Přejít na obsah

Řetěz v rozvodech 1.2 TSI


Doporučené příspěvky

On to bol totiž hlavne u tých prvých kombinovaný problém, opotrebovanie reťaze hlavne na tých konvexných stranách spôsobilo zvýšenie axiálnej vôle článkov a prítomnosť kovových čiastočiek v oleji, čo spôsobilo problémy s napinákom, to je hlavný dôvod, prečo sa pri "finálnom" riešení v rámci dielenskej akcie melila reťaz+napinák+filter+olej. Dôsledky zvýšenej axiálnej vôle článkov reťaze si môžete domyslieť, pri prvých testoch sa teoreticky problémy nemuseli prejaviť, pokiaľ boli články reťaze pre overovacie skúšky vyrobené inou technológiou.
Po dlhšom čase musím bez výhrad súhlasiť s Ekkarom, s tým remeňom má úplnú pravdu, zvlášť v porovnaní s takto "bezúdržbovou" reťazou, ktorá má aj pri takto chatrnej konštrukcii min 5x vyššiu hmotnosť....

Editováno: , autor: lubikSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neboli nebrat do FII ani posledni verzi TSi s retezem? Jenze pak zbyva v FII atmo 1,4 a ta ma sice remen, ale ty se nejpozdeji po 6 letech taky musi menit, ne? Jde spise o to, jak moc se bude menit ten posledni typ retezu vuci cetnosti vymen rozvodu atmo 1,4.

Nove TSI s remenem co bude asi v FIII predpokladam dozivotni rozvody mit taky nebude, ze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak vyhovuje súčasná charakteristika 1,2TSI tak by som sa poslednej verzie nebál, kľudne by som išiel znovu do 1.2TSI a tentokrát by som sa už nebál ani 77kW verzie. Verzia s remeňom v OIII a Yeti by mohla mať ešte niečo živší prejav, no zatiaľ je tlmený vyššou hmotnosťou vozidiel, vzhľadom na pomer hmoty reťaze k ostatným pohyblivým častiam to však nebude extra postrehnuteľné ani vo Fabii 3. Tu skôr závisí od šťastia na kus, tak ako u ktoréhokoľvek auta ktorejkoľvek značky........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ekkar zase straší. Napriek tomu, že pri takto malej kubatúre bude remeň nakoniec lepšie riešenie, aktuálne verzie 1.2 TSI EA111 sú bez problémov a nebál by som sa tento motor kúpiť. Moje auto už má viac ako dva roky a tiež je bez problémov, takže by ste už naozaj mohli prestať strašiť ľudí s problémovosťou reťaze. Ďalej si treba uvedomiť, že 1.2 TSI EA211 je na trhu ešte krátko, s týmto motorom je ešte málo skúseností. Obrázok o spoľahlivosti tejto konštrukcie budeme mať najskôr po nejakých piatich rokoch. Aktuálne výhodou EA211 oproti EA111 je iba nižšia spotreba a ešte o málo tichší chod motora. A dlhodobej prevádzke a spoľahlivosti zatiaľ nič nevieme. Všetko ostatné je iba teoretizovanie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak vyhovuje súčasná charakteristika 1,2TSI tak by som sa poslednej verzie nebál, kľudne by som išiel znovu do 1.2TSI a tentokrát by som sa už nebál ani 77kW verzie. Verzia s remeňom v OIII a Yeti by mohla mať ešte niečo živší prejav, no zatiaľ je tlmený vyššou hmotnosťou vozidiel, vzhľadom na pomer hmoty reťaze k ostatným pohyblivým častiam to však nebude extra postrehnuteľné ani vo Fabii 3. Tu skôr závisí od šťastia na kus, tak ako u ktoréhokoľvek auta ktorejkoľvek značky........

Váhově je OIII +- na váze Fabie combi, tak bych váhu neřešil a Yeti v současné podobě doběhne řetízkáče stejně jako Rapid, který řemenáč dostane později.. Řemen je nyní vyhrazen do OIII a v nové Fabii III.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc vlastne TSI s retezem konci, je to jen kvuli neplneni eura 6?

