Přejít na obsah

Volba tlumicu


krysarr

Doporučené příspěvky

Čau chlapi , tak jsem šel taky do kayaba excel , jízdní vlastnosti opravdu super , mírná daň za to , je ale podle mě průjezd příčných nerovností , nebo třeba záplat na silnici , je to cítit víc , než origo .

Nevím jestli je to u nových tlumičů normální , ale zdá se mi , že se po výměně tak o 1-2cm zvýšil podvozek , hlavně vepředu , je to normální ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau chlapi , tak jsem šel taky do kayaba excel , jízdní vlastnosti opravdu super , mírná daň za to , je ale podle mě průjezd příčných nerovností , nebo třeba záplat na silnici , je to cítit víc , než origo .

Nevím jestli je to u nových tlumičů normální , ale zdá se mi , že se po výměně tak o 1-2cm zvýšil podvozek , hlavně vepředu , je to normální ?

To je celkem běžná věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Mám tady nabídku, pro zájemce o tlumiče Kayaba zatím na Oct I

Excel G .... 1250,- kus ... stejná cena u předních i zadních. tzn 5000,- za komplet sadu 4ks

Ultra SR ... 2300,- kus ... stejná cena u předních i zadních tzn. 9200,- za komplet sadu 4ks

sebo.w@seznam.cz

dále tlumiče Sachs, Monroe standart + Reflex

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, také mám dotaz. Jaká značka tlumičů je prodávána pod "originálním dílem"?

Ty od Škodovky jsou nejlepší, ale chtějí za ně pěkně velké peníze. Protože je od někoho překupují, bylo by lepší Škodovku vynechat.

Je to skutečně Monroe??

Jinak mám Octávii, jezdím taxislužbu v Krkonoších. Výdrž originálních tlumičů - přední 70-80 tis. km, zadní 100-110 tis. km.

Sachs a Bilstein jsou šmejdy. Přední - 30-40 tis. km, zadní nezkoušeno, ale pravděpodobně cca. 70 tis. km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
Řešíte nějak když jsou potrhané ty molitanové harmoniky nahoře na zadních tlumičích?

Pravý mám urvaný a levému už moc nechybí. Má to cenu měnit nebo s..t na to?

Osobni zkusenost nemam, ale doporucuji vymenit. Nebude Ti pak na kluzaky litat bordel ( hlavne v zime a na vode ) a tim padem vydrzi tlumice presne tolik, co maji. Bez tech pouzder vydrzi mene....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešíte nějak když jsou potrhané ty molitanové harmoniky nahoře na zadních tlumičích?

Pravý mám urvaný a levému už moc nechybí. Má to cenu měnit nebo s..t na to?

Osobni zkusenost nemam, ale doporucuji vymenit. Nebude Ti pak na kluzaky litat bordel ( hlavne v zime a na vode ) a tim padem vydrzi tlumice presne tolik, co maji. Bez tech pouzder vydrzi mene....

V září to dám dokupy, pane :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Mám tady nabídku, pro zájemce o tlumiče Kayaba zatím na Oct I

Excel G .... 1250,- kus ... stejná cena u předních i zadních. tzn 5000,- za komplet sadu 4ks

Ultra SR ... 2300,- kus ... stejná cena u předních i zadních tzn. 9200,- za komplet sadu 4ks

sebo.w@seznam.cz

dále tlumiče Sachs, Monroe standart + Reflex

Zdravím,

chtěl bych měnit tlumiče...značka bude KAYABA, ale:

- zadek Gas-A-Just / nebo Exel G ?

- předek Exel G / nebo Premium

jaký je v tom rozdíl a co mi doporučíte?

Děkuji....dost bylo houpání...!!!!! :-))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tady nabídku, pro zájemce o tlumiče Kayaba zatím na Oct I

Excel G .... 1250,- kus ... stejná cena u předních i zadních. tzn 5000,- za komplet sadu 4ks

Ultra SR ... 2300,- kus ... stejná cena u předních i zadních tzn. 9200,- za komplet sadu 4ks

sebo.w@seznam.cz

dále tlumiče Sachs, Monroe standart + Reflex

Zdravím,

chtěl bych měnit tlumiče...značka bude KAYABA, ale:

- zadek Gas-A-Just / nebo Exel G ?

- předek Exel G / nebo Premium

jaký je v tom rozdíl a co mi doporučíte?

