Přejít na obsah

Jaká kola a letní pneu můžu dát na svýho YETIho


Cjoctavian

Doporučené příspěvky

Tak jsem také pořídil kola na zimu, disky 7x16 ET45 a pneu 205/55-16. Škoda, že jsem si nepřečetl dřív diskuze o kolech na Yetiho, jinak bych na ty disky pořídil pneu 215/60-16, které jsou také jako varianta zapsány v TP, protože jsem si to jedno nové kolo postavil vedle nynějšího letního kola 225/50-17 a zjistil jsem, že to zimní kolo je o necelé 2cm menší, než to letní (obě kola byla odmontovaná z auta, aby bylo to přiměřování reálné). Právě na zimu bych raději ty větší, aby se zvětšila světlá výška vozu, no co, už je to, až je sjedu, tak pořídím vyšší 16" pneu. No aspoň mě může těšit příznivá cena 13700kč za komplet včetně obutí, vyvážení a dopravy až do domu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Pneu na Yetiho jsou pro mě vlastně jediná věc,kterou na autě řeším.Jezdím s ním denně do lesa (pracuji jako revírník),a letní pneu Continental 215/60 R14 86 T, na kterých auto poslali z výroby,jsou do lesa k ničemu.Dvě jsem již prorazil a to nebylo v žádném extrému.Dojíždím teď zimáky Cont.215/60/16 a dobrý.Sháním na zimu kvalitní offroadové pneu,už pro tu naši oblast nad 800m n.m.Pokud máte někdo nějaký dobrý tip,dejte prosím vědět.Do sněhu bych asi zvolil užší rozměr 205/60/16. Jinak zdravím všechny fanoušky tohoto skvělého auta.Myslím,že do jiného už nepůjdu :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já momentálně sjíždím původní letní Goodyear Excellence 215/60/R16 a na a zimu mám Continental WinterContact TS830 v rozměru 205/55/R16. Na zimní nedám dopustit a až je sjedu tak tam půjdou znovu. Letní budu ale měnit a mám vybráno toto: http://www.yokohamatire.com/tires/detail/geolandar_a_t_s . Jsou deklarovány jako univerzální zima+léto, on-road+off-road a na webu jsou na ně pozitivní recenze (např. tady http://www.yokohama.com.au/ourtyres/tyrereviews.aspx?tyreid=204, http://www.1010tires.com/Tires/Reviews/Yokohama/Geolandar+A-T-S, http://www.tyretest.com/4x4_reifen/yokohama/geolandar_at_s/index.html). Taky jsou k dostání v rozměru 215/60/R16, čili v souladu s TP. Mají je třeba tady http://www.pneunet.cz/pneumatiky/215-60-16-vse-Yokohama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jelikož mám Yetiho od května, začínám už řešit výběr zimních kol. Chci je koupit nejpozději v září, než jich začne být nedostatek a ceny jako loni porostou. Letní mám 225/50 R17 a proto se mi zimní 205/55 R16 zdají dost malé. Větší povolené 215/60 R16 ale vzít nemohu, protože na ně nelze na přední kola dát řetězy, prostě je tam toto omezení.

Předběžně jsem si tedy vybral Goodyear ULTRA GRIP 8 205/55 R16 94H XL, které loni vyhrávaly testy. A pak ještě nejsem rozhodnutý, zda je dám na plecháče nebo na litá kola (což vyjde o cca 4000 Kč více). Nevím ale, proč je v techničáku u ráfku 7Jx16 ET45 (který chci pořídit) pro pneu 205/55 požadovaný index rychlosti V, když jinde je index H. Takže pořídím asi jako většina zde 205/55 R16 94H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zjišťoval jsem předběžně informace a z jednoho pneuservisu mi odpověděli, že pokud budu chtít používat sněhové řetězy, musím použít ráfek 6Jx16. Na skoda-auto.cz také píší u jejich dražších originálních řetězů (5L0091355A), že jdou pouze na ráfek 6Jx16 ET50. Ale u těch levnějších (CEP800001) to omezení na disk není.

