Přejít na obsah

1,4 16V vs 1,6 16V


petrk1

Doporučené příspěvky

Máte někdo praktickou zkušenost s motory 1,4 16V a 1,6 16V? Rozhoduju se mezi 1,4 a 1,6, ale nikde nemají 1,6 jako předváděcí. Jel jsem s 1,4 a docela spokojenost. Předtím jsem si říkal, že půjdu do 1,6, ale prodejce mi řek, že když mi neřekne že sedim v 1,6 tak to ani nepoznám. Je to prý znát až když je roomster naloženej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdil jsem vsema motorizacema vyjma 1.4 TDi 51kW.

Rozhodni se podle toho, jak budes auto vyuzivat a dej si tu praci a zkus se pred koupi projet obema.

To ze prodejce tvrdi, ze kdyz ti to nerekne, nepoznas v kterem z tech dvou sedis, to je blabol.

Poznas to, proste 1.6 je podle meho vyrazne zivejsi, taky ovsem zere o cca 1l v prumeru vic (samo ze podle stylu jizdy muze byt rozdil vetsi nebo mensi).

A pokud nemas problem s financema, ber 1.6 16V.

Editováno: , autor: Maverick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdil jsem vsema motorizacema vyjma 1.4 TDi 51kW.

Rozhodni se podle toho, jak budes auto vyuzivat a dej si tu praci a zkus se pred koupi projet obema.

To ze prodejce tvrdi, ze kdyz ti to nerekne, nepoznas v kterem z tech dvou sedis, to je blabol.

Poznas to, proste 1.6 je podle meho vyrazne zivejsi, taky ovsem zere o cca 1l v prumeru vic (samo ze podle stylu jizdy muze byt rozdil vetsi nebo mensi).

A pokud nemas problem s financema, ber 1.6 16V.

Přesně tak, pokud nejsi omezený financema, ber silnější motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo praktickou zkušenost s motory 1,4 16V a 1,6 16V? Rozhoduju se mezi 1,4 a 1,6, ale nikde nemají 1,6 jako předváděcí. Jel jsem s 1,4 a docela spokojenost. Předtím jsem si říkal, že půjdu do 1,6, ale prodejce mi řek, že když mi neřekne že sedim v 1,6 tak to ani nepoznám. Je to prý znát až když je roomster naloženej.

Já mám najeto na svým 1.6 už 2200 km a s chodem motoru naprostá spokojenost. Je pravda, že ta spotřeba je zatím asi o 1 l větší (i když podle tabulek má být jen o 0,2 l). Jinak je tu diskuze o spotřebě a tam se porovnávají 1.6 s 1.4.

Je pravda, že nemohu srovnávat jízdní vastnosti s 1.4, ale otec má fabii sedan 1.4 55kW. Prostě ta 1.6 táhne víc - a hlavně je to znát v kopci a při vyšších rychlostech, prostě má tam ještě rezervu. Ale taková ta pružnost (zryhlení) z 0 do 50 km se mi zdá skoro stejná, potom už je 1.6 trochu lepší a víc je to znát nad 120 km/h

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky 1,6 a spokojenost. Měl jsem na 14 dní půjčenou krátkou Fabii 1,4 MPI ( slabší než ta 1,4 16V) a taky se s tím jezdilo docela dobře. Jezdím hlavně sám a po městě, takže jsem to nezkoušel při plném zatížení.

Teď o víkendu jsem přes Prahu vezl 4 dospělé a jedno 12 leté dítko a ani mi to při jízdě nepřišlo, že bych musel víc šlapat na plyn.

Mě by při rozhodování ovlivňovala ještě jedna věc a to, že 1,6 má vzadu kotouče a ne bubny ( prostě mi to k novému autu už v dnešní době nesedí :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Mám taky 1,6 a spokojenost. Měl jsem na 14 dní půjčenou krátkou Fabii 1,4 MPI ( slabší než ta 1,4 16V) a taky se s tím jezdilo docela dobře. Jezdím hlavně sám a po městě, takže jsem to nezkoušel při plném zatížení.

Teď o víkendu jsem přes Prahu vezl 4 dospělé a jedno 12 leté dítko a ani mi to při jízdě nepřišlo, že bych musel víc šlapat na plyn.

Mě by při rozhodování ovlivňovala ještě jedna věc a to, že 1,6 má vzadu kotouče a ne bubny ( prostě mi to k novému autu už v dnešní době nesedí :D )

Pokud je auto vybavené ESP má i 1,4 vzadu kotoučové brzdy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, doporučuji vzít 1.6 - mám Rooma 1.6, už jsem s ním najel cca 6000 a je to super motor. Motor 1.4 znám z Fabie a proto jsem se rozhodl vzít 1.6. U 1.6 když jedeš klidnou jízdou - hodíš tam pětku a jedeš. Když chceš svižnější jízdu, tak je rozdíl hodně znát.

