Přejít na obsah

Jakou autobaterii? Výměna akumulátoru


u3nos

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

tak ja teda na bezudrzbove nedam dopustit,ted resim spatne studene starty a v servisu rekli ze to bude slabsi baterkou.Mam tam doted original Bosch cernou CA+St,zadna udrzba krome jednoho nabiti pred kazdou zimou,uz ji je 8,5 roku a stale toci.Jestli ty spatne starty nebudou tim,bude snad jeste slouzit.A minulou zimu jeste no problemo.Pujdu do te same varianty,ale zvolim vartu,podle mne to dela jeden vyrobce,paz zvenku jsou naprosto stejne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, že takhle to fungovat nebude. Pokud jsou elektrody (desky) zasulfatovány, tj. pokryty kompaktní vrstvou síranu olovnatého, pak tam můžete lít nový elektolyt jak chcete, ale pořád to bude k prdu... Pokud jste baterce ublížil (ponechání delší dobu ve vybitém stavu, zamrznutí, překročení povolených proudů, vyschnutí atd.), pak je to nevratné. Osobně jsem jednou zkoušel oživovací pokusy, ale výsledek byl - KO forever.

Da se to resit u cca 8/10 baterii pripojenim na specialni nabijecku ktera desulfituje. Cyklus trva to cca 48 hodin. Mam ji doma muzu to udelat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mozno by to aj fungovalo...ALE

Pokial by ju vylial. Takze ako vylial? Otocil a vylial? A co usadeniny? Prip oloveny prach? Sadne medzi desticky a zacne pomaly skratovat clanky. Ako prichadza k vybuchom baterie pri nehodach v pripade otocenia na strechu? Presne takto...skratovanim clankov. Ked je raz nieco KO tak to neries...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Na ty nové baterie - "bezúdržbové" to chce taky novou nabíječku. Loni jsem odpravil jeden článek na 5 let staré AKUMĚ, jen proto, že mám klasickou 20 let starou domácí nabíječku, na staré baterie super, ale ty nové, nic moc. Já se rozhodl koupit tuto Corcel, tak snad to bude nabíjet dobře. Hlavně to už není jen to, že si nastavím A a pak hlídám. Jinak datum výroby je většinou vypálené do plastu - obalu, ale taková Bosch S3, co jsem koupil loni, tak na vyluštění datumu výroby jsem psal přímo výrobci, který mě pak poslal manuál na zjištění datum.

Takže pro ty co maji Bosche, tak tady to jejich slavné datování:

13-ti místný kód (zpravidla vyražený na horním víku baterie mezi póly):

např.: C 1 T 2 8 5 2 1 2 0 6 5 1

1.-3. místo = údaje výrobního závodu

4.-9. místo = rok, měsíc a den výroby, číslo směny

4.- 6. místo = rok a měsíc výroby

7.a 8. místo = den v měsíci

9. místo = číslo směny ve dni výroby

10.– 13. místo = pořadové číslo

C - výrobní závod Česká Lípa

1 - výrobní linka

T- tanková formace

2 - rok výroby

85 - květen 81- leden 90 - říjen 92- prosinec

21- kalendářní den v měsíci

2 - směna

0651 - pořadí ve směně

C4T4820310182

Datum výroby : 3. únor 2004

No jak u blbů, proč tam není jen 29092009...

Editováno: , autor: blizard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky chci před zimou dát novou. Tak jak sem byl s Vartou spokojen doteď, tak najednou měním názor. Bezůdržbová blue dynamic a po necelých ctyřech letech neutáhne ani po dobu jedný hodiny parkovačky při zapnutém blinkru a vypnutém zapalování. A to zrovna levná nebyla. Musel jsem startovat přes kabely.. Když sem se tam nějak zapřemýšlel,rozhodl jsem se že se vrátím zpět v ke klasice. A proto nevíte o nějaké obyčejné dolívací baterii pro tdi?

já našel jen tohle:

http://www.autobaterie-vyhodne.cz/Akuma-Ex...V-74Ah-Prava-30

http://www.autobaterie-vyhodne.cz/Autobate...-12V-72Ah-Prava

http://www.nejlevnejsi-autobaterie.cz/stor...h-650a-12v.html

ale pak zase nejde odolat za tu cenu tý samý co jsem měl

http://www.nejlevnejsi-autobaterie.cz/stor...varta-74ah.html

takže nevim

Editováno: , autor: dadaoct
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja uz byl rozhodnutej ze si taky koupim novou , jak jsem psal ma varta je puvodni 7let stara. Byl jsem u firmy ,kterou nasel pisatel Fire. Tam aku zmerili a rekli ze ji tam mam nechat, protoze je ve 100 stavu. Je to tim ze jezdim denne 50km do prace a 50km zpet takze malo startu a aku se stale dobiji. Jinak bych sel urcite do silver dynamic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jakou chceš,když se ti tam vejde :) Jestli máš starch ,že ti to bude třeba přebíjet, tak buď v klidu. Dej nějakou 72 nebo 74 ah a proudem třeba 640,680 a vůbec nic se nestane.. Citroen dřív dával do hdi picassa a xsary myslím 44 ah a baterka mi tam vydržela sedm let bez problemu a možná na ní majitel ještě jezdí.. Obyč dolívací.. Alternátor 90A

Editováno: , autor: dadaoct
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sem našel jednu kamennou prodejnu se super cenama, prodávají teda hlavně Banner,ale ta pani majitelka mi doporučila udržbovou. Že i přes to, že z tý dražší udržbový mají větší rabat, všem lidem kterří nejsou jedniou do roka líný kouknout na hladinu elektrolytu, pokaždý doporučuje tuhle variantu. Levnější,spolehlivější,s větší životností. Za 2100 s daní do ní asi půjdu (do baterky). Myslím že to byla 74ah,680 A proud.. Bez daně krásná cena...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My tam máme ještě originál od koupě auta (octavia 1,6 mr2001) a ani sme na ni nemuseli zatim šáhnout, což si myslím že na 8 et starou baterku je slušnej výkon.

A kolko ma auto najazdenych kilometrou???? Lebo za 8r. mozes urobit aj 40 000km alebo aj 300 000km. a to uz nebudes mat povodnu baterku. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám batériu Banner Starting Bull - 62 Ah. Kúpil som nabíjačku Banner Accugard Car 1800mA. Po pripojení a následnom nabíjaní nabíjačka prejde do udržiavacieho módu - svieti kontrolka plne nabito ale po zmeraní elektrolytu hustomerom mi na hustomeri

ukazuje stav nabito 50%. Overoval som to aj druhým hustomerom. Poradte ako docieliť 100% nabitia. Garážisti mi radia poriadne

ju nabiť ( klasickou starou ) nabíjačkou po dobu 24 hod. Moja nabíjačka to nedokáže ? Baterka je dvojročná.

Editováno: , autor: kamo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • Pawouk změnil název na Jakou autobaterii? Výměna akumulátoru

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...