Obavam se, ze F3 s remenem si koncern necha pekne zaplatit, Polo s timto motorem startuje na 311 900...

TSI s remenem je uz v OIII rok a v Golfu jeste dele a za tu dobu uz TSI s retezem probemy mely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bych netvrdil. Je spousta i fleetovek(jeden distributor piva a jeden distributor vína co vím na 100%, o dalších nespekuluji) co nechtějí naftu a dnes v době DPFek o to víc. A já začal řešit první trable už cca ve 20000 km, tzn ani ne v roce provozu a Pawouk by tady mohl psát romány na pokračování jako já, stejně jako KonG(vlákno Roomajz TSI), který i TDI prodal(ne z provozních důvodů, ale je v Anglii).

Editováno: , autor: KubinoPv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím, že se koncern aspoň částečně poučil z průseru "1,2TSI EA111" a "nová 1,2TSI" z řady EA211 už je poněkud líp odladěná a hlavně rozsáhlejc odzkoušená, než byla předchozí generace. Novou ostudu se skákajícím a rachtajícím rozvodem si ani takovej megaloman jako je VW jen tak jednoduše znovu nepřeje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavný rozdiel v motoroch EA111 a EA211 je pokiaľ viem hlavne v opačnom sklone bloku valcov, t.j. EA111 dopredu, EA211 dozadu, a emisie, EA211 môže ísť aj na 2 valce, resp. ich vie v prípade potreby vypnúť. OIII je nová modulárna platforma MQB, ktorá neumožňuje zástavbu motora so sklonom dopredu, teda je odkázaná na EA211. Teda zmenu na remeň netreba nevyhnutne vnímať ako jediné riešenie prúserovej reťaze, ale skôr ako evolučný krok spojený s "cost cuting-om", nakoľko je použitie remeňa výhodnejšie hlavne z hľadiska ekonomického..... Vyššie náklady na MBQ je totiž nutné čiastočne kompenzovať inde. Ja by som sa nebál ani 77kw TSI v Yetim, dokonca nad tým sám uvažujem, po facelifte sa mi páči podstatne viac, aj u F2 som čakal na facelift, pred ním ma pohľad na F2 doslova urážal...... Vtedy som tiež volil medzi FII facelift a Yeti. Ešte rok záruky a potom uvidím, na koľko zrazia sprosté reči pár sprostých ľudí na fórach, krorý mimochodom ani TSI nevlastnia, trhovú hodnotu Fabie II FL 1.2TSI v slušnej výbave, ak bude aspoň na 1/4 či 1/3, tak s najväčšou pravdepodobnosťou bude doma retiazkový Yeti s 1.2TSI 77kW...

 

Pre KubinoPv:
K tomu rozdielu hmotností 1136 kg Fábia 2 combi vs. Oktavia III 1225 kg je rozdiel 89 kg, to je tak jedna dospelá osoba a to už je pri rovnakom výkone cítiť, tak by som bol s tvrdením "Váhově je OIII +- na váze Fabie combi" trochu opatrnejší.

Editováno: , autor: lubikSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto jsem psal taky +-. A Yeti přidává na 1335kg + profil letící šatní skříně, podobné Roomsteru :kol-44: . Tak už to staré TSI hodně reaguje na rychlost v tomto typu auta a ještě metrák navíc :kol-44: . Jukni na příspěvky člena fora "Tygřík" a vzhledem k tomu, že se s ním znám dost dobře a znám jeho vůz(mimochodem jsem si ho projížděl), tak sice netvrdím, že TSI je v něm špatné, ale ani ne dobré. Mám připraveno objednání Yetiho, ale právě z důvodu instalovaní starých TSI ho neberu. Nechám to na základním TDI. To mne alespoň nevysvlíkne z kalhot při přesunech po dálnici. Stejně jako kolega "Artigas"(ten mi TSI taky moc neschvaluje) s 1,4 TSI nejezdí rychleji jako 120 km/h. Spotřeba se už blíží osmi litrům a to je hranice akceptování neskutečně kultivovaného chodu TSI ve slušně odhlučněném Yetíkovi. Projel jsem si TDI a jako poloviční odpůrce chrochtajících motorů jsem se nakonec pro traktor rozhodl. Až se budou instalovat 211ky s integrovanými svody, mimochodem další podstatný rozdíl proti 111ce, jež mají dle zkušenosti nejednoho člověka znatelný vliv na pozitivní spotřebu se vrátím benálu.