S tou spotřebou to není tak jednodznačné, teď jsem jel do rakouska a zpět na průměr 7,1 což je HODNĚ dobrý výsledek. Přičítám to tempomatu - ten doporučuji pokud jezdíš hodně mimo město. Ve městě se využije málokdy.

Rozhodně doporučuji 1.6!

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mnoo., jak psal Jirka 67, tak nastup kroutaku je u obou motoru temer stejny, ale pri vetsich rychlostech, ma 1.6 dostatecny prebytek vykonu na rychle a bezpecne predjeti, coz u 1,4 uz neni.,.,

Jenze Rumik je prvotne stavenej jako pohodlny, prostorny rodiny auto, kde se nepredpoklada ze budes muset riskantne predjizdet ze? :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
Já mám 1.4 16V najeto 4500km a sem s tímto motorem naprosto spokojen i nad 130 mi krásně zrychluju, měl sem předtím fábii s motorem 1,2 HTP 40Kw a je to opravdu rozdíl a i pri 5 cestujících sem nepocítil rozdíl v akceleraci... :)

Ale v Tvém případě je názor hodně ovlivněn tím, že jsi šel z bezmotoráku do 1.4. Já bych rozhodně volil (a zvolil jsem) 1.6.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Já mám 1.4 16V najeto 4500km a sem s tímto motorem naprosto spokojen i nad 130 mi krásně zrychluju, měl sem předtím fábii s motorem 1,2 HTP 40Kw a je to opravdu rozdíl a i pri 5 cestujících sem nepocítil rozdíl v akceleraci... :)

to je tazko posudzovat u teba jednoducho ta 40kWje slaba v meste je v pohode ale mimo mesto je to slabe. (v kopci je to podlaha)

p.s.: rozhodoval by som sa kde budes jazdit ak budes casto jazdit po dialnici tak tam bude lepsia 1,6 a este by som uvazil ako budes nalozeny ak budu jazdy s nalozenym autom tak tiez 1,6 bude lepsie. to si musis stanovit urcite body a porovnat pre a proti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Jezdil jsem s obema motory a oba jsou docela dost bidny.... Ted jsem zkousel 1.4 63kW v Roomsteru a to skoro vubec nejede. Dokonce, dokud me kamarad neupozornil, ze je to 1.4, tak jsem myslel, ze jedu v 1.2 HTP, ma to uplne stejny zvuk. S 1.6 16V 77kW jsem jezdil ve sluzebni Bore a to byla taky bida s nouzi. Ani jeden z techto dvou motoru bych si nekoupil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdil jsem s obema motory a oba jsou docela dost bidny.... Ted jsem zkousel 1.4 63kW v Roomsteru a to skoro vubec nejede. Dokonce, dokud me kamarad neupozornil, ze je to 1.4, tak jsem myslel, ze jedu v 1.2 HTP, ma to uplne stejny zvuk. S 1.6 16V 77kW jsem jezdil ve sluzebni Bore a to byla taky bida s nouzi. Ani jeden z techto dvou motoru bych si nekoupil.

jenže pak už nic jiného není

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

obecně mě s politikou benzínových motorů koncern pěkně seee, pro fábku - room není v podstatě nic, 1,4TSI bude stát ranec peněz neadekvátní k tomuto autu (ostatně jako cena 1,9TDI), v octě je jen 1,8tsi resp 2,0tsi ale jen v RS-u, když se podívám ke konkurenci, tak mi je smutno, a nafta pro fábku-room? mimo 1,9 taky hrůza a běs, octy jsou na tom líp, ikdyž za hodně peněz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je pravda, že oba 16V motory mají ve spodních otáčkách poněkud mrtvolný projev ale stačí jedničku vytočit nad 4200 aby se motor nadechl a pak už běží oba docela pěkně. Toto je ale normální chování všech 16V motorů-potřebují otáčky aby se rozeběhly. Samozřejmě u atmosférikého motoru výrazně platí, že objem ničím nenahradíš a tak vyšší kroutící moment v 1.6 je znát, ale je to o penězích, nákup 1.6 je přeci jen dražší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zrovna tento problém řeším a taky se nemohu rozhodnout. Do teď jsem jezdil s atmosferickým dieslem 1,9D/51kW. Podle toho vypadá styl jízdy. Jsem zvyklý řadit v nízkých otáčkách a když jsem jel s předváděčkou 1,4/63kW v roomsteru, dostal jsem se na strašlivou spotřebu podle PPC kolem 10 L/100km. Mám nabídku na skladovou 1,6/77kW za cca 350 000 a tak nevím jestli ji vzít, nebo objednat 1,4/63kW. 60% cest jezdím mimo město, ve čtyřech a s plným kufrem.V rámci rychlostních limitů ČR. Neví tady někdo jak jsou na tom oba motory se spolehlivostí a náročností na údržbu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...