Přejít na obsah

Tlumiče / Výměna tlumičů


multipas

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Jo jo,to jsem myslel,ny vyndání z auta. Pročítal jsem tady různá témata a píše se jak to jde na h...,že v těhlici ještě 2/3 tlumiče zůstane a dál to vyndat nejde,a že se musí povolovat poloosa nebo rameno atd a to se mi dělat nechce,tak mě napadl ten stahovák že by se tim ten tlumič stáhl kdyby byla stažená pružina.

Albín a ako si vymenil tlmiče? Tak že si sťahovákom stiahol pružinu ešte pred demontážou z auta? Tiež sa mi nechce povoľovať poloos ani rameno ...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sundání předních tlumičů:

sundání kola je samozřejmost

1.) uvolnit kost od tlumiče (jde to líp, když se přizvedne těhlice)

2.) uvolnit z tlumiče kablík k snímači ABS

3.) uvolnit tlumič z těhlice (1 šroub tuším 17)

4.) nasadit na péro stahováky a péro stáhnout (osobně jsem musel sundat i podběh, aby mi stahováky vešly)

5.) vyklepnout tlumič z těhlice (někdy se člověk natrápí, ale WDčko je všemocný :) )

6.) uvolnit horní uložení a tlumič vyndat

rameno a poloosu jsem nikdy nepovoloval a vždy to vyndal ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říká KIBI , WDčko je mocný, při sundavání a nandavání tlumičů jsem mastil jak divej. Měl jsem po domácku zfachnutý stahováky, kdy jsem měl strach, že to nevydrží, ale vydržely. Čím více je stáhneš, tak máš lepší manipulační prostor pro nandání těhlice na nový tlumič.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já budu mít blbou otázku. Já mám 1,4 TDI, zhruba v kolika vám odchází tlumiče? Já jezdím v 90% sám v autě, max 2 osoby, většinou Praha - Jižní spojka, občas vymelu nějakou tu díru, dálnice většinou kvalitní i silnice kvalitní, D1 tak jednou do roka? Ptám se z toho důvodu, že nafta je těžší na předek. Asi si je nechám změřit v tom Barumu.

Druhá otázka je, když dám na kombíka tlumiče z RS a pružiny z RS, tak se sníží auto o 20 mm, a to je snížené jen pružinami nebo ten tlumiče je nižší? Ptám se proto, že jetsli třeba nelze docílit toho, že kdybych dal RS tlumiče a sportovní pružiny -35 mm, tak jestli se to sníží o 35 mm a nebo o 55 mm? Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

kluci  kdyby jste nekdo narazili na nejakou akci mereni tlumicu zdarma dejte vedet. ja sme zjistil,ze  moje fabka byla v nemecku bourana a kamos vytahl pouzity material  jeden tlumic coz je klsika debilu v servise. pocitam,ze jeden tlumic bude mit najeto 20 tis a druhej 200 tis. na jizde to nepoznam. zadky jsou zase cina,takze to bude uz po 5 tis mrtve:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

neznam,ale prodava se to za cneu ciny a polska pdoel me to je necka firm,ale vse jde stejne z polska. jako predni tlumic za 590 kc je uz vazne podivne za to kvalitu asi nekoupis.,ale kdyz uz resime shity nevite jak jsou na tom s tvrdosti? ja si nemuzu pomoct,ale cim jsem starsi tim chci mekci podvozek,takze  bych si radej koupil blato co nevydrzi nez nejaky KYB co je tvrdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...