Editováno: , autor: KubinoPv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem aké TDI berieš, aj tá slabšia 2.0 ujde, ale 1.6 TDI mi neprišla ako dobrý nápad, to už asi to TSI, ale stou letiacou skriňou máš pravdu a tie chladené zvody riešia zníženie teploty katalizátora, čo teraz vďaka zvrátenosti EURO emisných noriem riešia bohatou zmesou. Nikoho netrápi, že pri typickom mestskom jazdení a preháňaní po diaľnici nám EURO 5 autá vyprodukujú polaly viac emisií ako autá s dobre nastaveným karburátorom. Ale späť k reťaziam, nemyslím že sa je čoho báť, stále je to hlavne šťastie, resp. smola na kus tak, ako pri ktoromkoľvek aute, ktorejkoľvek značky.

Editováno: , autor: lubikSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Má někdo nějaký info kdy přesně byly v těch Fabiích II měněny oficiálně ty nové zesílené řetězy? 

Mám ted možnost koupit Fabču II z r. 2010, která má však  v roce 2012 měněnej komplet motor (motor by měl být z r.2012 - nějaká blondýna prý zapoměla lít i olej a zadřela motor - tohle je oficiální odpověd bazarníka,(samozřejmě je možný, že se to potkalo, to já nezjistim uz  - aktuální motor má najeto 10000). Auto když jsem ho projel šlapalo jak hodinky,podle VAGu bez chyb. nikde nic nechrastilo, start běžně do 2-3s,ale jelikož je tam novej motor tak nezjistim co je tam za řetěz, to bych musel rozebrat jedině, že asi? :)

Ale rád bych před koupí věděl na čem jsem, jestli už je tam třeba ten řetěz s nálitkem a z lepšího materiálu nez to prapůvodní bláto co tam bylo.

 

Díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, tak rozhodne bych zajel s autem do skodovky a nechal si dle vinka zjistit proc byl motor menenej.. nenech se utahnout na varenou nudli, 1.2Tsi plecek je v kazdym bazaru plno... zjistis to ve skodovce, pokud to byla zarucni vymena motoru, tak ti reknou proc se to menilo... twl typohadky o duchodcich, blondynach atd. jsou fakt k smichu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pohádka s blondýnou to je určitě, ale neřekl bych, že se původní motor potkal. spíš to byl jeden z prvních kousků a problémovej tzn. neustálý problémy s rozvodem, turbem, olejem a tak auto dostalo od škodovky motor novej, jenomže majitel už mu prostě nevěřil a chtěl se ho zbavit, nebo slyšel párkrát znovu rozvoďák po startu a naštval se. u těch prvních motorů se měnil řetez za pevnější, ale u pozdějších motorů byl už řetěz širší a tím pádem širší ozubený kola. na ty starý motory ty širší kola a širší řetěz dát nejdou. kterým měsícem a rokem se to lámalo nevím, ale motor s tím úzkým řetězem bych nechtěl, to bude zlobit pořád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prečo bol starý motor menený, je úplne bezpredmetné. Treba si overiť, že kedy bol aktuálny motor menený a od vtedy akú má servisnú históriu. Toto sa dá overiť iba čisto na základe VIN v hocktorom ochotnom servise. Ja osobne mám auto vyrobené 12/2011 a s motorom nemám problém (viac ako 48 tisíc km), kamarát má 9/2012 a tiež bez problémov (asi 40 tisíc km). Takže ak je ten motor rovnaký, alebo novší ako náš, problémov by som sa už nebál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...