Přejít na obsah

spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw


Majký

Doporučené příspěvky

Ono ist to pojde ale celu cestu rozmyslat nad plynom a ci mozem pridat aby som nemal o deci vacsiu spotrebu to je na nic pri uplne normalnej jazde tych 6l pri setrnejsej a ustalenych otackach cize aj vhodnej ceste lebo nie kazda cesta je vhodna sa bude dat ist nizsie. Ako hovorim bez snahy 120 po dialnici 5.3 ale ziadne brdenie ani nic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, věřte mi, já mám najeto 7000 km a 5,5 mám při ostřejší jízdě, při klidné atakuju hranici 4 litrů. takže těch 5 litrů bude takový průměr takovou středně laděnou jízdou. V podpisu můžete vidět, že mám 5,6 a to z důvodu, že ze začátku mi to auto bralo kolem 6 - 6,5 litrů, zlom nastal kolem 3000 km kdy mi šla spotřeba hodně dolů.

 

Po dálnici je ideální jet 110 km/h, auto žere kolem 4,5 - 5 litrů (66kW) a nejste brzdou provozu, potom už jde spotřeba nahoru cca 1 litr na 10 km/h.

 

Jinač moje cesty do práce končí zhruba stejně, dnes jsem měl 4,8 spotřebu (minule na fotce 4,4), bohužel jsem to zapomněl vyfotit, protože jsem spěchal, ale do 5ti litrů se pravidelně dostanu.

Editováno: , autor: los pakos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já budu mít 81 kW, zatím na ni ještě stále čekám. Jezdím pravidelně trasu se značným převýšením, v obou směrech do kopce a z kopce. Takže to vidím mezi 5,5 až 6. Spíše budu atakovat těch šest litrů...

Docela mě překvapilo, že ti spotřeba spadla až po řech tisících, ŠA udavá zajetí motoru po 1500 km. No, na tu pravidelnou dálnici by se ti asi hodila ta 6ti rychlostní skříň... Ale uznávám, pokud se jezdí roviny, jen řidič (prázné auto) s citem v pravé noze, tak 5 litrů problém nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové. Je nesmysl řešit spotřebu po ujetí několika kilometrů, ale byl jsem se dnes svézt v kombíku 81kW  byl jsem překvapen za jak "málo" jsem otočil Bruntál - Opavu a zpět. Auto mělo najeto 1800km, 15 zimáky a spotřeba byla tam 3.1 a zpátky 4.8. Když k tomu přičtu + 0.5 litrů, že palubák podhodnocuje relálnou spotřebu, tak klobouk dolů. A samozřejmě jsem auto netlačil! Tak si myslí, že se stím bude dát jezdit do šesti litrů reálné spotřeby. To asi vyměním za své letité tdíčko. :kol-33:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, věřte mi, já mám najeto 7000 km a 5,5 mám při ostřejší jízdě, při klidné atakuju hranici 4 litrů. takže těch 5 litrů bude takový průměr takovou středně laděnou jízdou. V podpisu můžete vidět, že mám 5,6 a to z důvodu, že ze začátku mi to auto bralo kolem 6 - 6,5 litrů, zlom nastal kolem 3000 km kdy mi šla spotřeba hodně dolů.

 

Po dálnici je ideální jet 110 km/h, auto žere kolem 4,5 - 5 litrů (66kW) a nejste brzdou provozu, potom už jde spotřeba nahoru cca 1 litr na 10 km/h.

 

Jinač moje cesty do práce končí zhruba stejně, dnes jsem měl 4,8 spotřebu (minule na fotce 4,4), bohužel jsem to zapomněl vyfotit, protože jsem spěchal, ale do 5ti litrů se pravidelně dostanu.

