Přejít na obsah

Dlzka dodania novej octavie


SaHo

Doporučené příspěvky

Citovat

U domácí Škody Auto se podle mluvčí Michaely Sklenářové nejméně čeká na Enyaq a Superb, a to přibližně tři měsíce. Nejdelší čekací lhůta je u Octavie, Kodiaqu a Fabie, kde v závislosti na zvolené výbavě a motorizaci dosahuje až osmi měsíců.

Poslední info z června mám přelom září/října. Už to nějak moc ani neřeším. Mám teď jiné starosti - než mi dodali auto, stihli jsme založit rodinu :D Jinak kromě myslím 2 příspěvků mám všechny v tomhle topicu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na druhou stranu posun z původního 02/2024 na 10/2023 není tak zlý :D Včera jsem psal dealerovi ohledně zaslání nabídky na přikoupení druhé sady kol. O nějaké změně termínu mi nic nenapsal - na druhou stranu ten "můj" dealer tam už nepracuje, takže se možná ani na aktuální stav nepodíval.

Díky :) Já doufám, že už je to konečné - do současného auta se nám při cestování už nevleze pes : ))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Boleslavák A to máš nějaké zákulisní info nebo vycházíš z různých zpráv na netu? Jak už moc neřeším ten můj aktuální termín dodání, tak posun dozadu by mě ale naštval :D

 

 

 

EDIT: Tak si odpovím sám: 

Citovat

Škoda Auto pozastaví od 11. září výrobu v závodě v Kvasinách na Rychnovsku, a to nejméně na týden. Částečně zřejmě omezí i výrobu v Mladé Boleslavi. Důvodem je výpadek významného dodavatele ve Slovinsku, jehož výrobu zničily záplavy. Výpadek postihl celý koncern Volkswagen. V pátek o tom informovala za automobilku Ivana Povolná.

 

Editováno: , autor: cross
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by ještě mohlo být v pohodě podle mě. MB se to má v tomhle týdnu dotknout méně (i když já oficiálním vyjádřením Škodovky už vůbec nevěřím :) ). Myslel jsem, že během celozávodky se trošku naplní sklady a pojedou případně z toho, ale nevím jak to chodí. Ale ty další týdny už budou asi poznamenané více.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle téma se tu několikrát řešilo. Je to dost složitý proces. Měli jste naprosto totožná auta? Já objednával taky s kolegou (on o 3 dny dříve), měl jinou výbavu, ve smlouvě jsme měli termín stejný. On dostal auto asi za 2,5 měsíce, já čekám 15. měsíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega měl Octavia Scout, modrá lava, 2.0TSI,dsg, navíc myslím kamera vzadu, sunset, tažné.

U mne Octavia Scout, bílá moon, 2.0TDI, dsg, navíc, tažné, kola 19´´, asistovaná 1,5 Plus, Hlídání mrtvého úhlu, Top ergonomická přední sedadla - Suedia.

Do toho teď ty setrvačníky ze Slovinska, a jsme tam, kde před 6 měsíci.

Ale zaráží mne, že nemají rezervního dodavatele. To je síla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Pedro32 napsal:

🤦‍♂️sice to není tak dramatický, ale stejně... Na druhou stranu v souvislosti se Slovinskem bude člověk rád, jestli to vyjde takhle. 😫

Dramatické by to nebylo po 3 měsících čekání, teď mě to docela štve :D A hlavně z důvodu, že standardně po tomhle posunu přijde další posun, pak další a v 2024 si to pojedu vyzvednout. Ideálně zrovna napadne 30 cm sněhu i na dálnici a budu objednávat znovu :D

 

před 29 minutami, JohnyT87 napsal:

Kolega měl Octavia Scout, modrá lava, 2.0TSI,dsg, navíc myslím kamera vzadu, sunset, tažné.

U mne Octavia Scout, bílá moon, 2.0TDI, dsg, navíc, tažné, kola 19´´, asistovaná 1,5 Plus, Hlídání mrtvého úhlu, Top ergonomická přední sedadla - Suedia.

