Přejít na obsah

Jakou autobaterii? Výměna akumulátoru


u3nos

Doporučené příspěvky

Vím, že se dá zjistit datum výroby u origo baterky, co dává do aut Škodovka (je to vyraženo přímo na + pólu), ale u tohoto kódu si myslím, to jen tak poznat nejde... Chce to aby sem napsalo více lidí, protože více hlav víc ví ;)

Trosku TA poopravim DATUM VYROBY baterky je na MINUS POLE baterky.

Original baterka do SKODOVIEK od AKUMY!!!!

Cisla vyrazene na - minus pole 47/06 je Tyzden/rok vyroby baterky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Tak jsem zjistil ze mam baterku taky na odchodu - bylo ji pres 5 let a byla znacky Yuasa - 55 Ah - cena pred 5 lety byla kolem 1200,- made in Japan - prvni foto

Zasel jsem do obchodu a mel kolem 2 ticek.

Jedna urcita osoba me poradila s koupi znacky VARTA - ale za pekny peniz.

Jedna se o autobaterie ktere se vyrabeji na starsi lince, ktera jeste dokaze produkovat na ukor poptavce a kvalite tyto akumulatory.

Jedna se o VARTU PERION - 6O Ah http://www.varta-autobaterie.cz/autobaterie-perion-8/ - viz foto nize 2 foto

Doufam ze budu spokojen na vice jak 4 roky

post-3876-1266589346_thumb.jpg

post-3876-1266589353_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trosku TA poopravim DATUM VYROBY baterky je na MINUS POLE baterky.

Original baterka do SKODOVIEK od AKUMY!!!!

Cisla vyrazene na - minus pole 47/06 je Tyzden/rok vyroby baterky.

Díky za opravu, ale někde jsem četl, že u baterek co dává Škoda do aut je vyraženo datum výroby na plus póle, ale jak vidím, tak je to opačně ;)

67jitka58: tobě nezbívá nic jinýho, než napsat do Varty a požádat je o rozluštění toho kódu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no asi pojdem zabit profesora zo strednej lol ale uvazuj logicky : vo vseobecnosti tvrdy zdroj je ten co vydrzi primeranu konstantnu zataz pokial nezaraguje ochrana alebo nieco nezhori..(vo vseobecnosti sietove U,zvaracka a pod) ..a to bateria nieje aj ked na okamih dokaze dodat nejake ampere..ale kapacita linearne ci nelinearne zakonite klesa...a tvoja wiki nieje vseliek..tak cus

Možná by si to tvůj profesor zasloužil... ale spíš bude problém v tobě :blbec: , třeba jsi zrovna chyběl, když jste to probírali. Nepleť si kapacitu s tvrdostí zdroje, ta závisí na jeho vnitřním odporu, u olověných akumulátorů patří k nejnižším, když zrovna nepočítám Temelín, po vašem Jaslovské Bohunice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím všechny,

rád bych trochu oživil téma. Dneska mi klekla v autě (1,8T 03, motor AGU) baterka (byla původní z roku 2003), takže potřebuji sehnat novou. Pořebuji ale poradit. Jak jsem řekl baterka je původní, na ní je uvedeno 12V, 60Ah 280A DIN, 480A EN/SAE. Jestli to chápu správně tak vybíjecí proud je těch 480. Podle čísla dílu jsem si našel na škoda-díly tuto baterii, ale mate mě tam uvedený vybíjecí proud 600A. Jak moc je ten vybíjecí proud podstatný (přečetl jsem zde spoustu témat, ale nějak jsem to nepochopil) a jakou baterii tam tedy dát?

A ještě jedna věc. Má někdo zkušenost s servisy Contitrade, popř. jaké tam mají ceny baterií (mám jej nejblíž - ten poměrně nový v Praze Strašnicích, tak bych tam zajel, koupil a nechal vyměnit).

Díky moc všem za případnou radu.

Lukas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

V těhle vedrech je ideální připravovat se na zimu :smich: takže uvažuju o nové baterii. Nemám kastlík, takže bych tam narval klidně 100Ah, ale rád bych ho časem doplnil, a nevím - jak dlouhou a vysokou baterii pojme? Co jste do ní nejdelšího narvali?

