Přejít na obsah

Fabia 1.2 TSI 77kw problem


Misiak

Doporučené příspěvky

neprajníci klapnú na prázdno ????? máš pocit že vám majitelům tsi někdo nepřeje? je to jako s htp, stačí si přečíst příspěvky od začátku o problémech s htp. když si tam lidé začali stežovat že jsou problémy s hlavou, tak tam dlouho hodně lidí psalo že jsou motory ok a žádné problémy nejsou, a pak se objevila opravárenská sada.... tak kde byla pravda? motor tsi má potenciál stát se velice dobrým motorem ale zatím jim není. na mé bývalé š 1000mb se rozvody téměř prokousaly skrz víko, ale nepřeskočily. podívej se na fotky jak vypadal řetěz na motoru o výkonu tuším nějakých 37 kw a pak se podívej co tam mají tsi o výkonu 77kw. ano materiály jsou dnes někde jinde, ale tady to nějak neplatí. a přitom je to tak důležitá součástka.

Editováno: , autor: hopak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano,s TSI je pěkný svezení,tichý a pružný motůrek. Bohužel ty "vychytávky" ho sráží dolů... V práci v nejbližším okolí mám dvě Fabie TSI,jedna je teď na servise po 15 000 a výměně rozvodů,druhou mám po výměně turba a rozvody se nejspíš budou také měnit při servisu po 30 000 km (což bude cca asi za tři týdny). Podotýkám,že s tím nikdo nejezdí jako prase. Tak co si o mechanické kvalitě tohoto motoru mám myslet?

Boby77,co jsi to měl za auto? Kia Cee´d? Jestli ano,tak kolega v práci má služebního CRDI asi tři roky,najeto skoro 70 000 km a jediná závada byl zatím bouchající přední tlumič. Co mě dost překvapilo,že po těch kilometrech,najetých většinou po Praze,je v intriéru ticho,nikde nic nedrnčí,ani nevrže. Což u mé služební Fabie a bohužel,ani u soukromé Octavie,nemůžu říct...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Momentalne premyslam o kupe noveho auta a bol som sa previest s motorom 1.2 tsi 77kw bol by to pre mna s nabehom 12kkm/rok idealny motor ale po tom co som sa tu dozvedel o problemoch s rozvodmi, turbom, olejom, ventilmi...vazne uvazujem ze

vezmem 1.6TDI aj ked ho nepotrebujem

Prosim Vas je tu niekto kto ma s motorm 1.2 TSI nabehanych min 30 000km bez akych kolvek problemov ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, tiez som chcel TDI ale Skoda ma snad najvacsi cenovy rozdiel motorov rovnakeho vykonu benzin vs. diesel. Kvoli cene a nizkej spotrebe 1.2 TSI som sa rozhodol pre benzin.

1.6 TDI by som kvoli predrazeniu nekupoval. Na druhej strane pre nas ako rodinu sme nenasli na trhu uzitkovo lepsie auto ako Roomster. Je to super vozidlo,az na ten motor ;) ...kiez by sa vsetky problemy cim skor vyriesili...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Momentalne premyslam o kupe noveho auta a bol som sa previest s motorom 1.2 tsi 77kw bol by to pre mna s nabehom 12kkm/rok idealny motor ale po tom co som sa tu dozvedel o problemoch s rozvodmi, turbom, olejom, ventilmi...vazne uvazujem ze

vezmem 1.6TDI aj ked ho nepotrebujem

Prosim Vas je tu niekto kto ma s motorm 1.2 TSI nabehanych min 30 000km bez akych kolvek problemov ???

K dnešku mám najeto 27.500 km, ale ne úplně bez problémů. Při volnoběhu mi vibruje něco pod palubkou a sem tam slyším něco od podvozku při přejezdu nerovností - budu obojí reklamovat při řádné servisní prohlídce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridam sa aj ja. Tiez zvazujem kupu 1.2TSi 77Kw - dnes idem na skus. jazdu... no uvidime. Moja otazka a mozno aj odpoved je takato: Nemoze byt problem v tom ze tie problemove tsi su uplne nove? myslim tie co su uplne novinky neviem kedy sa to zacalo predavat, a tie co su kupovane teraz to uz maju poriesene? Neviem moze to byt v tom? Vyrobca motorov to asi nema vsetko otestovane tak to postupne riesi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moj nazor (nie fundovany): vyrobca urcite problemy riesi postupne vo vyrobe. Musi vediet o problemoch s rozvodami,ci turbom a riesit ich.Inak by si sam pod sebou pilil konar (neviem,mozno som naivny a opak je pravdou :feve: ).

