Přejít na obsah

Moc oleje v motoru.


m.krizovka

Doporučené příspěvky

Víc by ho tam být asi nemělo, myslím že se tím ničí katalyzátor

Je to tak, jak píše Escrito.. V servisech to odsávají, mají na to zařízení..

Jediná možnost jak to udělat v "domácích podmínkách" je opatrně uvolnit vypouštěcí šroub

a nechat jednoduše něco málo odtéci. Každopádně nepřelívat, je to vážně zbytečné.

Lepší nalít méně, poté spíše dolévat než upouštět.. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak nechaj si odsat olej ak mas 16V aj ja som mal preliaty olej. cize vlastna skusenost, aj ked das odsat olej tak podla mna bude klukovka viac cez odvetranie fukat olejove plyny a zasierat filter, niekto nemava olej na filtry ja mavam olej na nom. daj to odsat olej je dobre mat medzi ryskami min a max.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim Vas, nedavno mne na motore 1.4 Mpi 50 kW menili olej, 4 litre, doteraz sa mi vzdy hladina oleja drzala v tej mriezkovanej casti na mierke, teraz mam hladinu presne na tej urovni, kde sa lame mierka (je tam taky zahyb). cize asi pol cm nad tou mriezkovanou castou. je to ok?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ja myslim, ze to moc precenujete. Dnesni auta jsou hodne blbuvzdorna a rozhodne se vubec nic nestane, pokud je tam o 1cm nad nebo pod minimalni znackou. Ve svych zacatcich jsem s Feldou najel asi 5 000 se zcela suchou merkou a ten motor jeste ted po 10ti letech stale normalne beha. To co je tu vyfocene neudela urcite vubec nic.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi tak a v dnesnej dobe je to myslim si skor naopak, to stare skodovky zniesli kadeco ale ked aj u nich nebol olej na sucho to neslo :D mno a u novych aut si myslim ze to netreba precenovat ako pisem myslim si ze blbu vzdorne boli skor starsie a nie nove auta, ved nas vyrobcovia len nutia kupovat nove a nove tak preco by robili blbu vdzorne? by si kazili ksef nie :D sory za OT

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem jednou do OI nalil asi o 0,5 cm oleje nad rysku a řešení je jednoduché a čisté, stačí si od nějaké zdravotnice (mám doma) sehnat

50 ml stříkačku a hadičku od infuze, tu strčíš v klidu měrkou do olejové vany, párkrát natáhneš stříkačku a je to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...