Jump to content
mr.slim

autobateria znacka a kapacita

Recommended Posts

Tak snad to bude ok. Trasy pod 30km nejezdím, nebýt té minibaterky, tak to neřeším a taky je potřeba to TSi dýl točit než natlakuje vystlak čerpadlo benál.

Na auto v základu to stačí,  pokud se nejezdí týdně 10 km. Baterie dává Škodovka podle výbavy, hlavně zařízení navíc, třeba GPS info a mam tam 56Ah/340A, original obal SilverStar z fabriky a když to stojí mimo signál tak za tři týdny v zimě se to nenatočí. Odběr je 110-120 mA. Autu je 26 měsícú a až na ni dojde tak tam bude se stejným rozměrem Varta Silver Dynamic 63Ah/610A za 1890 Kč z batery.cz v Jaromírovce v Praze.

Nevím co si představuješ jako základ, ale mám Ambition 77kw a tohodle mrňouska. Pravda, zatím jsem ji vybil když jesem přes víkend zapomněl vypnout kameru. Jinak jezdí 40tis přes dva roky a kupodivu nebyl zatím problém.

velice rychle se da vybit i zapomenutym svetlem :) treba pri diagnostice kdyz si nevypnete denni sviceni tak za 40 minut uz neodjedete :D

JJ, né všichni mají výpínač denních světel v pojistkové skříni, hold někteří to musí řešit jedině vyndáním pojistky. :kol-31:

Mám v Rapidu 1,2 TSI - 77kW, 6/2014 také baterii 36Ah, 172A. Jezdím v zimě pouze jednou měsíčně a ještě se nestalo, že bych nenastartoval nebo pozoroval pokles napětí. Jinak bez problémů. Hezký den.

tak to je solidni cena :D ted sem porizoval skoro 2x vetsi a taky Vartu pro golfa (70Ah) za necely 2000kč

ale holt cim vetsi odber tim vyssi cena asi je 44Ah nedostatkova

Edited by oneb1t

tá cena je ale len od zimy , cez rok stála cca 80€ , a dá sa na ňu dohodnúť slušná zľava , inak čo sa týka originál bateriek , alebo origo economy batérií ktoré majú solídne ceny tak neboli prakticky žiadne reklamácie , celkove spokojnosť ... 

V ceníku na Rapid je za příplatek tažné zařízení a u něho je napsáno že baterka, alternátor a chladič jsou dimenzovány na větší zátěž, to znamená že tam bude i silnější baterka než vámy psaná 36 Ah.

Dnešní rapidy už maj všechny start-stop a tam musí být přece daleko silnější baterka než 36Ah, nebo se pletu?

V ceníku na Rapid je za příplatek tažné zařízení a u něho je napsáno že baterka, alternátor a chladič jsou dimenzovány na větší zátěž, to znamená že tam bude i silnější baterka než vámy psaná 36 Ah.

Můžu potvrdit, tažné mám z výroby a baterie je větší.

Dnes vytažena má originální baterka 36 Ah, jak do motorky:

post-94072-0-89312400-1458069955_thumb.j post-94072-0-63798200-1458069958_thumb.j

A putovala tam Varta Silver Dynamic 63 Ah:

post-94072-0-23547800-1458070058_thumb.j

Nechal jsem na ní původní rozložené "tričko", které jsem ze strany filtrboxu stáhl páskou.

Hmm tak to te budu sledovat :-) jelikoz si myslim, ze to nedobijes a bude degradovat driv nez ta 36Ah.