Ja som kupoval auto z konca roka 2010 a siel som do motora 1.2 TSI 77kW aj s tym vedomim,ze este nie je uplne spolahlivy. Mam vsak 4roky/120.000km zaruku a tak pevne verim,ze ta mi pokryje pripadne problemy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neříkal jsi tu nedávno,jak máš statisíce kilometrů bez nehody a teď nám tady říkáš, že jsi něco neubrzdil? A to nepotřebuješ ani ESP :) Jak ti potom můžeme věřit?? Jinak ta kolekce problémů s KIOU - to tu snad ani nepatří, ale aspoň mám radost, že mám škodovku ;)

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridam sa aj ja. Tiez zvazujem kupu 1.2TSi 77Kw - dnes idem na skus. jazdu... no uvidime. Moja otazka a mozno aj odpoved je takato: Nemoze byt problem v tom ze tie problemove tsi su uplne nove? myslim tie co su uplne novinky neviem kedy sa to zacalo predavat, a tie co su kupovane teraz to uz maju poriesene? Neviem moze to byt v tom? Vyrobca motorov to asi nema vsetko otestovane tak to postupne riesi...

vcera som bol na test. jazde... bolo to super povozenie bola to fabia combi family plus.Ked som sa pytal v skode ci maju dane poruchy co sa tu na fore riesia odpoved: Ano mali sme tu problemi ze Yeti 1.2tsi prisiel zhruba po tyzdni na vymenu rozvodou ale to bolo niekedy ked sa predavali 04/10 uplne novinka...

Neviem je mi jasne ze ked tam nerobi otec alebo nejaky dobry znami tak ti povie to im vyhovuje ale ja si myslim ze to nemoze byt take zle mozno len tie uplne prve sa javily ako ,,nocna mora,,

No a k tomu autu - odjazdil som 11km v meste urobil som 6,1L/100km , viem neni to udaj ktory je smerodatny ale je to pekne.

Cena predvadzacieho vozidla je 12400eur

post-69349-0-15981700-1316586608_thumb.j

post-69349-0-47039200-1316586616_thumb.j

post-69349-0-91373800-1316586623_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vcera som bol na test. jazde... bolo to super povozenie bola to fabia combi family plus.Ked som sa pytal v skode ci maju dane poruchy co sa tu na fore riesia odpoved: Ano mali sme tu problemi ze Yeti 1.2tsi prisiel zhruba po tyzdni na vymenu rozvodou ale to bolo niekedy ked sa predavali 04/10 uplne novinka...

Neviem je mi jasne ze ked tam nerobi otec alebo nejaky dobry znami tak ti povie to im vyhovuje ale ja si myslim ze to nemoze byt take zle mozno len tie uplne prve sa javily ako ,,nocna mora,,

No a k tomu autu - odjazdil som 11km v meste urobil som 6,1L/100km , viem neni to udaj ktory je smerodatny ale je to pekne.

Cena predvadzacieho vozidla je 12400eur

No a este som zabudol selou cestou vrzgala pristrojovka (budiky) a to mala fabia 48Km no uplna funglovka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fabiu combi ti mozem len odporucat! Len skoda ze pre 77 kW nedavaju 6-kvalt, na ten silnejsi agregat si to pyta. Sam ju mam sice len 63 kW, ale bohate staci. Kombinovana spotreba sa po roku a 10.000 km ustalila na 5.3 l/100 km. Moja vo vybave Active vysla na 10.800 € po zlave.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fabiu combi ti mozem len odporucat! Len skoda ze pre 77 kW nedavaju 6-kvalt, na ten silnejsi agregat si to pyta. Sam ju mam sice len 63 kW, ale bohate staci. Kombinovana spotreba sa po roku a 10.000 km ustalila na 5.3 l/100 km. Moja vo vybave Active vysla na 10.800 € po zlave.

Diki za odporucanie odkial si?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

civic66,pozeram ze si asi zilincan :-)

tiez mam auto od predajcu kde si bol na skusobnej jazde. Len ma prekvapuje,ze predajcovia priznali,ze vobec nejake problemy s rozvodmi boli. Zvacsa vsade zatlkaju a zatlkaju :aggressive:

Teraz akcia Skody 4+4 (+4pneu) je fajn. Takze ak chces Fabiu,bude 1.2 TSI dobra volba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

civic66,pozeram ze si asi zilincan :-)

tiez mam auto od predajcu kde si bol na skusobnej jazde. Len ma prekvapuje,ze predajcovia priznali,ze vobec nejake problemy s rozvodmi boli. Zvacsa vsade zatlkaju a zatlkaju :aggressive:

Teraz akcia Skody 4+4 (+4pneu) je fajn. Takze ak chces Fabiu,bude 1.2 TSI dobra volba...

Nazdar ano rozmyslam o tom ale... ty si mal problemi tykajuce sa tohoto motoru co sa tu riesia , popripade aky mas rok vyroby a ake zavady boli alebo neboli? Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohladne problemov co sa tu riesia som mal zatial (klop klop) problem len raz,ked mi zmizla chladiaca kvapalina pod MIN rysku asi 1cm. Doliali a teraz sa drzi niekde v strede medzi MIN-MAX. Rozvody a turbo zatial OK. Mam najazdene ale len cosi malo cez 6.000 km.

Obcas pri rannych startoch sa motor podivne triasol pri nizkych otazkach hned po starte na volnobeh bez plynu. Myslim,ze to vyriesil novy SW co mi nahrali v servise.

Po jazde necham motor chvilu bezat na volnobeh (cca 15 sec - 2min podla toho ako velmi sa ponahlam) pred tym nez ho vypnem.