Do toho teď ty setrvačníky ze Slovinska, a jsme tam, kde před 6 měsíci.

Ale zaráží mne, že nemají rezervního dodavatele. To je síla.

Tak to bude pravděpodobně tou rozdílnou konfigurací - na něco se čeká déle než u kolegy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://archiv.hn.cz/c7-67242680-16e2mp-8f6869997acf4a6

 

Citovat

Povodněmi zasažená firma KLS Ljubno dodává Škodě Auto pro její motory ozubená kolečka, tzv. věnce pro dvouhmotový setrvačník. „Záplavy nás překvapily hlavně tím, že jsme informaci o zaplavení strojů na výrobu těchto věnců obdrželi pozdě. Postiženými modely jsou tak Fabia, Scala, Kamiq, Octavia, Superb, Karoq, Kodiaq a Seat Ateca,“ přibližuje Povšík. Věnce chybí do spalovacích motorů E211, výroba elektrického Enyaqu tak v ohrožení není.

Zasažena výpadkem dílů není jen Škoda, ale i další závody koncernu hlavní značky Volkswagen – v Salzgitteru, Chemnitzu, Hannoveru, Wolfsburgu, Emdenu, Györu, Polkowicích a indickém Púne. Kvůli tomu musí celý koncern přibržďovat výrobu a upravovat své výrobní plány na celý rok. Ty už navíc zredukoval při představování pololetních výsledků.

„Naším cílem je co nejrychleji obnovit výrobu. Stroje byly úplně zatopeny, proto to není vůbec jednoduché. Výroba z tamních skladových zásob však nebude stačit, proto nyní oslovujeme čtyři jiné dodavatele, kteří by nám byli schopni tyto díly alternativně dodat,“ říká Povšík.

Výroba je tak zasažená v tomto týdnu, částečně i v tom dalším. „Ještě však nevíme, v jakém rozsahu,“ dodává  odborář. Výsledek zmíněného jednání s dodavateli ještě přitom není jasný a nyní se částečně v Mladé Boleslavi vyrábí z vyčištěných dílů po povodni. „Zpočátku to vypadalo hrozivě,“ nastiňuje.

 

Výroba v kvasinském závodě nyní stojí, v Mladé Boleslavi se omezuje. Začátkem příštího týdne prý proběhne další zasedání vedení firmy k výrobě, logistice a dílům. Budou se na něm řešit i odměny pro zaměstnance na odstávkách. Ti se ale doma o peníze bát nemusí, dostanou náhradu mzdy kvůli překážce ve výrobě na straně zaměstnavatele.

Fakt, že situace je pro koncern vážná, potvrzuje i vyslání špičkových údržbářů VW do Slovinska, kde pomáhají s nahozením výroby. Ta se ale nerozjede tak rychle, podle šéfa KLS Ljubno Mirka Straška se alespoň částečně obnoví v říjnu, ale i tak nebude firma schopna obsloužit všechny své zákazníky. V koncernu tak pravděpodobně dojde k podobnému přerozdělování kritických dílů, jako tomu bylo v nejhorší době nedostatku čipů. Jak z toho vyjde Škoda v souboji se značkami VW a Audi, je zatím otázkou.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://rychnovsky.denik.cz/zpravy_region/skoda-auto-v-nedeli-v-noci-zacne-obnovovat-vyrobu-v-kvasinach.html

 

Citovat

„Výrobní linky v kvasinském závodě se po téměř týdenní odstávce z důvodu chybějícího komponentu postupně rozběhnou od neděle 17. září od 22 hodin. V následujícím týdnu bude řešen případný přetrvávající nedostatek dodávek komponentů v mladoboleslavském i kvasinském závodě poklesem výrobního programu prostřednictvím možné redukce počtu směn, a to v závislosti na aktuální disponibilitě dílu pro jednotlivé modely se spalovacími motory,“ uvedla Povolná.

 

Editováno: , autor: Znedlob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...