Přejít na obsah

Porucha motoru pri startu 1.2 TSI - preskocene rozvody


Doporučené příspěvky

Jo jo, nechtěl jsem jen jít úplně do detailů, už takhle to může být pro někoho příliš. Dalo by se i víc, ale kdo by to četl a nepatří to zrovna do sekce - přeskočené rozvody.



 

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj přímo předcházející příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Dnes sem auto dovez na 3 vyměnu rozvodu technik řikal že meni cele ozubene kola a řetez. že v 17 hod auto bude redy ve 16 hod tel Omlouvame se ale nasadili sme rozvody a přeskočil nam rozvod o 2 stupně. Tak že čekam co škodovka udajně dokonce u tohoto problemu opravi hlavu motoru.Že už neměni snad ani motory jen ve vyjimečnych připadech Tak že motor bude v haji a to po 4 letech na odpis neprodejne max zrale hodit ze skaly. pokut nevyměni motor sami budu to řešit přes pravniky už me došla trpělivot Sem zvědav jak dopadnu) Budu informovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tomhle by se fabrika podílet neměla - to je problém servisu, skočilo to jim, oni by měli řešit, jak se s tebou vyrovnají, jestli budou měnit za vlastní jen tu hlavu, nebo i opravovat zbytek motoru - ty bys měl platit jen to, co bylo v zakázkovým listu mimo záruční opravy a samozřejmě mimo všecko to, co se poškodilo tím skočením. V ideálním případě (pokud ta výměna řetězu byla pořád ještě na záruku) bys tak neměl zaplatit ani vorla. A ještě bys mohl požadovat odškodnění za zdržení = minimálně by měli ZADARMO = NA SVOJE TRIKO poskytnout náhradní vozidlo, abys byl po dobu opravy jima způsobenejch škod mobilní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto je v zaruce platit nebudu nic. 54tisic 4 mesice do padnuti zaruky. Asik je to problem servisu to nevim  zitra to rozebere a zavola jak je to poškozene a co a jak motor leži na servisu nahradi tak doufam že to plesko tak že vyměni motor co škoda vyda za novinku stoji za hovno viz tyhle rozvody viz podložka pod turbo kdy auto se stalo line. Človek kupuje auto že mu vydrži aspon 8 let a 125tisic bez problemu a v 54 tisicich 3 rozvod brzdy zadni se sekaji vyfuk  hnije bez uznani reklamace. Děs a hruza doufam že škoda nebo muj servis se ktomu postavi čelem a vyměni motor. Jinak muj zeleny šip pujde z domu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opakuju, s tímhle fabrika nebude řešit vůbec nic - v obchodním stavu, kterej vyžaduje záruku, jseš výhradně ty a tvůj prodejce, případně k tomu přistupuje i servis.

 

A na rovinu, doporučuju sehnat si nezávislýho mechanika nebo rovnou soudního znalce, kterej motor obhlídne až ho rozdělají a nezávisle na mínění servisu posoudí, jestli vůbec má cenu ho dávat znovu dohromady!!!!

 

Oni totiž určitě budou trvat na svým, že motor je i po orazítkování pístů opravitelnej, ale co ty šlehy učunily s ojnicema, šálama a klikou už neřešej - takže max. vymění písty, pokud jsou popraskaný, jestli nebudou děravý, tak jsou schopný je tam i nechat a vyčenžovat jen pozohýbaný ventily. Takhle načnutej motor se ti pak měsíc po záruce vysere definitivně na prasklej píst nebo zlomenou ojnici, jenže nikdo už neuzná, že to zavinili oni zanedbáním případnýho potenciálního poškození - "dyť ten motor ujel od opravy minimálně 10 000km...!!!" - jasně, ale ten motor by měl po oravě bejt minimálně ve stejným stavu, jako před poškozením a vlastně v lepším, protože by měl mít vyměněný rozvody. Takže by se rozhodně neměl vysrat dřív, než se zase něco příslušně opotřebuje - ale vinu servis neuzná, protože už to bude po záruce blablabla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže žádný odborník z mé strany se na motor nedíval. Volal sem do Škodovky ať na to dohlídnou, včera servis volal, že se to stále řeší se Škodovkou. Dnes SMS, máme od Škodovky vyjádření, že vám vyměníme motor, už je na cestě:)  Měl jsem strach, že motor opraví a auto půjde na prodej, ale musím pochválit Škodovku za dobrou péči o zákazníka a hlavně poděkovat tomu, kdo posvětil výměnu motoru mého zeleného šípu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to ovšem platí při opravách mimo záruku. Pokud něco opravuješ v záruce v rámci pozitivní reklamace, pak se tím záruka neprodlužuje. Prodlouží se ti pouze o čas, po který si danou věc nemohl užívat, tedy třeba o týden, pokud oprava trvala týden, resp reklamace trvala týden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lepši novy motor bez zaruky než ve starem motoru narvano 5 opravarenskych sad a zaruka za 4 měsice fuč a auto total neprodejne a časovana bomba. Jen by mě zajimalo jestli tam nechaji starter vodni pumpu a turbo a dalši  puvodni nebo vyměni za nove komplet všecko???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi pojde vsetko do prdele ked motor tak motor