Auto mam z 12/2010 1.2 TSI 77kW,kupovane na jar 2011.

Mal som velku dilemu co kupit. Kandidatov bolo vela ale vo finale by som to zhrnul na Roomster 1.2 TSI 77kW a Ford Focus II 1.6 16V 74kW. Obe mali + aj -. Skodovka sa mi teraz paci najma vdaka vnutornemu priestoru,ktory je super,paradnym oknam, ktore si pochvaluju deti a jednoduchostou. Interier je prehladny,jasny a ovladanie vsetkeho je intuitivne a po ruke. Tempomat,schranka na okuliare,park.asistent,vyberatelne/posuvatelne sedacky su len akysi bonus, ktory velmi ocenujem.

Ford som nekupil najma kvoli 2 veciam: 'stary' motor s vyssou spotrebou a len 2rocna zaruka (5-rocna stala 700Eur!).Inak podvozok a ovladanie ma Focus na 1-tku.

Po 4mesiacoch od kupy auta,ked som o cosi 'mudrejsi' by som opat riesil velku dilemu. Kupit Roomster s 1.2 TSI so super spotrebou, maximalne paradnym priestorom a vybavenim ALE s nespolahlivym motorom (zial,cakam ze pri cca 15.000 pridu problemy) alebo kupit Focusa II HB s vyssou spotrebou ale overenym a spolahlivym motorom s tym,ze to nie je az take rodinne auto ako Roomster.

Teraz dava uz tyzden Ford zaruku na vsetky modely 4 roky zdarma. Asi by som siel do Forda keby som auto kupoval teraz... Dovod?

Auto som kupoval so zamerom,ze nam ako rodine posluzi aspon 6-8 rokov bez zbytocnych investicii. Obavam sa,ze pri 1.2 TSI ma caka coskoro nemile vytriezvenie (kiez by som sa mylil...)

edit: na druhej strane musim dodat,ze do kupy 1.2 TSI ma nikto nenutil. Bolo to moje rozhodnutie urobene s vedomim moznych problemov tohto motora. Preto som si dal 4roky zaruku, ktora dufam vyriesi pripadne chyby motora alebo inych casti auta.

Editováno: , autor: Jairo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohladne problemov co sa tu riesia som mal zatial (klop klop) problem len raz,ked mi zmizla chladiaca kvapalina pod MIN rysku asi 1cm. Doliali a teraz sa drzi niekde v strede medzi MIN-MAX. Rozvody a turbo zatial OK. Mam najazdene ale len cosi malo cez 6.000 km.

Obcas pri rannych startoch sa motor podivne triasol pri nizkych otazkach hned po starte na volnobeh bez plynu. Myslim,ze to vyriesil novy SW co mi nahrali v servise.

Po jazde necham motor chvilu bezat na volnobeh (cca 15 sec - 2min podla toho ako velmi sa ponahlam) pred tym nez ho vypnem.

Auto mam z 12/2010 1.2 TSI 77kW,kupovane na jar 2011.

Mal som velku dilemu co kupit. Kandidatov bolo vela ale vo finale by som to zhrnul na Roomster 1.2 TSI 77kW a Ford Focus II 1.6 16V 74kW. Obe mali + aj -. Skodovka sa mi teraz paci najma vdaka vnutornemu priestoru,ktory je super,paradnym oknam, ktore si pochvaluju deti a jednoduchostou. Interier je prehladny,jasny a ovladanie vsetkeho je intuitivne a po ruke. Tempomat,schranka na okuliare,park.asistent,vyberatelne/posuvatelne sedacky su len akysi bonus, ktory velmi ocenujem.

Ford som nekupil najma kvoli 2 veciam: 'stary' motor s vyssou spotrebou a len 2rocna zaruka (5-rocna stala 700Eur!).Inak podvozok a ovladanie ma Focus na 1-tku.

Po 4mesiacoch od kupy auta,ked som o cosi 'mudrejsi' by som opat riesil velku dilemu. Kupit Roomster s 1.2 TSI so super spotrebou, maximalne paradnym priestorom a vybavenim ALE s nespolahlivym motorom (zial,cakam ze pri cca 15.000 pridu problemy) alebo kupit Focusa II HB s vyssou spotrebou ale overenym a spolahlivym motorom s tym,ze to nie je az take rodinne auto ako Roomster.

Teraz dava uz tyzden Ford zaruku na vsetky modely 4 roky zdarma. Asi by som siel do Forda keby som auto kupoval teraz... Dovod?

Auto som kupoval so zamerom,ze nam ako rodine posluzi aspon 6-8 rokov bez zbytocnych investicii. Obavam sa,ze pri 1.2 TSI ma caka coskoro nemile vytriezvenie (kiez by som sa mylil...)

edit: na druhej strane musim dodat,ze do kupy 1.2 TSI ma nikto nenutil. Bolo to moje rozhodnutie urobene s vedomim moznych problemov tohto motora. Preto som si dal 4roky zaruku, ktora dufam vyriesi pripadne chyby motora alebo inych casti auta.

Aka je spotreba za tych 6000 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...