Přejít na obsah

Tlumiče / Výměna tlumičů


multipas

Doporučené příspěvky

Návštěvník

Tak auto je stare 14 let, vuz vlastnim 7let, je tam 1,4 44kW na LPG, demontovany jsou original tlumice a dorazy - uz tam zbyl jen asi 5cm kousek, ktery nemel s dorazem nic spolecneho :-),ale tlumice nemohu rici zda uz je nekdo menil, najeto mame na tacho 308 000 km, jinak v tlumicich nezbyla uz zadna kapalina, tycka sla bez odporu zasunout dolu i nahoru, komplet vytekle, uz se na ne jezdilo dlouhou dobu, zadek pri nerovnostech odskakoval jak splasena kobyla :-) uz se to nedalo vydrzet, zvlast pro bezpecnost, me to pripadalo ze pokazde jedu nekam jinam :-)

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 6. 2. 2014 na 20:45, kosumberak napsal:

Ahoj,

na mé fábce mi při přejezdu děr dost bouchaly zadní tlumiče, takové tvrdé nepříjemné rány...

servis, který nám dělá v práci auta mi vyměnil zadní tlumiče (kayaby), ale dělá mi to pořád..sice míň, ale pořád.....

služební fábka, se kterou kluci jezdí na servis jak prasata - retarder neretardér 90km/h to nedělá....

četl jsem zde, že se s tlumiči mají měnit i nějaká uložení apod... je možné, že když mi to nevyměnil, že to bouchá právě toto? Už to k němu nechci dávat, když mi vyměnil tlumiče a nepřijde mu divné mi to dát jako "hotovou" práci, když to bouchá stejně.. 

 

 

Na fábce je na zadku tato kovová uložení: https://tatechnix.cz/33162-horni-ulozeni-tlumice-skoda-fabia-zadni-naprava-streetstar.html

Tam vpodstatě nemá co bouchat. Pokud ti to vyměnili a něco tam nezapomněli, tak se tam neni co k bouchání. Skutečně ti vyměnily ty tlumiče?

Editováno: , autor: Martinro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Dobrá, snad to ještě nějaký ten týden počká, udělám to u známého mechanika, až mi bude přezouvat pneu. Dělá se to líp, když je auto na zvedáku, zajímavé je, že mi toto vrzání a klepání na nápravě, popsané v jiném vlákně, začalo dělat až před cca měsícem po technické prohlídce. :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Mám takový problém, u mé Fabie Combi I 1.4 TDI se mi objevilo vrzání předních tlumičů při přejíždění překážek, nejčastěji jako jsou příčné retardéry. Čím by to mohlo být, napadá mě horní uložení tlumičů či axiální ložisko.

nemusi to být tlumice, me takhle pri prejizdeni retarderu vrzaly silentbloky na poloose.. ty velke kulate, stacilo prostrikat vhodnym olejem a bylo po vrzani.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...