Přejít na obsah

Protočení motoru bez oleje


dv80

Doporučené příspěvky

Kdyby ho protočil ručně pomalu tak to ještě pochopím. Ale točit s ním "nasucho" přes startér, jsem teda nezažil. Třeba mu za to motor brzo podá ruku (ojnici) :-)

Nechat vykapat a hotovo. Nová plnící náplň versus plnící množství oleje je myslím cca 0,4L. Tak jestli se to někomu vyplatí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdy nenechte dlouho kapat, hlavně ne třeba přes noc. Půl, max hodina, když na to je chuť, ale ihned nalít a protočit - toto jsou slova zkušeného mechanika ze ŠA, jinak motor dostane co proto, pravděpodobně nejvíc na klice a ojnicích. Novodobé motory mají rádi olej a né sucho. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

29 minutes ago, Dodi 15 said:

Nikdy nenechte dlouho kapat, hlavně ne třeba přes noc. Půl, max hodina, když na to je chuť, ale ihned nalít a protočit - toto jsou slova zkušeného mechanika ze ŠA, jinak motor dostane co proto, pravděpodobně nejvíc na klice a ojnicích. Novodobé motory mají rádi olej a né sucho. 

Hm... Tak teda by som chcel vedieť, čo mi poradí zkušený mechanik ŠA - v garáži mám mladého veterána, ktorý má len letnú značku, takže od listopadu do března nesmie na ulicu. Že by olej vydržal na všetkých častiach motora 5 mesiacov ale po vypustení a odkvapkaní len niekoľko minút inak motor dostane co proto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen uvaha, ve vane je nejaka hladina oleje, klika pravdepodobne v oleji, kdyz vypustim olej, tak odkape pres noc i z kliky, saci kos odkapany taky a bude da se rict sucho vic nez treba  po pul hodine a opetovnem naliti. Po vymene oleje pres noc urcite bude trvat dele promazat celou soustavu, nez u auta ktere stoji mesice a ma zalito.

Jinak, mel to byt jen poznatek a doporuceni, urcite bych si na vymenu oleje nebral den dovolene :-)

 

Edit: @OpelInsi uplne jsem vynechal olejovy filtr, ktery po povoleni bude mit vliv na vyteceni z mazaci soustavy oproti dlouhodobe stojicimu vozidlu. 

Editováno: , autor: Dodi 15
Edit filtr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...