Přejít na obsah

Rapid vs konkurence


Pawouk

Doporučené příspěvky

Toledo? Z bláta do louže. Vždyť se dělá v Bolce a je to dvojče. A že by měli odlišnou kvalitu dílů pro Seat v jiných bednách o tom silně pochybuju. Otázkou je, jak je na tom s kvalitou Rapid/Toledo dnes po 4 letech výroby. Možná nové auto tě už tolik zlobit nebude. Holt jsme byli do koupi hrrr a proto těch problémů bylo víc.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak. Vsak tu je kluk s Toledem a resil silentblok stejne jako my ovsem s jeste horsim pristupem servisu. Jeden kluk co ma O2 zde ukecal bratra at si koupi Cupru ze Skody stoji za hovno a hadej, auto nema ani 10tis a uz resi od predni poloosy nejake vrneni a nikde si s tim nevi rady. Seznam zavad TPi je tez velice zajimavy co se mu podarilo ziskat k Leonu. Tak, ze pokud chces jine tak nejlepe pryc z koncernu ale to neznamena ze si polepsis jak pise Motaa. Na druhou stranu proc podporovat zase ty, s kterymi si nebyl spokojen. Co mam vypozorovano nebo je to muj nazor tak jakz takz nejakou kvalitu si drzi Japonci. Sam bych dnes nevedel co poridit. Jsem jiz dost ponaucen a jsem toho nazoru, ze cim novejsi tim horsi a je jedno jestli jde o Fabii nebo Superba. Apropo i U S3 he velky problem s adaptivnim podvozkem. A je tam rada jinych problemu jsk se dalo cekat. At koupis cokoliv urcite se vyvaruj uplnym novinkam. Coz sam vis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dík za rady, ale fakt nevim co dál. Silenblok by už neměl být problém, ne? Japonec by možná nebyl špatný, ale za cenu toho toleda se bude hledat asi těžko a mini auto taky nechci.

Víc jak 300-320 tis dát nemůžu :(

bereš auto za hotové?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toledo je vyráběné na lince s OIII a Rapidem v Boleslavi. Má jinak naskládané výbavy (má tepomat v základu hlavní výbavy, nemá ale třeba tu lištu) a podle mě o něco líp jak Rapid. Jestli ti dávají ke klasické importérské nabídce slevu 36 tis., tak bych to skoro vzal už jenom kvůli tomu, že to bude komplet nové auto s pětiletou zárukou. Rapid loni o cca 30tis. podražil a i když později došlo k navýšení výbavy, pořád je cena o těch 30 tis. výš.

 

Ceny ojetin jsou momentálně šílený, teď jsem viděl ročního Roomstera Trumf Plus s 20 000km za 290 tis. Vůbec bych se nedivil, kdybys ojetýho Rapida prodal a za stejné nebo velmi podobné peníze koupil Toledo. Ale jde o to, jestli ti vadí Rapid jako takový nebo servis. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, Rapid má možná mouchy, ale zase tě nikdy nikde nenechá. U toho tvého už víš, co s ním je/není. Rozhodně bych nešel podruhé do stejného auta. Toledo je to samý co Rapid. Pokud chceš změnu, jdi do Japonce, ale jak už jsi sám napsal, ceny jsou někde jinde. 

Já bych třeba šel do Fluence... Osobně si myslím, že množstvím vad to bude všechno +/- stejný, akorát u Škody budeš řešit píčovinky na který se nejezdí, u ostatních třeba nebudeš řešit píčovinky, ale už závažnější věci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rapid se mi líbí a ve všem mi vyhovuje, teda kromě kvality. Reklamace u škodovky taky katastrofa a poslední dobou se objevují nové a nové problémy a už nemám chuť pořád dokazovat servisu závadu. Se silenblokem převodovky jsem jezdil do servisu 1,5 roku, než ho vyměnili. Prvně to neslyšeli, pak to slyšeli, ale klepe to málo, tak mi to vymění až za dva měsíce s olejem. A těch reklamací už jsem měl spoustu, už prostě na to nemám nervy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si měl zkusit změnit servis a ne jezdit do toho kde nejsi spokojen já řekl o silentbloku a odpověď byla dovezte to zítra to vyměníme a tak bylo.Můžeš napsat ten seznam závad co se ti objevují další to by mě zajímalo jen tak pro orientaci.Mé závady byly třeba jen silentblok,voda ve dveřích od úpravy těsnění  klídek a jednou těsnění u okna řidiče výměna kvůli piskání jinak nic nikde neklepe a nebo jsem hluchý.Ale jestli čekáš že koupíš něco top nového  v téhle cenové hladině   no tak ti přeji hodně štěstí  :kol-28:

Editováno: , autor: Motaaa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych zkusil jiný AS. Koupí toleda získáš akorát novějšího rapida s vychytávky co jsme u prvního MR neměli. Věřím, že prodejce u seatu se bude snažit a udělá ti pěknou cenu ale zjisti si také reference na jeho servis aby jsi nedopadl jako nyní. Rapida prodáš také za dobrý prachy (co vidím v inzerátech). Minulej tejden jsem byl v Praze v áčkách a na ploše jsem našel jen dva rapidy. Už jsem se neptal, jak před půl rokem, kdy jsem dostal odpověď, že se dobře prodávají, to by mi asi řekl o každé značce, že se dobře prodává. Jakou jinou značku, sám pořádně nevím asi japonce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu, proč měnit Rapid za Toledo, když jsou to shodný auta akorát s jiným designem, ikdyž ve prospěch Toleda. Mám Toledo MR2013 a je to na pár drobností super auto. Teď kupujeme druhý auto a v pondělí jsem měl jít podepsat smlouvu na Hyundai i10, ale rozmyslel jsem si to a koupíme na podzim raději Ibizu. A to jen kvuli servisním prohlídkám. Teď platím kolem 3tis.za roční prihlídku, olej si nevozím. Na i10 je první prohlídka za 5tis., druhá za 8tis. Brzdovka se mění po prvním roce, pak po dvou letech. Každej rok se musí dělat geometrie a měnit pylový filtr. Pokud něco z toho nechci udělat, nedostanu razítko. Stejně tak, když budu chtít vyměnit olej dřív, tak jedině s prohlídkou. A takhle se nechat buzerovat 5 let kvůli jejich záruce a u Kie 7 se fakt nechat nehodlám a ždímat taky ne. Tak vysoký sumy jsem dával naposledy za servis před 12 rokama. Takže Hyundai, Kia a ppdobný sra.ky ať jdou do prde.e !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak momentálne je toledo s ohodně větší výbavou. Jako auto mi vyhovuje jen ta kvalita.

Proto se tady ptám jak je na tom seat. Jednak je to o 3 roky novější. A auto chci vyměnit skrz problému co s ním mám. Seat se montuje u nás, ale kde se ty díly vyrábí, stejně jako rapid?

Soused má kiu ceed 2012. Prohlídky s vlastním olejem a cena +- jak ve škodovce(taky se svým olejem) Reklamace naprosto bez problému.

Hyundai nevim jak to má se servisem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem jeden z nejvetsich ztezovatelu a woodymu se nedivim. Je to o tom co clovek cekal nebo od sveho auta ceka. Ja mel vzdy o Skode jine mysleni. Jsme cela velka rodina Skodovaku, vzdy panovala spokojenost. S Rapidem jsem taky jinak spokojeny az na tu kvalitu, o to vice me to mrzi. Ale uz jsem s tim smiren za ty 3 roky ze Skoda a ne jen ona ale vubec ze se dnes vyrabi ksunty. Spotrebni zbozi. Na aute resim uz jen to co upadne nebo prestane fungovat a jsem hned smirenejsi, vyrovnanejsi a klidnejsi. Na aute jsem si radu veci prizpudobil, dovybavil atd. a nez mit sice zase nove alr zase resil furt neco a modlil se, ze konstrukteri zase neco neposrali na to uz nemam nervy. Dnes je koupe noveho auta sazka do loterie. A tak na konec jeste muzeme byt za tojo Rapida radi. Protoze co treba zazivaji majitele koncernovych aut s 1.8 TSI tak to je teprve k placi. Kolikrat u aut 2x-3x drazsich ze?.

