Přejít na obsah

Jaký olej do 1.2 TSI (výměna oleje a filtru)


voltys

Doporučené příspěvky

Dovolím si upřesnit. Nic se neprodlužuje, maximum je 30 000 km, jen se zkracuje podle jízdních podmínek. Vyhodnocuje se například i spotřeba paliva, takže by dálnice vliv mít mohla, ale taky myslím, že vzhledem k poměru už ujetých a očekávaných km se to moc nezmění.

 

Info o proměnlivých intervalech viz soubor v příloze.

44-Prodloužené-servis.-intervaly.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tož před chvílou jsem se objednával telefonicky na výměnu oleje..že bych chtěl změnit interval ze dvou let na roční a tím pádem i jinej olej...odbyli mě tím, že pokud mě nic na autě nesvítí tak to nemá cenu měnit ale že mě klidně olej vyměnijou ale do TSI se musí dát stejně LL olej...tož tomu nerozumím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to divné..sám vedoucí toho servisu mě loni řekl, že pokud si chcu auto ponechat delší dobu bych měl měnit ročně a dat tam jinej olej ....a dnes technik na telefonu vyplodí toto...no mám 9 tis. a počítám, že v květnu 2016 tam bude tak 16tis na tom oleji ..takže by to mohlo být v pohodě na středu počtu Km co doporučujou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně by zajímalo od někoho, kdo jezdí brutálně těžké podmínky, po kolika ho PC pošle pro olej. Četl jsem, že někoho poslal po 12 tisících, což se mu nelíbilo, tak si to nechal přeprogramovat na pevných 15 tisíc. :kol-44:

 

 

Mna poslal pp na výmenu po 13 500 km cca, ale olej bol menený ešte skôr bez nulovania intervalu. Trasy 80% mesto a 20% dialnice

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tož před chvílou jsem se objednával telefonicky na výměnu oleje..že bych chtěl změnit interval ze dvou let na roční a tím pádem i jinej olej...odbyli mě tím, že pokud mě nic na autě nesvítí tak to nemá cenu měnit ale že mě klidně olej vyměnijou ale do TSI se musí dát stejně LL olej...tož tomu nerozumím

je to jednoduchý, buď je to debil, nebo tě chce oškubat ( páč olej 5W40 je cca o 300Kč levnější )

 

5w30 můžeš mít na pevný interval a musíš na proměnlivý interval

5w40 pouze na pevný...

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mna poslal pp na výmenu po 13 500 km cca, ale olej bol menený ešte skôr bez nulovania intervalu. Trasy 80% mesto a 20% dialnice

Výborně, to jsem chtěl vědět. Takže PP zkrátil výměnný interval z 30 000 km na 13 500. A právě proto se mně opravdu nezdá rozumné přecházet na pevných 15 000 km. I kdyby jsme ho zkrátili na doporučované 2/3, tj. 10 000 km, pořád bude olej opotřebovaný víc, než původních PP zkrácených 30 000 km na více než polovinu.

Žádná člověk není schopný tak pečlivě sledovat provoz jako PP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem se díval kolik zbývá do výměny na počítaču... Přesně zbývá do vymeny 21 tis...najeto mam 9 100km .. Takže zatím mě to počítá bez nějakého velkého opotřebení oleja ..spíš vše OK..tož to nejspíš ten rok ještě vydržím

Editováno: , autor: vasnivykolista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...