 

a mas silne nervy ja by som im nadaval tolko a plieskal cely motor o hlavu az by sa z toho nespametali fakt super servis :kol-44:  :kol-44:  :kol-44:

 

pardon pane ale vase auto je nefunkcne dohukali sme motor  :kol-134:  :kol-134:  :kol-134:   strasne nieco :kol-134:  :kol-134:  :kol-134:

Editováno: , autor: juraj07
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo nervy mam v prdeli.Ještě sem si na kole vymlátil zub  a na druhy den mě zničili motor plus tet jezdím sockou.A sám se divím že sem je tam ještě nezadupal do země. Maji jediné štesti že sedím v práci až do večera. Měl sem změnit servis hned potom jak mě nějaký učen  nenasadil viko na olej a olej byl po celém motoru jako omluva 1l oleje a motor vystřikany horkou vodou a od te doby ten motor vypadá šíleně ještě žijí v Ostravě(nejšpinavější město Evropy). Ale zase třeba Opel nám nenalil do auta olej vůbec jen ho vypustili.

Editováno: , autor: Jan tsi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minuly servis mě zase nechal jezdit z prokousanýma kabelami od kun prej že to nenašli to sem jim přesne řekl co to je že jeto asik rozkousane až sem je rozprášil ve škoda i kabely rozkousané sem měl zdarma tolik mé zkušenost z origo servisem.

Editováno: , autor: Jan tsi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Nejedná se o servis z OV.Vyjádření z mého servisu: auto bude v pondělí (MOŽNÁ) nemáme těsnění, ale došel nám motor :kol-44:  Motor se tedy mění tzv. Short motor(turbo  a alternátor zůstává původní) Pumpa a rozvody jsou v motoru nové. Náhradní auto mě slušně poslali do háje, ale je to maličký servis, možná je fakt  a mají všechny půjčené. Ale aby někdo objednal motor a zapoměl těsnění, . Ale musím se zastat servisního technika, velice milý človek, asi jen díky tomu člověku jsem je nezadupal do země a chápu, že toho má dost

Editováno: , autor: Jan tsi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo nervy mam v prdeli.Ještě sem si na kole vymlátil zub  a na druhy den mě zničili motor plus tet jezdím sockou.A sám se divím že sem je tam ještě nezadupal do země. Maji jediné štesti že sedím v práci až do večera. Měl sem změnit servis hned potom jak mě nějaký učen  nenasadil viko na olej a olej byl po celém motoru jako omluva 1l oleje a motor vystřikany horkou vodou a od te doby ten motor vypadá šíleně ještě žijí v Ostravě(nejšpinavější město Evropy). Ale zase třeba Opel nám nenalil do auta olej vůbec jen ho vypustili.

na com jazdis? Felda? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na 1.2 TSI 77 kW již třetí rozvodovou sadu, na této ujeto cca 30.000 km. Celkový stav tachometru je 54.000 km. Jednou za čas mi na chvilku při startu zarachotily rozvody /nastartování motoru po krátké jízdě, kdy se pořádně neohřál olej/. Nicméně dnes jsem jel nějakých 150 km, a na křižovatce na volnoběhu bylo slyšet známý zvuk. Při přidání plynu hluk přestal, pokud se plyn ubral opět začal. Dojel jsem domů a auto raději odstavil. Zítra s tím pojedu do servisu, tak jsem zvědav co na to ve VW řeknou. Auto má necelé 4 roky a tohle mě vážně štve. Přitom olej to nežere, spotřebu mám dlouhodobou pod 6 litrů. S autem se jezdí slušně, žádné prasení, podtáčení, většinou se pohybuju u zahřátého motoru nad 2000 ot/min. Pokud je potřeba zrychlit, tak podřazuju a neroztahuju motor z nízkých otáček. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...