Přejít na obsah

Pískání při jízdě 1.2 TSI


los pakos

Doporučené příspěvky

FIII style 81 kW, a píská mi to nejvíce při 90 km/h. Zvuk jde z vnější části vozu, opravdu někde od zrcátka. Při stažení okýnka se vytratí, to ale připisuji tomu, že ho překryje zvuk proudícího vzduchu kolem vozu, který je hlučnější. Pokud je to zrcátkem, zkoušeli jste to někdo reklamovat? Nechce se mi odvážet auto, rád bych věděl, jak se k tomu staví servis, jestli opraví na počkání, třeba stačí něco pořádně dotáhnout pod krytem zrcátka, nebo je to na delší dobu. Rádio mi to přehluší, ale až při vyšší hlasitosti, kterou nepouštím moc často. Uši mám zatím poměrně citlivé a pískání mi u nového vozu vadí. (Rok výroby je 2014).

 

Díky za odpověď :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No moc se mi nechce lítat se silikonem kolem nového auta, někdo mě vidět, tak se asi pořádně vysměje :D Spíše by mě zajimalo, jak to v servise řeší, kdybych měl cestu kolem, třeba je to banální oprava, kterou udělají "na počkání"... A zatím mám pocit, že to píská jen někdy, takže jsem si jistý, že v rukou servisního technika to pískat nebude :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem pískání hlásil u jedné předváděčky (při klidné jízdě od 50km/h výše). Pak, když jsem znovu mluvil s prodejcem, jsem se dozvěděl, že prý to dělá zrovna jen ta krátká FIII z roku 2014, jedno z prvních aut. Prý nezjistili, co to dělá, ale že ve výrobě už to vyřešili.

Editováno: , autor: mp390
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne je stejne záhadou, že podobné detské choroby a nedostatky neodstranili za pomoci testovacich jazdcov. A ak nie na ich podnet, tak potom na podnet novinárov. Tí predsa dostanú prvé seriovky, aj keď oni jazdia na autách, na ktorých si dali obzvlášť záležať :/

No vec ako zrkadlá asi majú rovnaké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna tenhle aerodynamický svist může být způsoben jen třeba tím, že se sejdou díly na hranici tolerance, nebo že se něco špatně spasuje. Takže tahle závada se může vyskytnout u jednoho auta z tisíce. To pak novináři ani testovací jezdci nemusí poznat. A nemůžou to poznat ani na zkušební projížďce hned po výrobě, protože tam přes 50 nejedou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie.. myslel som testovacích jazdcov, testujúcich autá pred nábehom do sériovej výroby. No a podľa toho, čo som tu čítal, tak to by sa minimálne tu museli stretnúť viacerí z viacerých tisícok, podľa toho, čo píšeš ;) skrátka to vyzerá na častejší problém (síce teraz už vraj ošetrený, no aj tak by sa také autá nemali dostať do sériovej výroby). Detto je to elektronické pískanie. Nech sa na mňa nikto zo škody nehnevá, ale na takýchto detailoch ma vytáčala už fabia I. Perfektné auto, ale pár detailov, na ktoré si nedali pozor a pokazí to celkový dojem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To elektronické pískání bych řekl, že je spíš nemoc TSI motorů a zřejmě postihuje skoro všechny jen u některých se to projeví víc a u některých méně, protože jsem jel s Polem TSI a taky pískalo, ale úplně slabounce. Takže moje zkušenost 3x TSI (Fabia, Octavia III a Polo) a všechny pískaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

mám dva týždne seat toledo 1,2 TSI 81kW a presne ten problém čo popisuješ, pískanie vysokým tónom niekedy prerušované niekde s palubovky, podľa mňa to je nejakou elektronikou, akonáhle len nepatrne pustím plyn tak to prestane, lezie mi to pekne na nervy je to ako tie odpudzovače na krtkov do záhrady. už si to nejako vyriešil?

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek - porušuješ tím pravidla fora!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Ahojte dnes som prvýkrát postrehol vami opisovaný probmém, mám 1.2 TSI 66kW a najazdené približne 1200 km. Dnes je to skutočne len prvý deň tak som ešte zvedavý či to závisí aj od počasia alebo to už budem počuť stále lebo je to veľmi nepríjemné. Nejazdím často so zapnutým rádiom a keď si chcem len tak potichu vychutnať jazdu tak to napríklad dnes bolo veľmi nepríjemné. Píšete tu o utesnení spätného zrkladna skutočne ste to niekto skúsil a problém sa vyriešil? Ak áno môžte prosím poslať fotku konkrétneho miesta ktoré spôsobuje problém a ktoré treba utesniť? Vyskúšam to tiež. ďakujem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já bych ten zvuk u sebe nepopsal jako pískání, přijde mi to spíš jako takový cvrčivý, mírně kovový zvuk. Jde to určitě zepředu před spolujezdcem, objeví se při sešlápnutém plynu, jakmile dám nohu dolu, cca během vteřiny ustane. Asi vyrazím do servisu, štve mě to. Navíc mám pocit, že oproti tomu, když bylo auto nové, tak se celkový zvuk auta změnil, jako by byla někde nějaká netěsnost nebo díra ve výfuku. Nový auto bylo úplně tichý, téměř neslyšný, teď je to takové brumlavě nebo prdlavě hlubší a hlasitější.

Zvuky se fakt blbě popisují.   :-)

 

Edit: Akorát jsem si teď všimnul, že píšu do sekce 1.2 66kW a jezdím s 1.2 81kW, ale myslím, že se jedná o totožný problém.

Editováno: , autor: elkanera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...