou, kde jsi ji sehnal? Neprodáváš? ;)

Jojo dekuju ... no jak sem ji sehnal ... shanel sem ji temer 3/4 roku a projel sem celou rep. a objel sem fakt hoooodne RSek a bazaru a vseho moznyho az sem nasel tuhle a byla to laska na prvni pohled. Puvodne za ni chteli v bazaru 390tis coz byl kotel, ale ja si pockal a sehnal si primo majitele a tak se spozdenim 3 mesicu a primo do majitele sla za o dost nizsi cenu.

Jinak o prodeji sem uvazoval, ale nevim no, predelal sem v ni hudbu takze to luxusne hraje a nechal udelat vsechno aby octulka byla v 100% stavu. Navic je to vikendove auto, celorozne v garazi, takze za rok najedu 10tis km a lidi mi rikaj, ze sem magor mit auto, ktery nepotrebuju kdyz mam sluzebaka, ale proste laska no. ;)

laska je laska....aneb kdo neprojel RSo tak nemuze chapat!!!! :p

ja ho jeste neprojel a chapu ;) ;) ..taky bych si jednou chtel v takovymhle auticku jezdit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jinak prave sem absolvoval cestu do Chorvatska a zpet. Tam cca 1050km se spotrebou 7,6l/100km. A cestou zpet viz fotky. Je to divny protoze bych rekl, ze zpatky to bylo o dost vic do kopce, ale mozna se mi to jen zdalo. Navic zpet by ta spotreba byla jeste o nejakou desetinku lepsi nepopojizdet 45 min na rakouskejch hranicich (kreteni) a pak dalsi pulhodinku pred prahou v pruhonicich v zacpe a stejne tak ta prumerna rychlost. Navic prvnich 45km cesty sem jel 1:06 :( po hroznejch prdelnich cestach. :D

EDIT : Jinak se mi zda, ze na ten rakouskej benzin to jelo o dost lepe a taky za min :D ... ale mozna jen pocit. Kazdopadne kdyz sem natankoval a dojezd mi psal 840km tak sem cumel :D ... a jeste doplnujiici info, v aute 2 lide a plnej kufr, trasa Rabac - Labin - Ljubljana - Maribor - Graz - Hate - Jihlava - Praha

post-6121-1185742937_thumb.jpg

post-6121-1185742948_thumb.jpg

post-6121-1185742959_thumb.jpg

Editováno: , autor: MichalF
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl před měsícem na Slovensku, ujeto 930km a spotreba 7,1l (4 lidi v aute), cesta z popradu domu (cca 250km) za 6,4l.

Z popradu jsem jel jeste jednou sluzebni Octavii TDI 81kW a spotreba byla 4,3l

Např. NJ - PLzeň a zpět jsem minule jel za 7,6, prumerna rychlost 116kmh

V pátek jedu na dovolenou do IT, tak pak dám info o spotřebě, bude to podobná trasa jak MichalF, akorát o dva lidi více v autě

Editováno: , autor: Saty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
A ja si rikal jakou to nemam super spotrebu ;) ,,, No i tak sem spokojenej.

No kdybys to auto umyl, tak by se tak netřelo se vzduchem a ještě by to nějakou tu decku ubralo...jenže s takovou koulí bláta, jak to chudák auto furt vypadá lol se to asi nedá :D-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, tak teda já se taky pochlubím. Koupil jsem RS před rokem a všechno šlape a funguje, je načipovaná na 210 koní, KN filtr, blow-off Mk II, výfuk OTTO racing, v interiéru vše origo akorát na A sloupku 3 budíky-tlak turba, tlak a teplota oleje. Plánované úpravy? Odčipovat, protože průměrná spotřeba ve městě 11 až 12 se mi zdá moc a mimo město 8. Zkoušel jsem minimální spotřebu a dostal jsem se na hodnotu 6,8 l ale kvůli takové jízdy jsem si rs nekoupil. Jen používám RS každodenně a 180 koní mi bude (doufám =) ) stačit. Poruchy žádné, akorát s neodborně navařeným výfukem jsem měl trable, už je vše vyřešeno po zásahu odborníka se svářečkou v ruce. Doporučuju všem co hledají rychlé autko na každodenní používání, 4 dveře, velký kufr, rodinné autko =).

post-11334-1188744999_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezky udelany, co v tom je za moturek ?

Je to 1.8T 110kW. Je to delany na zakazku pro kravataka z MB, je tam chip na 206ps az z daleke Italie kam se posilala ridici jednotka, nejaky program Audi TT. Cosby se pokousel to vytahnout pres kabel, ale nepovedlo se. Jinak je tam vlozka filtru K&N a blow off ventil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezky udelany, co v tom je za moturek ?

Je to 1.8T 110kW. Je to delany na zakazku pro kravataka z MB, je tam chip na 206ps az z daleke Italie kam se posilala ridici jednotka, nejaky program Audi TT. Cosby se pokousel to vytahnout pres kabel, ale nepovedlo se. Jinak je tam vlozka filtru K&N a blow off ventil.

Vypada to moc pekne !!! Odkud si ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezky udelany, co v tom je za moturek ?

Je to 1.8T 110kW. Je to delany na zakazku pro kravataka z MB, je tam chip na 206ps az z daleke Italie kam se posilala ridici jednotka, nejaky program Audi TT. Cosby se pokousel to vytahnout pres kabel, ale nepovedlo se. Jinak je tam vlozka filtru K&N a blow off ventil.

Vypada to moc pekne !!! Odkud si ?

Kladno. To je to mesto :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak svezl sem se v seriove Octavii RS a i v nachipovane od Cimbu a OPRAVDU jeli hure, zejmena od spoda. Proto by me strasne zajimalo co je to za soft. Skoda, ze to neslo vytahnout.

Ta moje začíná ,,běsnit,, od 2000.. a jenom cítím jak ta přečiplá řj cáká do motoru benzínu co to jde a turbo se potí při tlačení 0,9 bar =)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...