OK, odpovím si sám, kdyby někdo řešil, vypadá to na :

Délka: 315 mm

Šířka: 175 mm

Výška: 175 mm

Tipy na aku :

Exide Premium 12V 85Ah 800A (EA852)

Varta Silver Dynamic 85AH 800A [VSD 533098]

BOSCH S5 85Ah 800A (RB0092S50100)

Editováno: , autor: Viktor X
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahojte.

Mám taký pocit, že potrebujem novú batériu do mojej O1, 1.6 SR, 74kW, 1998.

Viete mi poradiť, kolko najviac Ah batériu môžem do mojej Octy dať, aby sa niečo neodpálilo, aký max. štartovací prúd ma byť a pod.?

Chcem nejakú batériu značky Banner zo série Power Bull.

Viete mi niečo vybrať z tejto stránky? Ďakujem

http://www.battery.c...-osobni/banner/

Rozmýšlam nad touto: http://www.battery.cz/autobaterie-banner-banner-power-bull-p74-05-74ah-12v-700a-p7405-v2866

Nebude to vela?

Editováno: , autor: Jeremiáš_SK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj,mojí novou aparaturu už stará baterka neutáhne a poohlížím se po nové.

Chtěl bych baterii EXIDE 100 Ah 850A.

Bohužel je o několik cm delší než je kryt co mám.Nebude vadit,když kryt zahodim a baterii tam nějak dopasuju?Budu muset upravit i ten držák pojistek.

Žádnou silnou,ale dostatečně malou baterii jsem nesehnal.Vše od 300 mm šířky vejš....

Jak jste větší baterii řešili vy?

Děkuji Ondra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

S vymenou baterie doslo uz i na me. Nechtel jsem to jeste resit, protoze i kdyz bylo -15 tak jsem Tak Tak nastartoval :smich: Mel jsem jen 1 pokus a nastesti auto vzdy chytlo, ale bylo to tak tak, ze druhy pokus uz by starter z motorem neotocil.

Musim uznat dlouho zivotnost, baterie zn. Varta 70Ah 570A stara 8 roku jeste porad fungovala, ale uz jsem ji nechtel pokouset kdy rekne NE.

Tak jsem koupil Varta Blue Dynamic 72Ah 680A. Uvidim jak dlouho vydrzi :) Co se tyka startu, tak to je opravdu parada. Chyta to ted na drcnuti i kdyz bylo pred tim sice jen -10, tak to chytlo jako nic.

Varta = Spokojenost :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Přemýšlím také o výměně nové autobaterie, pač moje starty 2-3 sekundy a někdy i déle mě někdy dostávají k údivu. Jakou mám Octávii, vidíte v popisu a o autobaterijích toho moc nevím, jen co jsem četl tady, tak jsem si z toho jednu vybral, ale nevím, zda jsem vybral správně. Jedná se o tuhle -

Co na ní říkáte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Udravim ja mam v octavke 72 AH a ked je okolo 0 tak po troch dnoch mi ukazuje na voltmetri pri starte okolo 11 ale este nastartujem no prave naopak pri teplom motori to zle startuje cca 3 sec nikde som cital ze to moze byt aj slabou bateriou ze nedava take otacky starteru ale moze byt aj chybny starter no v kazdom pripade kupim novy Varta Blue dynamic 80AH 740A dufam ze to pomoze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravím taky zvažuju koupi nové baterky páč mám ješte orig a někdy se ji nechce.. kouknu na net na vartu a vidím že má 3 varianty tak by mě zajímalo jaký je zásadní rozdíl mezi SILVER dynamic a BLUE Dynamic .. co jsem tak vyčetl je ta silver silnější a pro diesel ideální .. tak nevím..... jinak když tam ted mám nejsem si jistej přesně ale zdá se mi že 72 aH tak stane se něco kdyt bych tam dal silnější třeba 85aH ? do budoucna plánuju aparaturu a měnič napětí na 220 proto bych raděj volil vědčí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Jakou autobaterii? Výměna akumulátoru

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...