Přejít na obsah

Jaký olej a filtr do 1.0 TSI


redroker66

Doporučené příspěvky

@shrek_85 a k čemu potřebuješ vědět, jakej olej ti ve výrobě nalili ? absolutně bezpředmětná informace..rozhoduje jen a jen specifikace i pro AS značka oleje je naprosto podřadná..nevím, jestli už jsem ti to tady náhodou nepsal, ale pokud tě to tak zajímá, tak ve výrobě se už cca od konce roku 2016 leje jen a pouze olej specifikace VW508.00 0W-20, ačkoliv v té době byl ještě FL scifi...a při výměně v AS ti tam bez problémů klidně nalejou 5W-30 nebo 0W-30 VW504.00, což je povolená levnější alternativa.V tomto článku to máš černé na bílém..

https://www.auto.cz/nove-motorove-oleje-0w-20-zelene-a-ridke-jak-budou-chutnat-motorum-111485

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netvrdím, že jsem to potřeboval vědět, abych mohl vyměnit olej.  A po přečtení této diskuse jsem opravdu došel k závěru, že jsem měl z výroby olej VW 508.00.  Na druhou stranu mi není jasné, proč kolem toho dělají takové tajnosti.  U nového auta za 500k by nějaká důvěryhodná informace o použitém oleji mohla být v ceně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

No to je prosté, proč to tají, aby si slabší jedinci, co neumí číst fórum, neměnili sami olej a báli se o záruku. Když jsem přebíral auto a ptal se prodejce, co je tam za olej, poslal mě k technikům a ti mě poslali za prodejcem :-) Prostě to z nich nevypadlo. Tady jsem se to dozvěděl během pěti minut. Mají z toho obrovský kšeft, když si účtují za litr oleje 2x víc, než je maloobchodní cena. To samé je debilní konstrukce světlometů/obtížná výměna žárovek a nutnost kódovat nový akumulátor. Naštěstí lze vše obejít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Z těch norem u olejů jsem trošku jelen. Fabia III 1,0TSi 81kW. Alternativně lze použít olej 504.00.  Většina olejů má danou specifikaci 50400/50700. Je to tedy v pořádku? Konkrétně chci dát Eurol Syntence FS LL 0W-30  Je pro motor lepší olej 0W30 nebo 5W30? Auto jezdí převážně krátký trasy po městě. 

Editováno: , autor: TomasKTM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@TomasKTM ano je to v pořádku, specifikace VW504.00/507.00 je povolenou alternativou k specifikaci VW508.00 a jestli zvolit 0W-30 nebo 5W3-30, na to neexistuje správná odpověd, obě jsou v pořádku, osobně bych zvolil 0W-30 právě kvůli tomu využívání vozu na krátkých trasách ve městě, nebot hlavně při nízkých teplotách, častějších startech při jízdách po městě se tato viskozita oleje rychleji dostává na potřebná místa. Ta 5W-30 se spíše doporučuje na dlouhé trasy, dálnice apod..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
před 12 hodinami, ski1961 napsal:

@Míša však to taky je naprosto v pohodě, leje se to tak skoro v každém AS, jedině snad kdyby si zákazník přál znovu 0W-20, tak s tím taky nemají problém. ale jak už jsem psal výše, je to povolená alternativa a i trochu levnější :-)

Jasně, ale zajímavé je, že když mi měnili olej poprvé, tak tam dali zase 0W20 a neptali se. Já budu velmi rád pokračovat v 0W30.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím, jsem novým majitelem ojetého vozidla Fabia 3 1.0TSI 70kw 2018. Chtěl bych přejít na 15.000km (nebo i 10.000) interval výměny oleje. Vyplatí se mi tam rvát v tomto případě long life nebo stačí klasický olej? Olej budu měnit sám, jen tak budu mít jistotu, že je opravdu vyměněn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, patrikderka napsal:

Zdravím, jsem novým majitelem ojetého vozidla Fabia 3 1.0TSI 70kw 2018. Chtěl bych přejít na 15.000km (nebo i 10.000) interval výměny oleje. Vyplatí se mi tam rvát v tomto případě long life nebo stačí klasický olej? Olej budu měnit sám, jen tak budu mít jistotu, že je opravdu vyměněn.

Důležité je, co máš, jestli před FL nebo po FL..protože v roce 2018 cca v polovině, kdy se láme nový modelorový rok nastopila verze FL, kde už je filtr pevných částic a tam je klasický olej již zakázaný a musí se tam lít jen LL olej a je jedno v jakém intervalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@patrikderka tak jinak..podívej se na to foto, to bílé je po faceliftu, to modré před faceliftem...rozdíl určitě vidíš, světla např.. tipnu si, že už bys měl mít podle toho nápisu vzadu uprostřed místo znaku tu vpravo, pokud máš světla jako to bílé, tak už má po faceliftu a tvůj motor již má filtr pevných částic takže nemusíš se zatěžovat tím, zdali obyčejný olej nebo longlife olej..protože do auta už musíš lít jen olej longlife specifikace 508.00 nebo alternativu 504.00,

1.jpg

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

patrikderka: podla svetiel vozidla  zistis ci mas pred FL alebo po FL............

 

pred Fl: 

 

https://eurozpravy.cz/ekonomika/ceska-republika/skoda-auto-ma-potize-s-odbytem-zhorsila-se-situace-na-cinskem-trhu.0bc1601b/

 

alebo ked pozries moju je pred FL

 

Po FL

https://www.topspeed.sk/testy-aut/skoda-fabia-iii-po-modernizacii-iba-s-trojvalcami-a-bez-dizla/14967

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Byl jsem ve středu na prvním servisu s výměnou oleje 2 roky/17 000km. Před garáží jsem koukal na měrku oleje a olej byl tak 3 mm nad horní rysku (ten ohyb měrky). Dnes jsem to měřil u na studeným motoru (na měrku jsem navlíkl kroužek 5mm abych dostal hladinu do měřitelného pásma) a po odečtu je to taky nad tím ohybem měrky. Můžu to nechat nebo mám odsát? Dík Karel 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...