Děkuji....dost bylo houpání...!!!!! :-))))

Já nejsem servisní technik ani obchodní zástupce Kayaby, takže nedokážu závazně doporučit typ, nebo pojmenovat rozdíly mezi těmito tlumičema v praxi na autě.

Umím je hlavně zajistit za relativně slušnou cenu.

Ale když jsem si tak trochu prostudoval co se píše o těchto tlumičích, tak bych řekl že je to asi takhle.

vpředu Excel G nebo Premium,

Premia jsou klasické olejové tlumiče, takže jsou bez protitlaku plynu, tlumí jen pohyb ve směru tlaku na pístnici a řekl bych že budou mít pomalejší reakce na pohyb a protipohyb, není tam ta pomoc plynové tlakové náplně. A tlumící účinek bude podle mně relativně závislý na teplotě oleje, po ránu a v zimě se to bude chovat trošku jinak než po zahřátí.

Excel G jakožto klasické plynokapalinové tlumiče mají tlakovou plynovou náplň + olejovou náplň. Stlačený plyn pomáhá tlumiči v protipohybu a myslím, že tedy bude mít rychlejší reakce na pohyb kola a podle mně je komfortnější a přitom neztrácí na tuhosti.

A vzadu Excel G nebo Gas A Just,

tak typ Gas A Just jsou plynokapalinové tlumiče s vysokotlakou plynovou náplní a mají tam ještě nějaké rozdíly v přepouštěcích ventilech.

Protože je dělají jen na zadek, tak bych si troufl říct, že vlivem té vysokotlaké náplně budou líp splňovat požadavky na tlumení u často různě zatížené zadní části auta - tohle bude podle mně jejich hlavní úkol a síla.

Takže závěr, podle mně dopředu Excel G a dozadu podle toho jestli jezdíš často s různě zatíženou zádí.

Ale myslím zatížení poměrně extrémní, znám jednoho co zásobuje svojí Fabkou combi večerku a vozí plné auto zboží a to sedí až zástěrkama na zemi a pak si s autem vyjede jen tak ve dvou poprázdnu, takže tak nějak.

V tuto chvíli nemám po ruce ceny na ty Premia a Just A Gas tak je zítra doplním ať je to kompletní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tady nabídku, pro zájemce o tlumiče Kayaba zatím na Oct I

Excel G .... 1250,- kus ... stejná cena u předních i zadních. tzn 5000,- za komplet sadu 4ks

Ultra SR ... 2300,- kus ... stejná cena u předních i zadních tzn. 9200,- za komplet sadu 4ks

sebo.w@seznam.cz

dále tlumiče Sachs, Monroe standart + Reflex

Zdravím,

chtěl bych měnit tlumiče...značka bude KAYABA, ale:

- zadek Gas-A-Just / nebo Exel G ?

- předek Exel G / nebo Premium

jaký je v tom rozdíl a co mi doporučíte?

Děkuji....dost bylo houpání...!!!!! :-))))

Já nejsem servisní technik ani obchodní zástupce Kayaby, takže nedokážu závazně doporučit typ, nebo pojmenovat rozdíly mezi těmito tlumičema v praxi na autě.

Umím je hlavně zajistit za relativně slušnou cenu.

Ale když jsem si tak trochu prostudoval co se píše o těchto tlumičích, tak bych řekl že je to asi takhle.

vpředu Excel G nebo Premium,

Premia jsou klasické olejové tlumiče, takže jsou bez protitlaku plynu, tlumí jen pohyb ve směru tlaku na pístnici a řekl bych že budou mít pomalejší reakce na pohyb a protipohyb, není tam ta pomoc plynové tlakové náplně. A tlumící účinek bude podle mně relativně závislý na teplotě oleje, po ránu a v zimě se to bude chovat trošku jinak než po zahřátí.

Excel G jakožto klasické plynokapalinové tlumiče mají tlakovou plynovou náplň + olejovou náplň. Stlačený plyn pomáhá tlumiči v protipohybu a myslím, že tedy bude mít rychlejší reakce na pohyb kola a podle mně je komfortnější a přitom neztrácí na tuhosti.

A vzadu Excel G nebo Gas A Just,

tak typ Gas A Just jsou plynokapalinové tlumiče s vysokotlakou plynovou náplní a mají tam ještě nějaké rozdíly v přepouštěcích ventilech.

Protože je dělají jen na zadek, tak bych si troufl říct, že vlivem té vysokotlaké náplně budou líp splňovat požadavky na tlumení u často různě zatížené zadní části auta - tohle bude podle mně jejich hlavní úkol a síla.