Sice ještě nevím, jaké sněhové řetězy budu kupovat, ale stejně mám dotaz. Jaké tedy k pneu 205/55 R16 raději pořídit disky 7Jx16 ET45 nebo 6Jx16 ET50, aby tam šly řetězy? Díky

Editováno: , autor: Jirka67
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Zdravím vás (zatiaľ iba ako teoretický majitel Yeti :kol-27: ). On je už objednaný, ale ešte hodnú chvíľu bude trvať kým ho zaparkujem v garáži :kol-32: . Keďže ide už pomaly sezóna prezúvania tátošov na zimnú módu, chcel by som vám ukázať, aké "hybridné" oceľové kolo začali nedávno vyrábať. http://www.alcar.cz/71077_CZ.htm .Máte už niekto s týmito kolesami skúsenosti?

post-78113-0-25417900-1348246016_thumb.j

Editováno: , autor: vadi58
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Ahoj,

asi se ještě v tomto roce budu muset porozhlédnout po nových letních pneu. Nevíte někdo, kde najít testy pneu na rozměr 225x50 R17? Nějak se mi to nedaří na internetu dohledat.

Nyní mám Pirelli P Zero a jsem s nimi spokojený. Možná, že půjdu opět do Pirelli, nebo Mischeline, ale přeci jen vidět srovnávací test by neuškodilo. Nebo mi někdo nějaké doporučíte? Hlavně nechci na autě nic, co by v autě moc hlučelo :-D

 

Díky chlapi!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme na Yetim z výroby 17" Annapurny a gumy od Pirelli konkrétně Zero Rosso. Už jsem je měl na předchozím voze. Báječně seděly a na morku neměly chybu. Bohužel kombinace nafty a těžkého předku jim moc nepřidala. Na Yetim v benzínu zatím maximální spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No neviem. Myslím si, že každý si vyberie pneu podľa toho, kade najviac chodí. Ja osobne, keďže už toľko do terénu nechodím, nepotrebujem off-road, ale na druhej strane nejazdím ani po západoeurópskych cestách a dialniciach, že by som si mohol dovoliť nízkoprofilové pneumatiky. Na tie, hlavne po tejto zimnej sezóne, dosrané cesty u nás mi vyhovujú bežne dodávané veľkosti pneumatík - zlatá stredná cesta :worthy :worthy

Editováno: , autor: vadi58
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Dojíždím teď letní 17", jako průměrný Čech se také chystám autem do Chorvatská a ikdyž si myslím, že by tuto cestu ještě vydrželi, riskovat to nebudu, protože jak je dobře známo, když v Chorvastku prší, je ten jejich asfalt hodně klouzavý a proto nehodlám svého Yetina dávat v risk, že se tam někde o svodidla opřu a raději si na tuto cestu zakoupím pneu již nové. Jelikož oproti zímním 215/60/16 jsou 17" poměrně znatelně nekomfortní a cesty u nás jsou v současné době spíše na pásové vozidla než na nějaké pěkné nízkoprofiláče, přemýšlí o zakoupení letní pneumatik rozměru 215/55/17. Malinko jsem počítal, kdy letní 16" má celkový průměr kola 66,44cm a podle mých vědeckých výpočtů by měla mít mnou zmiňovaná penumatika společně s diskem o velikosti 17" celkový průměr 66,83cm, což není nijak razantní rozdíl jde o 4mm, kdy si však od zakoupení pneumatik tohoto rozměru slibuji lepší komfort jízdy, bez většího čili žádného vedlejšího vlivu, na zkreslení tachometrové rychlosti a celkového počtu ujetých km. Dokonce musím podotknout i cena je příznivější než u 225/50/17.

Máte s rozměrem takových to pneumatik někdo nějakou zkušenost? 

Editováno: , autor: Cidling
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 8 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...