 

Asi bych za tebou nechtěl jet, pokud jedeš klidně. :) Tady je krásně vidět, jak je pojem ostřejší a klidná jízda relativní. Jako opravdu klidnou jízdu po rovných širokých okreskách (třeba Plzeň - Karlovy Vary) beru jízdu ustálenou tachometrovou 100km/h (město dodržuji 50). To pak mám se 44kW HTP kolem 5,5 l/100km. Ostřejší jízda na stejné trase s výsledným průměrem lehce přes 100km/h (to znamená okresky 120-130km/h, město 50) je vždy odměněna zhruba 6,5-7 l/100km. Tak jsem tedy zvědavý, jak to budu zvládat s FIII TSI. :)

 

BTW testovací 1.2 TSI 66kW Combi - po cca 80 km jsem ho vracel s průměrem 7,3 l/100km. Je pravda, že to opět byla ostřejší jízda (120-130, max. 170km/h, aby se auto aspoň trochu prověřilo) a při focení běžel motor, ale stejně mi to přijde jako adekvátní.

Editováno: , autor: mp390
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne už začnite sem písať spotreby na základe niekoľkých tankovaní a nie podľa palubného počítača. Takže odkazy na vaše autá zo spritmonitor.de a podobných stránok si prosíme. :-)

Těžko tu někdo napíše reálnou spotřebu po deseti tisících, když každý má auto chvíli a najeto pár stovek kilometrů. Vůbec, tady tyto debaty jsou o ničem!!!!!!! Já budu jezdit za 5,5 protože jsem kliďas a jiní co neřeší rychlostní limity budou jezdit za 8l. Takže se tak akorát dozvíš za kolik jezdí ti pomalí a ti rychlí :kol-46:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatiaľ mám len niečo cez 400, ale aj tak sa mi zdá, že nové 81kW TSI jazdí za menej ako starší 63kW príbuzný, teda aspoň podľa PP. Presnejšie to bude jasné, až bude plná nádrž a po dákych rozumných km sa dotankuje do plna. Po uhradenom registračnom poplatku (preventívnej pokute za auto 81-86kW :kol-44: ) už na 2x plnú nezostalo.

Editováno: , autor: lubikSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych za tebou nechtěl jet, pokud jedeš klidně. :) Tady je krásně vidět, jak je pojem ostřejší a klidná jízda relativní. Jako opravdu klidnou jízdu po rovných širokých okreskách (třeba Plzeň - Karlovy Vary) beru jízdu ustálenou tachometrovou 100km/h (město dodržuji 50). To pak mám se 44kW HTP kolem 5,5 l/100km. Ostřejší jízda na stejné trase s výsledným průměrem lehce přes 100km/h (to znamená okresky 120-130km/h, město 50) je vždy odměněna zhruba 6,5-7 l/100km. Tak jsem tedy zvědavý, jak to budu zvládat s FIII TSI. :)

 

BTW testovací 1.2 TSI 66kW Combi - po cca 80 km jsem ho vracel s průměrem 7,3 l/100km. Je pravda, že to opět byla ostřejší jízda (120-130, max. 170km/h, aby se auto aspoň trochu prověřilo) a při focení běžel motor, ale stejně mi to přijde jako adekvátní.

 

 

Ono záleží hlavně na profilu cesty a počtu křižovatek atd, 170 jsem zkoušel taky ale prostě nad 6 litrů se ne a ne dostat...

 

viz moje foto z dnešního dne kdy jsem 90% cesty jezdil po centru Ostravy (Černá louka, Karolína, UAN, Vítkovice, Avion atd...):

 

WP_000022.jpg

 

nevím, asi mám zázračné auto když mi žere tak málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A o to jde. Kolik je tady lidí, kteří si dlohodobě zaznamenávají spotřebu a profil cesty, asi málo kdo.Chtít po někom odpověď za kolik dlohodobě jezdí je irelevantní ke všem těm proměnným, které při provozu jsou. :kol-142: A tak pište dál za kolik jste nebo nejste schopni jezdit i na krátke vzalenosti. Pro někoho (pro mě), to bude určitě užitečná iformace. :rock:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...