Je tu ovsem jeste jedna alternativa v podobe operaku, pokud cloveku ty prachy nechybi a smiri se ze to auto nikdy nebude jeho atd. bude mit kazde 2 roky nove a svaty klid.

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam 2014 Toledo, jezdime s tim dva Prahu a az na tu dvoji vymenu silentbloku a vrzani praveho tapecirunku dveri to jezdi. Nelibi se mi projev moji DSG.Servis na 2-, co jim nereknu ze to muze byt, to neresi, nahradni auto na den za 250 novy predvadecky, ceny stejny jak skodovka, sleva na auto 10%. Bral jsem tokvuli motoru 1.4tsi. V teto cenovy relaci nic vykonejsiho neni. Nejvybavenejsi pouze Hyndai I30 style za mensi peniz nez Toledo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem jeden z nejvetsich ztezovatelu a woodymu se nedivim. Je to o tom co clovek cekal nebo od sveho auta ceka. Ja mel vzdy o Skode jine mysleni. Jsme cela velka rodina Skodovaku, vzdy panovala spokojenost. S Rapidem jsem taky jinak spokojeny az na tu kvalitu, o to vice me to mrzi. Ale uz jsem s tim smiren za ty 3 roky ze Skoda a ne jen ona ale vubec ze se dnes vyrabi ksunty. Spotrebni zbozi. Na aute resim uz jen to co upadne nebo prestane fungovat a jsem hned smirenejsi, vyrovnanejsi a klidnejsi. Na aute jsem si radu veci prizpudobil, dovybavil atd. a nez mit sice zase nove alr zase resil furt neco a modlil se, ze konstrukteri zase neco neposrali na to uz nemam nervy. Dnes je koupe noveho auta sazka do loterie. A tak na konec jeste muzeme byt za tojo Rapida radi. Protoze co treba zazivaji majitele koncernovych aut s 1.8 TSI tak to je teprve k placi. Kolikrat u aut 2x-3x drazsich ze?.

Je tu ovsem jeste jedna alternativa v podobe operaku, pokud cloveku ty prachy nechybi a smiri se ze to auto nikdy nebude jeho atd. bude mit kazde 2 roky nove a svaty klid.

 

To je složité téma. V podstatě se v tom co jsi napsal odráží i to jak se díváš na svět. Buď jsi rád že máš sklenici ještě z půlky plnou a nebo že už máš půlku vypitou. Já jsem s Rapidem maximálně spokojený i přes nějaké reklamace. Škoda mi nabídla cenově dostupný model s moderní výbavou a německým knowhow. Samozřejmě je to lowcost, ale s tím jsem to kupoval. Já se s tímhle dokážu smířit daleko líp než když jsem si těžce našetřil na mercedes a pak jsem řešil že mi ta luxusní výbava nefunguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se bojím, že to bude průšvih prvních Rapidů. My máme aktuálně 17,5 tisíce km a kromě jedné blbosti z výroby (nevypínající blinkr páčka) nebyla reklamace (zatím, ťuk ťuk ťuk) žádná. Ostatní prkotiny nebo vlastní blbost. MR2015, v červnu mu bude rok. O kvalitě AS bych naopak mohl vyprávět donekonečna, ale to není o autě, nýbrž o lidech. A pochybuju, že AS u jiných značek na tom bude jinak - mechanici budou všude dobří i špatní.

 

V téhle cenové to bude vždy něco za něco, bez ohledu na výrobce. Kdyby tomu tak nebylo, tak by všechny značky až na tu jednu zkrachovaly. A nakonec, Mercedes M loni získal v kategorii aut starších 8 let první příčku v neprůchodnosti německými STK.

 

Tím stávající stav neobhajuju, taky se mi nelíbí. Ale jestli NASA shořely 2 raketoplány z celkově 5 létajících, vždy kvůli lidské blbosti, tak co chceme od aut.

Editováno: , autor: camillio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samo že mi ho nikdo nekoupil ale stál mně nepoměrně méně peněz a příště si radši koupím lepší večeři než abych šetřil na mercedes.

 

To je to samý jako když si koupím boty za 5tis tak čekám že něco vydrží a ne že po dvou nošeních bude rozedřené. A pak si koupím botky ve slevě za 499,- a nosím je léta. Podobně to mám s Rapidem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...