Přejít na obsah

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru


Honza9007

Doporučené příspěvky

Jak sem to tady procital, byl sem rad ze mi maxidot ukazuje 2 hodnoty - olej a servis. Vcera kdyz jsem se podival (od vymeny oleje jsem se do toho menu nekoukal), tak jsem zjistil ze tam mam jen jeden udaj :-( Takze by to mela byt vymena oleje a servis si musim hlidat sam, podle datumu v servisce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak se schválně ještě podívám do servisky a na samolepku, kdy mám další servisní prohlídku. takže ten ukazatel na maxidotu, když mám MR2013 ukazuje akorát olej, takže by se měl teoreticky pokrátit pokud mám LL interval a jezdím krátký trasy, resp. jen město. ptám se proto, že se mně ještě nikdy nepokrátil ani o 1 km ať jezdím jak jezdím, proto jsem si myslel, že to ukazuje interval do servisní prohlídky a olej to prostě zahlásí pár km předem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted sem koukal do servisky. Tam nic napsaneho nemam. Na stitku mam napsano: dalsi servisni prohlidka - 10 2016, nebo podle ukazatele. Vymena brzdove kapaliny - 07 2016. Takze ta servisni prohlidka odpovida vymene oleje s promennym intervalem. Na vymene jsem byl 10 2014. Maxidot uz vymenu zkratil na cca Listopad 2015 :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak sem to tady procital, byl sem rad ze mi maxidot ukazuje 2 hodnoty - olej a servis. Vcera kdyz jsem se podival (od vymeny oleje jsem se do toho menu nekoukal), tak jsem zjistil ze tam mam jen jeden udaj :-( Takze by to mela byt vymena oleje a servis si musim hlidat sam, podle datumu v servisce?

Jsem ten samí případ, jelikož je vedoucí servisu dost vytížený a nedaří se nám skloubit termíny tak jsem na "opravě" ještě nebyl. Prý se bude řešit online se ŠA.... Jestliže tam dva údaje byly, je to chyba jejich servisního technika .... Některé "štíty" prý údaj měly pouze jeden a to o oleji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prave proto se ptam. to co je v servisce samozrejme chapu, ale psali jste tady ze se tomu v servisu divili...
S timhle se muze jit skodovka tak akorat vycpat. to si mam jako porad neco nekam psat a pocitat ? pamatovat si co a kdy ? nebo se porad divat do servisni knizky kdy a na co jsem byl naposled ? Ve starem renckovi me to proste poslalo do servisu a jel jsem tam. Ted abych mel zvlast kalendar jen kvuli auta. na to jim kaslu. budu jezdit jen podle PP [ olej ] a pri tom vzdy necham udelat ostatni jak to bude [ne]vychazet. Hlavne ze to ma million pameti na kdejaky prumer, rychlost a podobne capiny, ale aby to cloveka poslalo do servisu to ne.... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím Vás, nemá někdo k dispozici "Údržba - přesné pokyny, škoda Rapid NH"?

Pawoukovi DÍKY za dílenskou příručku!

 A k mot. oleji - jelikož od ledna 2014 kdy jsme převzali nového 1,2TSI63kw Rapida jsme najeli 7200km po 6km přískokama v městě, tak přejdu na pevné intervaly výměny se specifikací VW502.00... První a zároveň poslední garančku ještě absolvuji v drahém škoda servisu a pak samo domo. Jenže olejů v této specifikaci je nepřeberné množství... Jakej lze považovat za vhodný lehkoběžný olej (kvůli spotřebě) 5W-40 nebo 10w-40? LL pro VW504.00 je většinou 5W-30 že jo? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mého názoru,

 

pokud chceš vybírat lepší olej, nevybírej podle viskozity, ale podle výkonostní třídy. A pokud nechceš LL olej, tak bych vybral nějaký, který splňuje současně i normu VW 505.01, tyto oleje mají lepší protiotěrové přísady. Další užitečné informace v mazivářské poradně např. tady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Byl jsem se teď na to naschvál taky podívat a mám tam:

Zbývá 5500km (což je olej)

nebo

140 dnů (což je servisní prohlídka)

do servisu

Odpovídá to ujetým km od výměny (necelých 10000) a dnům do konce ledna 2016, kdy bych měl jít na roční prohlídku. Jen by to tam mohlo být uvedeno blbuvzdorně s pojmenováním co je co.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To neni mozne. Vzdyt u rocniku 2013 jsou km i dny vzdycky jenom olej ne? A servisni prohlidka jen podle servisni knizky nebo nalepky, ne?

 

Ale ty mas asi pevny interval, tak ze by to tam bylo jinak?

 

Edit: A nemenil jsi olej taky v lednu?

Editováno: , autor: SkodaRapid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz to menis ve stejnou dobu, tak ty dny mas vlastne i pro olej i pro servisni prohlidku, protoze oboje je max po roce. Ten kdo by najel vic jak 15t km za rok, tak by mu to tak nevychazelo.. ..jinak jsem si neuvedomil, ze mas maxidot a tam to muze byt jine. Ale kdyz tam mas jen jeden udaj km/dny, tak to bude asi jen ten olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak dík všem za reakce.

Asi dám pro pocit nový olej a uvidíme. Mám za to, že už je KO, černej jak bota a představa, že na něj mám ještě téměř rok jezdit se  mi nějak nepozdává.

 

Měnil jste někdo doma olej v mezidobí , než byla ofico garančka? Jako sehnat filtr z prvovýroby a olej stejné specifikace. Dalších přes 10tis.km vydržet a pak hurá do AS jako na první pravidelný servis, nebo to nechat udělat u nich rovnou se zápisem do knížky?

 

Mě pořád nějak vychází, že kombinace 5km trasy městského provozu se studeným motorem několikrát denně, nemůže 30tis.km, potažmo alespoň 20tis.km (t.č.dle maxD) degradovaného oleje vydržet. A proto ten napínák řetězu (rachtání) stále nějak přičítám oleji.

 

Ještě co myslíte? Je lepší LL (504 00) olej měnit po 15tis.km, nebo raději po 15tis.km (502 00) ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

olej z TSI je prostě černej jak bota, proč tomu tak je netuším.

 

Já olej měním doma vždy v půlce toho, co bych měl jít podle PP. Vychází to na cca 12tis km. Výměna mě vyjde na cca 1200Kč. Dávám 5w30 LL a jezdím denně 2x12km ale často i dálky apod.

V tvém případě je 5w30 také cajk pokud to budeš měnit do 15tis / rok, ale 0w30 by byla asi lepší... Pak ti jí ale musí dát i v servisu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...