Přejít na obsah

Jaký olej a filtr do 1.0 TSI


redroker66

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
V 17. 3. 2023 na 17:15, Karel z HK napsal:

Byl jsem ve středu na prvním servisu s výměnou oleje 2 roky/17 000km. Před garáží jsem koukal na měrku oleje a olej byl tak 3 mm nad horní rysku (ten ohyb měrky). Dnes jsem to měřil u na studeným motoru (na měrku jsem navlíkl kroužek 5mm abych dostal hladinu do měřitelného pásma) a po odečtu je to taky nad tím ohybem měrky. Můžu to nechat nebo mám odsát? Dík Karel 

 

Při nadměrném množství oleje se v něm motorové části otírají více, než kolik měli inženýři v plánu. Větší odpor -> větší zátěž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 28. 3. 2023 na 11:07, medveka.svp napsal:

Nazdar,řešil někdo jaký olejový filtr?U některých je napsáno ,že má zpětný ventil a někde zase nic nenajdete.MV

Kdyby byl zájem, tak zde mají origo: Olejový filtr 1.0MPI, 1.0TSI - 1.5TSI Škoda 04E115561AC (skoda-dily.cz)  Jeho použitím je případná chyba vyloučena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám dotaz ... koupil jsem před dvěma roky tento olej, že ho použiju při výměně do fábie. Nicméně nejsem si jistý jestli po 2 letech a také se přiznám po tom co jsem ho blbec zapomněl v kufru v autě přes zimu, jestli se dá vůbec použít? Nemám ani tak obavu o trvanlivost, ale o to co se mohlo s konzistencí oleje stát při skladování v autě přes zimu - jsem holt zapomnětlivý blbec. Kdyžtak ho prostě dám do pr**** a koupím nový - nechci si zmrvit motor kvůli oleje za 1300,- díky za rady 


Motorový olej - 5W-30, syntetický longlife, ACEA C3, VW 504.00 a VW 507.00, MB 229.51 a MB 229.31, Porsche C30, DE distribuce, objem 5l

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
před 10 hodinami, JendaII napsal:

Zdar ve spolek. Letos poprvé budu měnit olej sám. Skončila mi 5 léta záruka... mám pred FL. Chodil jsem do AS každý rok, tak mi tam dávali 5W40 Shell dle normy 502.0. Mám v plánu nalít tohle, co vy na to??? Dle štítku to plní normu 504.0...

AUPR988.thumb.webp.bd31eb1c38a357daca09980bf2045901.webp

 

a proč jako chceš měnit olej, když ti tam lili celou dobu 502.00 5W-40, který se dává na interval 1rok/15tkm ? mraky uživatelů si nechávali krátit prodloužený interval 2roky/30tkm, kam patří tento LL olej 504.00 5W-30 právě proto, aby si tam mohli dávat ten hustší 5W-40..a ty najednou přemýšlíš o tomhle oleji ? proč ? pokud chceš měnit olej po 2 letech/30 tkm tak pak to chápu a je to správně, ale pokud chceš zůstat výměnou po roce, tak je to nesmysl i když samozřejmě bys chybu neudělal, když bys ho tam dal a vyměnil po roce, nic by se nestalo, ale když se tam dává 5W-40 celou dobu, tak bych v tom pokračoval, můj názor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...