Přejít na obsah

Jaký motorový olej pro OII 1.9 TDI PD 77 kW


lišák

Doporučené příspěvky

vykašli se na to, pořád si tu jedeš svoji. Kluk má nalítáný 200tis, já taky ranec kilometrů, vše funguje, nebudu měnit. Každý, kdo se o vlákno zajímá či si jej dokonce celé načte ví, že jsi do diskuze nepřinesl pár stránek nic nového. Klučina se tu zeptal na Sniperovu odpověď a proč? protože asi vycítil, že si o tom sniper čas od času něco přečte a že nezůstává pozadu, co se olejů týká. Ty ne, jsi stará škola, oháníš se zde 200 tis km na jednom aute (což vydrží naprosto každé auto). Ukaž mi, zbořený motor vlivem oleje po 200tis km, kor u 1,9 TDi :kol-34: Jak píšeš, je to tvoje věc, lej si tam třeba minerálku.

 

opravdu, pokud bude chtít slyšet někdo názor Bobyho, přečte si první na předchozích stránkách a pak už jen plevel, kterej se stále dokola opakuje. Snad tě tento příspěvek neurazí, pokud by v každém příspěvku každý opakoval vše předešlé, kam bychom se to dostali?

Editováno: , autor: brc.majkl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak jsem to tu pročítal a jsem z toho nějaký zmatený :-) poradí teda někdo jaký olej mám použít?

Octavia 2 kombi

 

Motor BJB bez f. pevných čáastic
1.9 tdi 77kw

r.v. 29.12.2005

olej měním + - 10-12 tis.

 

vin TMBHS21Z05207****

 

RADĚJI SE PORADÍM něž něco poseru :-)

 

Jaká je teda vhodná norma a popř. jaký olej.

Editováno: , autor: Ustecak21
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Ustecak21:

Dle doporučení kluků zde z fóra jsem dal do svého auta Shell VW 505.01 http://jaknaauto.cz/...-5W-30-1L-P262/

ale můžeš i Shell VW 507.00 http://www.skladolej...orovy-5l-detail

a nastavil jsem si servisní interval 12000km.

 

Tak si vyber buď VW 505.01 nebo VW 507.00 a neuděláš chybu. Dle doporučení kluků pro motory PD bez filtru pevných částic(což máš i ty) je prý lepší ten VW 505.01. Pak už si jen vyber značku, které věříš(Shell, Castrol, Millers Oil, Romar,...).

Já jsem si vybral Shell.

Editováno: , autor: PetrL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Pak už si jen vyber značku, které věříš(Shell, Castrol, Millers Oil, Romar,...).

 

 

Romar prosím nééé to je jen internetový obchod. :kol-28:

 

 

PetrL

 

Ano pokud měníš olej 15000km/1rok dle toho co nastane dříve ( servisní interval OG2 ) volil bych normu VW 505 01 ( značku dle tvých finančních možností ). Jen bych se vyhnul parametru v označení C3 ( viz třeba ten odkaz na Shell - ACEA A3/B3/B4 - to je dobré ).

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, může být i 5W40. Měla by tam být ale ta norma VW 505.01 pro motory PD bez filtru pevných částic.

Tak pokud sis třeba vybral Castrol, tak tenhle je třeba 5W40 http://www.skladoleju.cz/obchod/motorove-a-prevodove-oleje/oleje-osobni-automobily/oleje-castrol/castrol-edge-turbo-diesel-5w-40-fst-olej-motorovy-5l-detail

Editováno: , autor: PetrL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dojem že potřebuješ 4.3L takže asi 5L . Krom toho Shellu viz příspěvky výše by se dalo i toto http://www.znackoveoleje.cz/znackoveoleje/eshop/69-1-Motorove-oleje/0/5/628-Valvoline-DURABLEND-DIESEL-5W-40-1l nebo pokud by jsi chtěl motoru opravdu dopřát ( a je trošku dražší než tvůj rozpočet ) http://millersoils.cz/383--xf-longlife-5w40.html  . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím, maxidot mi začal hlásit výměnu oleje za ... Mám nastaven interval QG1. Situace je následující :) Za rok najedu cca 7000 km a chci olej měnit sám co dva roky, ale nechce se mi shánět někoho s diagnostikou na mazání varování. Pokud provedu reset přes nulovací tlačítko, tak mi naskočí interval QG2? Tedy 15000 km/1 rok? Po uplynutí jednoho roku, by tedy mělo vyskočit znova hlášení, já ho vymažu a olej vyměním až další rok, je to možné? Budu používat stále olej longlife.

O2 1.9 77kw, bez filtru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

ja bych se na nejaky LL s prominutim vys..... . Staci se podivat jak vypada "normalni" olej po cca. 15000 km a ten LL na tom nebude o moc lip. Navic s tvym najezdem pochybuju ze budes menit olej 2x-3x rocne aby se ti LL vyplatil z pohledu castosti navstevy servisu.

Sel bych do varianty klasika jednou rocne, auto te za ten rok stoji na benzinu vic nez tech 700 - 1000,- kc za olej + filtr / rok.

 

Co se tveho napadu tyce, asi to fungovat nebude. LL ma iterval mezi 20000km  - 30000 km (podle stavu oleje) a snad to tam hlida nejake cidlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, maxidot mi začal hlásit výměnu oleje za ... Mám nastaven interval QG1. Situace je následující :) Za rok najedu cca 7000 km a chci olej měnit sám co dva roky, ale nechce se mi shánět někoho s diagnostikou na mazání varování. Pokud provedu reset přes nulovací tlačítko, tak mi naskočí interval QG2? Tedy 15000 km/1 rok? Po uplynutí jednoho roku, by tedy mělo vyskočit znova hlášení, já ho vymažu a olej vyměním až další rok, je to možné? Budu používat stále olej longlife.

O2 1.9 77kw, bez filtru

 

Teoreticky by to šlo, nicméně už to tu bylo zmíněno domnívám se že po nějakém čase ti auto nahlásí servisní interval, protože olejové čidlo pozná degradovaný olej. A při tvém malém nájezdu ( usuzuji hodně startů ve městě ) bude ten olej degradovaný rychle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ted mi to hlasi presne po dvou letech vymenu a mam najeto cca 14000 km za ty dva roky, tak prece, kdyz prejdu na interval QG2 a naliju tam longlife, tak by to cidlo melo poznat, ze je ten olej degradovany zase az po cca 14000 km? Tedy u me po dvou letech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Pokud nejezdis na prodlouzeny interval, tak bych tam lil normu 505.01. Presne tak to na me 1.9 TDI delam...  :kol-47:

 

Ted mam v planu vyzkouset olej VALVOLINE DURABLEND DIESEL 5W/40, ktery splnuje prave normu 505.01. Pokud mi tento olej ovsem nekdo nerozmluvi. Takze co na nej rikate?  :kol-32:

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych dotaz -když mám filtr pevných částic odstraněný (uplně vyřízlí) mám do auta dávat i jiný olej? Teď už asi není důležitá ta norma 507.00 .

 

 

Jak je zde již napsáno pokud nemáš DPF tak můžeš použít olej s tovární specifikací VW 505.01 A pokud bych ti mohl doporučit, zvol jiný olej než Castrol třeba tento http://www.millersoils.cz/trident-longlife-5w40 nebo tento http://www.millersoils.cz/xf-longlife-5w40. Je sice o něco dražší, ale do budoucna je to dobrá investice. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...