Přejít na obsah

Dlzka dodania novej octavie


SaHo

Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Vrbaa napsal:

@Hammanmohl bych se prosím zeptat, zda je nějaký problém s DSG převodovkama? Objednával jsem 1/22 1.5 Tsi E-tec a měl jsem už několik odkladů, a mělo se vyrobit 15. týden, ale dealer mi dnes volal, že prý momentálně nejsou vůbec DSG, tedy se zatím odkládá na neurčito. Je to pravda s těmi DSG?

Su 14 tyzden vyrobena 2.0tsi dsg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já čekám na Octavii Combi  style 2,0 TDI 110kW automat a další příplatky. Objednáno 1. týden v dubnu 2022, kdy byl termín slíben do konce roku, kterému ale nikdo nevěřil. Na podzim aktualizace na 05/2023 a dnes nové info, že je plán na 10/23...... takže stále stejná písnička dokola.....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, tak moje auto (RS combi, 2.0 TSI M6) bolo už tiež vyrobené. Objednanie 20.1.2022, výroba 3.5.2023.

 

S predajcom som sa dohodol na prevzatí až v priebehu júna (auto je potrebné prihlásiť do 30 dní od nadobudnutia). Ide o to, že u nás na Slovensku sa od 1.7. mení výška registračného poplatku a pri výkone 180KW bude značný rozdiel. Výška poplatku platná do 30.6. je 1900€, od 1.7. to bude 360€. Takže už ten jeden mesiac navyše, čo na aute nebudem môcť jazdiť, mi za tú úsporu stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé. Evidují přes 400.000 objednávek. Kdyby to všechno byly Octavie, tak při aktuálním tempu je vyrobí za cca 12 měsíců. Kdybych počítal systém FIFO (plus samozřejmě dle výbavy mohou částečně měnit pořadí).

Hamman psal výše, že combi je aktuálně za 11 měsíců. Já už čekám 11 a mám čekat ještě 5-6.

400.000 Octavii to ale není, takže reálně to musí stíhat daleko rychleji - kdyby to bylo 200.000 Octavií, tak je to necelý půl rok na dokončení všech.

Ale je to jen matematika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jasně, to jsem ani neměl na mysli. Ale v uvedeném počtu objednávek jsou i ti, kteří objednali minulý měsíc a měli by se tak matematicky vyrobit do půl roku. Ale po delším čtení tohoto vlákna mi je jasné, že běžnou matematikou to nefunguje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mi volal dealer, už asi 6. posun, že kvůli nedostatku dílů do převodovek (1.5 TSI DSG) přesun výroby z 20. týden na 23. týden, objednáno 5.1.2022 a že skrz nedostatek dílů pro DSG ani tento termín není možné garantovat. Jsem z toho už fakt nešťastný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V odboráři o automatické převodovce nevidím zmínku o problémech ve výrobě, tak to asi jen není uveřejněno. Zato mě překvapila "plač-sekce" na zdražování - mně přijde, že zrovna tady si nemají na co stěžovat, když dostávají doplacenou i inflaci :D Tak snad nepůjdou do stávky, to by se asi termíny začaly opět posouvat. Nicméně mezitím by se na druhou stranu zase naskladnily díly : ))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...