Přejít na obsah

Spotřeba 1.4 16V


Doporučené příspěvky

Včera - sobota ráno som musel skočiť do práce lebo som si tam niečo zabudol.... Trasa Kysuce - Valmez a späť cca 180km, prázdne auto. Zobral som nové auto nech sa v tom trošku preveziem. Cesta tam bola prázdna, naspäť už horšie. Šiel som štandardne +- podľa predpisov + 10km. Otáčky cca od 2 do 3,5. Jeden úsek som skúšal cca 3km na trojke okolo 4tisic otáčok.

 

Príjemne ma prekvapila spotreba kde priemer po tejto trase ukázalo 5,1L na 100. Celkový priemer podľa palubáku je 6,2. Podľa tankovania 6,3 tj vcelku presné. Auto má aktuálne 1000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera - sobota ráno som musel skočiť do práce lebo som si tam niečo zabudol.... Trasa Kysuce - Valmez a späť cca 180km, prázdne auto. Zobral som nové auto nech sa v tom trošku preveziem. Cesta tam bola prázdna, naspäť už horšie. Šiel som štandardne +- podľa predpisov + 10km. Otáčky cca od 2 do 3,5. Jeden úsek som skúšal cca 3km na trojke okolo 4tisic otáčok.

 

Príjemne ma prekvapila spotreba kde priemer po tejto trase ukázalo 5,1L na 100. Celkový priemer podľa palubáku je 6,2. Podľa tankovania 6,3 tj vcelku presné. Auto má aktuálne 1000km.

 

ja od výmeny letných pneu (letná sezóna) mám dlhodobý priemer 5,6l vypočet podľa tankovania a na palubnom PC mám 5,9l, pri zimných pneu mi palubný počítač neklamal ani o 0,1l to som bol dosť prekvapený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bavíš se, ale znovu jsi to naklofal BLBĚ - to město se jemnuje SzékesFehérvár (neboli Stoličný Bělehrad)....

 

Ekkar, ak nepočítam chýbajúce diakritické znamienka, tak martius to napísal správne. Písmeno F v strede názvu nie je veľkým. Pred tým ako niekoho opravuješ, daj si aspoň tú námahu že si svoje tvrdenie overíš. Stačí otvoriť Google.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska cesta Havířov přes Slovensko,do Itálie.1050km,3 osoby,dokupy s taškama tak asi 400kg,Po dálnici jezdím kolem 130km-h,ale jel jsem i asi 200km po okrskách.Skoro celou dobu zapnutá klima,spotřeba 6.4 litrů.Za mě spokojenost.Dokupy zatím najeto 13 tis km.

Dobrá spotřeba, řekl bych, že za daných podmínek ten motor lepší neumí. Myslím reálnou spotřebu podle dotankování.

Já jsem teď odjel dovolenou (1900km) s průměrem 5,93l. Z toho 500km dálnice a zbytek okresky, hory, města.

Po dálnici tam jsem ujel 250km za 6,7l (120km/h, klima, hustý provoz, PP naměřil 6,0).

Zpátky 200km dálnice (120 tempomat, malý provoz, bez klimy) plus 80km okresky, celkem za 6,3l (PP naměřil 5,6l, takže nejspíš o 0,7 proměřuje).

Okreskové výlety hlavně po horách jsem absolvoval za 5,7l převážně pohodovým tempem. Během jedné asi 100km trasy mi PP naměřil pouhých 4,2l, tj. reálně 4,9l, ale to jsem se opravdu coural max 80.

Takže když to shrnu - motor 1.4 16V je běžně schopen jezdit okresky za 5,5l, město do 6,5l a dálnici do 7l. Na benzínovou atmosféru to určitě není špatné, resp. pořád je pro mě záhadou, proč si ty TSIčka do roomstrů a fabií lidi kupujou :-).

Jediné "negativum" - na dálnici ve 130 chybí výkon na náhlé rychlé předjetí, protože podřazení za 4 zrychlení nepřinese. 63kw je opravdu jen 63kw. Závodit se 100kw auty se s tím nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vždyť jsi si v posledním odstavci sám odpověděl proč lidi TSI kupujou. A to nepočítám ani tišší motor, vyšší kultivovanost apod. Mě to zrychluje při 130km i na 6°a když podřadím na 5° tak už to je hodně slušné...

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.4 16V taky zrychluje ve 130 na 5ku slušně, dokonce nejlíp z celého průběhu výkonu, ale občas je to málo. Nejel jsem se 77kw motorem, ale nejsem si jistý, jestli je 14kw takový rozdíl.

Konkrétně mi jde o situaci, kdy v pravém pruhu dojíždím kamion, který jede 110, a v levém se za mnou blíží skupina aut 140-150. Nacpat se jim tam a nebo přibrzdit a nechat je projet? Jet s motorem se 100kw, začal bych předjíždět, protože během chviličky bez větší námahy zrychlí na 160. Se 63kw roomsterem radši volím variantu 2.

Ještě co se týká hluku a kultivovanosti - 1.4 se mi zdá kultivovaná dost a ani hluk ve 130ti není nesnesitelný. V hlavě mi nehučelo. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pátek proběhla cesta z5 z Itálie přes Slovensko,opět auto naložené plus 3 velcí chlapy,vzdálenost 1130km,zajeto za 13,5 hodin,po dálnici o5 130-140 km/h,okrsky nad limitem,celou dobu zapnutá klima,spotřeba 6.6 litru.Za mě velká spokojenost.Auto sice naložené není tak pružné,jako když člověk jede sám,ale je to 1.4,tak od toho nemužu očekávat formuli.Spotřeba je ale podle PP.Podle tankování jsem to ještě nezkoušel a ani nebudu.Je to možná o nějaké to deci víc,ale to nevadí.

Editováno: , autor: dusan.k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pátek proběhla cesta z5 z Itálie přes Slovensko,opět auto naložené plus 3 velcí chlapy,vzdálenost 1130km,zajeto za 13,5 hodin,po dálnici o5 130-140 km/h,okrsky nad limitem,celou dobu zapnutá klima,spotřeba 6.6 litru.Za mě velká spokojenost.Auto sice naložené není tak pružné,jako když člověk jede sám,ale je to 1.4,tak od toho nemužu očekávat formuli.Spotřeba je ale podle PP.Podle tankování jsem to ještě nezkoušel a ani nebudu.Je to možná o nějaké to deci víc,ale to nevadí.

A proč ne? Stejně musíš natankovat, to snad není problém to spočítat, ne? To pak nemá smysl sem psát - PP kolikrát ukazuje i o půl litru jinak, takže tento údaj nemá takovou hodnotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proč ne? Stejně musíš natankovat, to snad není problém to spočítat, ne? To pak nemá smysl sem psát - PP kolikrát ukazuje i o půl litru jinak, takže tento údaj nemá takovou hodnotu.

Myslím že cenu to tu psát má.Jestli se PP plete tak o nějaké to deci,ale asi ne o litry.to tě můžu ujistit.Bylo to trochu složitější.Jak jsem jel do Itálie,tak jsem dobral do plna v Insbrucku,pak jsem jezdil v Itáli měsíc jen sem tam,ale z velkého kopce a zpátky do velkého kopce 4 km,tak jsem najel asi 150km.Pak jsme vyjeli z5 a  nabral opět v Insbrucku ,takže těžko říct,kolik jsem měl v nádrži,jak jsem vyrážel z Itálie.Neříkám,že to je přesné,ale málokdy naberu druhou nádrž,tam kde první,takže by mé měření taky asi přesné nebylo.Dodám ještě auto je na 16 kolách z výroby.

Editováno: , autor: dusan.k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...