Takže závěr, podle mně dopředu Excel G a dozadu podle toho jestli jezdíš často s různě zatíženou zádí.

Ale myslím zatížení poměrně extrémní, znám jednoho co zásobuje svojí Fabkou combi večerku a vozí plné auto zboží a to sedí až zástěrkama na zemi a pak si s autem vyjede jen tak ve dvou poprázdnu, takže tak nějak.

V tuto chvíli nemám po ruce ceny na ty Premia a Just A Gas tak je zítra doplním ať je to kompletní.

Zdravím...a díky,

odkud jsi? Já z Prahy a v Praze je má PV Mobil za 1290 á kus, tak je vezmu asi tam....

a vypadá to na Exel G předek, u zadku nejsem ještě rozhodnut, mám 4-členou rodinku...přes týden jezdím sám a na víkendy všichni zase na chalupu, takže spíše na Just A Gas

a líbí se mi když je ten zadek trochu víše..:-)))

Octa TDi a jak jede !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Chci se zeptat kdo kupoval Kayaby na www.autopet.cz jaký máte zkušenosti s tímto obchodem (termín dodání a podobně)?

Kupoval jsem je tam taktéž a spokojenost, sadu EXEL G.

O víkendu sem dal zadní, a tento víkend budou přední.

Už teď je to změna jako k....a !!! Nechápu jak jsem s tím předtím mohl jezdit!!!!

Zatím zdravím a DOPORUČUJI KAYABA...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nechcete naopak někdo zvýšit na zimu svoji Octavii :)? Po pdobné akci mi zbyly přední i zadní tlumiče, takové ty z verze "paket pro špatné cesty", ovšem nemám k nim už pružiny, ty by se musely dokoupit :).... jsou jen lehce jeté (cca 10k).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám namontované na všech kolech Kayaba Excel-G, nejprve bych zde chtěl vyzvednou Seba, lepšího obchodníka prostě neznám, tímto mu ještě jednou děkuji !!!

No sice jsem na nich moc nenajel, ale cestou do práce jezdím přes určité kotáry, tak to mohu částečně porovnat. Jinak tlumiče tam byly původní tedy najeto na nich 246.000 km. Na nových tlumičích mohu kladně hodnotit boční náklon v zatáčkách, při rychlých vyhýbacích manévrechm, předjíždění apod. Pro mé potřeby jízdy plně vyhovuje a spokojenost maximální. Jen mě trošku zklamalo to tlumení. Čekal jsem že rázy co jdou do karoserie při projetí větší nerovnosty budou méně cítit, ale řekl bych že je to to samé :( otázkou je, jestli když jedu sám a s prázdným kufrem a auto je "lehké" tak že to snadněji nadskočí než kdybych je se čtyřmi lidmi na palubě, nevím.

Pokud to shrnu,boční naklápění a předozadní naklápění (brždění, rozjíždění) je super, auto drží. Ale ohledně komfortu tlumení jsem čekal víc. Přeci jen je to stále srovnatelné s původníma, které maj najeto téměř 250.000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak musím trošku poupravit co jsem napsal, asi jsem tomu dával moc na prdel při těch testech, na dlouhých trasách, které jezdím často už je tlumení velmi komfortní, velmi se výměnou zvýšila bezpečnost při projíždění zatáček, teď už jsem maximálně spokojenej, Kayaba Excel-G mohu doporučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Vstoupil jsem do klubu Kayaba Excel G! Mám je ode dneška na autě (OI Combi 1.9 TDI 66kW, 2003), jak předek, tak zadek a můžu jenom potvrdit, co se tu píše. Kupoval jsem přes autopet, došlo do 2 dnů.

Oproti originálu jsou miliónový. Origo byly sice pořád dobrý (podle testu byly výborný, měly najeto 90tis km), ale vadila mi ta houpavost. Teď se auto chová úplně jinak, náklony malý, přitrdilo to, tvrdost na přejezdech je ale pořád přiměřená. Zároveň jsem jedním vrzem z letních 16" přezul na zimní 15" a i s těmi zimáky to jede líp než původní tlumiče na 16". Už se teda těšim na jaro až se svezu na Kayabech s letníma 16". Nemám tedy zatím porovnání stejný kola a změna tlumičů, ale už podle toho, že to na zimákách sedí líp a málo se houpe než dřív, to bude na letních malá motokára (přeháním).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...